Перестаньте витрачати час на людей, які роблять вам боляче

Варто виключити зі свого життя людей які роблять вам боляче. Адже вони руйнують вас емоційно.
Перестаньте витрачати час на людей, які роблять вам боляче

Останнє оновлення: 22 січня, 2019

Речі та люди, які роблять нам боляче, можуть змінити нас, відвернути від того, ким ми є насправді: сильними, сміливими та вільними особистостями, що заслуговують на щастя.

Звісно, усі знають, що не так просто за одну ніч вирватися чи подолати те, що руйнує нас емоційно.

Більшість часу, коли ми думаємо про втечу, то уявляємо фізичну загрозу, як-от: ніж, темну безлюдну вулицю… Мозок людини чітко налаштований розпізнавати такі види загрози та реагувати відповідно: битися або бігти.

Але є одне, з чим всі можуть погодитися: не завжди так просто помітити небезпеку, а переконати себе, що потрібно від них утікати, буває ще важче.

Ми – соціальні створіння, які заводять дружбу, стосунки, партнерство та інші зв’язки з людьми, що іноді можуть завдати нам шкоди.

Що потрібно робити в схожих ситуаціях, коли чинник, який “робить нам боляче”, це наш член сім’ї або партнер?

Люди, які роблять вам боляче, не заслуговують вас

жінка у хмарах

“Людина, яка робить вам боляче, не заслуговує вас”. Звісно, сказати ці слова непросто. Глибоко в серці та душі ви знаєте, що людина, яка руйнує вашу самооцінку й не має поваги, насправді не любить вас. Але як реагувати на це?

Люди, які роблять іншим боляче, належать до тих, що дбають лише про себе

Коли йдеться про людей, які роблять боляче іншим, мабуть, перше, що спадає на думку, це фізична жорстокість.

Так, сумна реальність життя в тому, що жорстока поведінка не зникла у різних культурах і класах. Однак існує також й інший її тип, прихований, непрямий чи мовчазний, утім не менш шкідливий. 

 • Навколо нас є люди, які не здатні відчувати співчуття або розвивати стосунки на основі обопільної поваги.
 • Люди в стосунках, які завжди ставлять свої потреби вище за інтереси партнера, також здійснюють дуже руйнівний вплив.
 • Егоїзм і невміння створити зв’язок за допомогою розуміння, довіри чи поваги, без сумніву, є рисою, яка може спричинити багато шкоди в житті.

Слова можуть ранити 

Іноді справа навіть не в тому, що вам говорять, а в тому як. Зневажливий тон, підвищений голос і сарказм ображають людську самооцінку.

 • Якщо в дитинстві людину тримають у залізному кулаку або з нею недостатньо спілкуються чи принижують, це також може зруйнувати її, підірвати самооцінку та відчуття безпеки.
 • Те, як людина поводиться в стосунках, її тон голосу та спосіб висловлювати своє ставлення до речей багато про неї розповідає.
захистіть себе

Навчіться захищати себе від того, що робить вам боляче, і від людей, які ображають вас

Реальною проблемою, про яку ми вже говорили раніше, є те, що зазвичай люди реагують лише на фізичні загрози, а не на соціальні чи емоційні, що загрожують їхній самооцінці.

Досить часто саме члени сім’ї та найближче коло друзів є людьми, які як ніхто можуть завдати вам шкоди. Що можна зробити, якщо батьки, партнер або найкращий друг не поважає вас або маніпулює емоціями?

 • Не бійтеся встановити межі та сказати “ні” тому, що вам не подобається бо завдає болю.
 • Говорити “ні” – це не прояв егоїзму. Це ставлення до себе з повагою, адже люди поруч отримують знак, що вашу думку варто брати до уваги та що деякі речі можуть бути шкідливими.
 • Коли ви відмовили комусь, важливо почути відповідь цієї людини. Якщо ви розумієте, що нічого не змінилося і вона й далі поводиться так само, прийшов час прийняти рішення: той, хто робить нам боляче, не заслуговує нашої уваги.
 • Зрозумійте, що неможливо догодити всім. Спроби постійно робити кожну людину у своєму житті щасливою – це недосяжна ціль, яка лише перетворить вас у нещасливу особу.
 • Потрібно вміти розставляти пріоритети, і першим із них маєте бути ви. Якщо людина любить і поважає себе, то не дозволить іншим собі шкодити.
 • Найважливіші стосунки, які потрібно розвивати, мають дозволяти вам бути собою, давати повагу, любов і розуміння.
дівчина із квіткою

Не марнуйте свій час

Як щодо людей, які не поважають вас? Вони заслуговують лише на збільшення дистанції, щоб ви могли встановити кращий емоційний баланс і захистити себе. Тримайтеся подалі від таких людей або максимально обмежте контакт. Пам’ятайте, що встановлення цих обмежень не робить вас поганою людиною.

Ви відповідальні, сміливі та маєте таке саме право шукати своє власне щастя, як і будь-хто інший у світі. Не марнуйте свій час на людей, які завдають болю, не поважають ваших цінностей і цілісності.

Вони не варті того. • Gonçalves, C. A. V., & Machado, A. L. (2007). Depressão, o Mal do Século: de que século? Rev. Enfermagem UERJ.
 • Leitão, S. P., Fortunato, G., & Freitas, A. S. de. (2006). Relacionamentos interpessoais e emoções nas organizações: uma visão biológica. Revista de Administração Pública. https://doi.org/10.1590/S0034-76122006000500007

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.