Основні симптоми раку яєчників, які повинна знати кожна жінка

Зважаючи на те, що основні симптоми раку яєчників можуть бути схожі на інші розлади, потрібно звернутися до гінеколога, щоб уникнути ускладнень та отримати своєчасний діагноз.
Основні симптоми раку яєчників, які повинна знати кожна жінка

Останнє оновлення: 01 лютого, 2019

Надзвичайно важливо знати основні симптоми раку яєчників, адже це досить поширене хронічне захворювання жіночих репродуктивних органів. Ця хвороба розвивається непомітно, тому вона також відома під назвою “тихий убивця”.

Це другий найпоширеніший тип гінекологічного раку, утім він має найвищий показник смертності, оскільки серйозні симптоми не проявляються на початкових стадіях хвороби.

Аномальний ріст клітин яєчників призводить до раку. З’являються злоякісні пухлини, які можуть поширюватися на інші частини організму.

Хоча точна причина раку яєчників невідома, підвищений ризик мають жінки із сімейною історією цього захворювання, різкими гормональними змінами та шкідливим звичками.

Для діагностики потрібно пройти медичне обстеження, утім є деякі основні симптоми раку яєчників, які попереджають нас про нього, допомагаючи поставити правильний діагноз.

Ми хочемо розповісти про 7 ознак цього захворювання, щоб ви могли ретельніше стежити за своїм здоров’ям.

Читайте далі!

Основні симптоми раку яєчників

1. Здуття живота

основні симптоми раку яєчників

Здуття живота – це один із перших симптомів раку яєчників.

Попри те, що це первинна ознака цього захворювання, її чи не найчастіше ігнорують.  Річ у тім, що здуття часто виникає через проблеми з травленням і передменструальний синдром.

 • Потрібно пройти медичне обстеження, щоб перевірити, чи зміни в роботі організму спричинені раком яєчників, особливо, якщо вони виникають часто.
 • Надмірний ріст ракових клітин призводить до різних запальних реакцій в організмі, зокрема в області живота.

2. Зміни в менструальному циклі

Аналіз змін у менструальному циклі також допомагає визначити аномалії в яєчниках.

 • Перш за все, жінки повинні знати, яким є нормальний цикл їхнього організму, і відштовхуючись від цього, визначати, чи є певні порушення.
 • Якщо ви почали часто помічати збої в менструальному циклі, варто проконсультуватися з гінекологом, щоб спробувати знайти їх причину.
 • Заведіть календар менструального циклу, щоб точно записувати всі дати.

3. Біль у тазі

основні симптоми раку яєчників

Іноді не варто вважати біль в області тазу наслідком раку репродуктивних органів, адже все не обов’язково так погано.

Утім корисно пам’ятати про такий ризик, особливо якщо цей симптом супроводжується іншими порушеннями, які можуть вказувати на рак яєчників.

 • Люди, у яких розвивається рак яєчників, часто скаржаться на тривалий, безпричинний біль у тазі або животі.
 • Він триває кілька тижнів і майже завжди має переривчастий характер.

4. Проблеми з травленням

Основі симптоми раку яєчників проявляються в різних важливих системах організму.

Жінки з цим захворюванням також можуть почати страждати на здуття та відчуття тиску в шлунку.

Рак яєчників спричиняє проблеми з травленням, які часто плутають з інфекціями або іншими розладами.

Зверніться до лікаря, якщо у вас виникли такі симптоми:

 • часті випадки хронічних закрепів;
 • розлади травлення та судоми;
 • нудота та блювота;
 • зміни в процесі випорожнення.

5. Невтамована спрага

основі симптоми раку яєчників проявляються в різних важливих системах організму

Зміни в роботі клітин яєчників зазвичай супроводжуються відсутністю апетиту та суттєвою втратою ваги.

 • Розвиток злоякісних клітин негативно впливає на травлення і, як наслідок, хворі постійно відчувають спрагу навіть після того, як випили щось.
 • Це дуже небезпечно, адже в багатьох випадках таке порушення призводить до дефіциту поживних речовин та анемії.

6. Біль під час статевого акту

Як ми вже говорили в цій статті, рак яєчників спричиняє запальні реакції в тканинах організму. Ба більше, запалення може призводити до больових відчуттів під час сексу.

 • Хоча і справді є багато причин появи цього симптому, важливо пам’ятати, що рак яєчників – одна з них.
 • Виникає постійний біль під час статевого акту, який супроводжується вагінальною сухістю.

7. Раптове та неконтрольоване сечовипускання

основі симптоми раку яєчників

Коли рак розвивається в репродуктивних органах, дуже часто відбуваються зміни в сечовипусканні. У деяких випадках воно може навіть ставати неконтрольованим.

 • Запалення, спричинене раком яєчників, ослаблює м’язи тазового дна, тому сечовий міхур гірше стримує сечу.
 • Як наслідок, люди з таким симптомом постійно мусять бігати в туалет. Іноді позиви трапляються навіть кожні кілька хвилин.
 • Якщо рак продовжує розвиватися, у пацієнток також може виникати цистит або інфекції сечовивідних шляхів.

Ви помічали у себе будь-який із цих симптомів раку яєчників? Пам’ятайте, що хоча вони і можуть свідчити про рак, варто записатися на огляд до професіонала, адже бувають різні причини змін у роботі організму. 

Якщо ви маєте схильність до цього захворювання або іншу причину непокоїтися, регулярно перевіряйтеся в лікаря для профілактики. • Roncal, J. M. M., Nogales, F., Boticelli, L., & Musto, M. L. (2003). Los tumores de células germinales del ovario. Avances anatomoclínicos en los últimos tres lustros. Revisiones en cáncer, 17(5), 175-184.
 • Felipe Serman V, Miguel Saavedra C. Cáncer serosopélvico de alto grado: evidencia sobre su origen en la trompa de Falopio. Rev Chil Obstet Ginecol. 2015;
 • Foulkes W. D. (2013). Preventing ovarian cancer by salpingectomy. Current oncology (Toronto, Ont.), 20(3), 139–142. https://doi.org/10.3747/co.20.1613
 • Elzek MA, Rodland KD. Proteomics of ovarian cancer: functional insights and clinical applications. Cancer Metastasis Rev. 2015;
 • Ovarian cancers: Evolving paradigms in research and care. Ovarian Cancers: Evolving Paradigms in Research and Care. 2016.
 • Inhibidores de PARP como tratamiento inicial para el cáncer de ovario – instituto nacional del cáncer. (2019). Retrieved from https://www.cancer.gov/espanol/noticias/temas-y-relatos-blog/2019/inhibidores-parp-tratamiento-inicial-cancer-ovario

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.