Переваги сну на лівому боці

Коли ви полюбляєте спати на лівому боці, ви покращуєте своє здоров’я, а отже роботу всіх органів, оскільки сон на лівому боці полегшує їх роботу.  Серед інших переваг, такий сон забезпечить хороший кровообіг і травлення в шлунку.
Переваги сну на лівому боці

Останнє оновлення: 24 грудня, 2018

На якому боці ви зазвичай спите? На правому чи лівому? Або ви, можливо, віддаєте перевагу сну на спині? Фахівці радять, що найкраще спати для хорошого здорового сну на лівому боці. Прочитайте цю статтю і ви дізнаєтесь, які саме переваги  сну у такій позі.

П’ять переваг сну на лівому боці

Можливо, назва цієї статті вас здивувала. І ви, можливо, ніколи не замислювалися над тим, що спати в певному положенні досить корисно для вашого організму і здоров’я в цілому. Не секрет, що сон є однією з найважливіших складових фізичного і психічного здоров’я людини. Проте мало хто здогадується, що якість сну не менш важлива, ніж його кількість.

Східна медицина, яка має багато оригінальних способів турботи про здоров’я, настійливо радить нам останнім часом спати на лівому боці. Отже, недавно проведене дослідження, опубліковане в журналі клінічної гастроентерології, та лікар Джон Дулліард дають нам роз’яснення на цю тему. У нашій статті, ми надамо вам короткий огляд даної проблеми для того, щоб ви могли все попробувати на практиці. Ми впевнені, що коли ви прочитаєте до кінця нашу статтю, ви переконаєтесь, що найкраще спати таки на лівому боці.

1. Сон на лівому боці забезпечує належний лімфодренаж

Лікар Дулліард пояснює, що спати на лівому боці є найбільш природною позою під час сну. Лівий бік є домінантною стороною лімфатичної системи. Лімфа найтісніше пов’язана з кровоносною системою. У завдання лімфи входить видалення і знешкодження найбільш шкідливих відходів, а також відкачування зайвої рідини з міжклітинного простору назад в судинне русло. Саме в неї скидаються залишки  клітин, які розпалися, різного роду мікроби, віруси, токсини, кінцеві продукти життєдіяльності клітин, тканин і органів. Лімфа несе в собі всі необхідні поживні речовини для організму такі як білки, глюкоза, метаболіти та інші елементи, які повинні відфільтруватися лімфатичними вузлам і спрямуватися до лівої сторони тіла. Тож пам’ятайте, перша причина, чому слід спати на лівому боці – це полегшення  роботи лімфатичної системи.

2. Анатомічні причини

Можливо, ви зараз не пам’ятаєте шкільного курсу анатомії, але і шлунок, і підшлункова залоза знаходяться у людини більшою частиною з лівого боку. Отже, якщо ви будете спати на лівому боці, то така поза допоможе покращити травлення у шлунку. Підшлунковій залозі буде легше виділяти ферменти, а шлунку – шлунковий сік. Таким чином травлення у шлунку відбувається поволі, не ривками, як це часто буває, коли ви спите на правому боці.

3. Користь для здоров’я серця

Сон на подушці

Здивовані? Звичайно. Дослідження з цього питання говорить про те, що більше 80% серця знаходиться у лівій стороні тіла, і через просту звичку спати на лівому боці, ви отримуєте велику користь для свого здоров’я, покращуючи та полегшуючи природнім способом роботу серця.  Інший аспект, який необхідно враховувати, що аорта, яка має дугоподібну форму, виходить з серця і направляється до лівої сторони, щоб досягти живота. Отже, якщо спати на лівому боці, то це забезпечить оптимальний режим роботи серцево-судинної системи та й полегшить роботу самого серця: йому буде легше качати кров. Обов’язково візьміть це до уваги!

4. Чи лягає ви спати у післяобідній час?

Якщо ви полюбляєте відпочити після ситного обіду і трішки подрімати, пам’ятайте, що найкращий сон – це сон на лівому боці. Таким чином ви сприятимете кращому травленню у шлунку. Після сну ви відчуєте приплив сил і бадьорості і підвищення працездатності, зникне втома, а про біль у животі і згадувати не будете. Спробуйте таку позу під час сну і ви переконаєтеся, наскільки добре ви почуваєтесь після денного сну на лівому боці.

5. Користь для здоров’я селезінки

переваги сну після обіду

Селезінка – не менш важливий орган, який знаходиться поруч з підшлунковою залозою. Отже, селезінка, як ви зрозуміли, також знаходиться у лівому боці тіла. Цей орган також є основною  частиною лімфатичної системи. Селезінка необхідна людині для фільтрації крові і підтримки правильного функціонування лімфатичної системи. Коли ви спите на лівому боці, ви допомагаєте рідині легше перейти до селезінки і знімаєте природне відчуття тяжкості в нашому організмі. Більшість своїх функцій лімфатична система виконує саме у лівій стороні.

Отже, тепер ви знаєте, сон на лівому боці вважається найкориснішим. Він активізує роботу травної системи, особливо шлунка та підшлункової залози, допомагає лімфатичній системі виводити токсини і шлаки. Спробуймо сьогодні ввечері заснути на лівому боці!  • Hoque, E., Dickerson, R. F., & Stankovic, J. A. (2010). Monitoring body positions and movements during sleep using WISPs. https://doi.org/10.1145/1921081.1921088
  • Jarus, T., Bart, O., Rabinovich, G., Sadeh, A., Bloch, L., Dolfin, T., & Litmanovitz, I. (2011). Effects of prone and supine positions on sleep state and stress responses in preterm infants. Infant Behavior and Development. https://doi.org/10.1016/j.infbeh.2010.12.014
  • Victores, A. J., Hamblin, J., Gilbert, J., Switzer, C., & Takashima, M. (2014). Usefulness of sleep endoscopy in predicting positional obstructive sleep apnea. Otolaryngology – Head and Neck Surgery (United States). https://doi.org/10.1177/0194599813517984
  • Person, E., Rife, C., Freeman, J., Clark, A., & Castell, D. O. (2015). A Novel Sleep Positioning Device Reduces Gastroesophageal Reflux. Journal of clinical gastroenterology49(8), 655-659.
  • Dantas, R. O., & Aben-Athar, C. G. (2002). Aspects of sleep effects on the digestive tract. Arquivos de gastroenterologia39(1), 55-59.
  • Leung, R. S., Bowman, M. E., Parker, J. D., Newton, G. E., & Bradley, T. D. (2003). Avoidance of the left lateral decubitus position during sleep in patients with heart failure: relationship to cardiac size and function. Journal of the American College of Cardiology41(2), 227-230.
  • Penzel, T., Möller, M., Becker, H. F., Knaack, L., & Peter, J. H. (2001). Effect of sleep position and sleep stage on the collapsibility of the upper airways in patients with sleep apnea. Sleep24(1), 90-95.
  • Lee, H., Xie, L., Yu, M., Kang, H., Feng, T., Deane, R., … & Benveniste, H. (2015). The effect of body posture on brain glymphatic transport. Journal of Neuroscience35(31), 11034-11044.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.