П’ять причин поганого сну

П’ять причин поганого сну
П’ять причин поганого сну

Останнє оновлення: 03 листопада, 2018

Сон життєво необхідний будь-якій людині, і нехтувати ним не варто. Поганий сон – одна із найпоширеніших проблем у людей і може бути викликана декількома причинами. Крім того, поганий сон може бути вкрай шкідливим для вашого здоров’я.

Часті скарги на поганий сон мають 8-15% дорослого населення всієї земної кулі, а 9-11% вживають різні снодійні препарати. Причому цей показник серед осіб літнього віку набагато вищий. Порушення сну трапляються в будь-якому віці і для кожної вікової категорії характерні свої види порушень.

Саме тому, у даній статті, ми пояснимо п’ять основних причин поганого сну.

1. Різні захворювання

Однією з найбільш очевидних причин, які можуть пояснити чому ви спите погано або дуже мало – слабка імунна система. В осінньо-зимовий період люди зі слабким імунітетом легко піддаються різним захворюванням, які спровоковані інфекціями, вірусами і мікробами. Щоб тримати свій імунітет на належному рівні вам необхідний хороший сон.

Постійне недосипання призводить до збою роботи організму в цілому – тому варто раніше ввечері встати з-за телевізора або комп’ютера і вчасно лягти спати. Здоровий сон – запорука не лише гарного самопочуття, але і гарного настрою, продуктивної роботи і більш цікавого і різноманітного відпочинку.

Насправді, імунна система найбільше страждає від неякісного сну. Коли ви спите міцно, то це майже стовідсоткова гарантія, що у вас буде менше хвороб, і ви будете почувати себе набагато краще.

2. Зміни у графіку сну

сон

Коли ви погано спите, ваш цикл та режим сну, як правило, змінюється. Таким чином, явна ознака поганого сну полягає у тому, що вам важко заснути звечора.

У той же час, ви також можете прокинутися раніше, ніж зазвичай встаєте самі або будильник розбудить вас. Це означає, що ви не спали ту кількість годин, яку потребує організм.

Очевидно, поганий сон має й інші наслідки, які можуть бути дуже небезпечні для вашого організму. Ось чому ви повинні приділяти багато уваги створенню комфортних умов для сну, адже багато людей не беруть це до уваги.

3. Хронічна втома одна з причин поганого сну

Хронічна втома є ще одним з причин і симптомів поганого сну. Ми живемо в інтенсивний час. І синдром перевтоми є проблемою більшості сучасних людей. Погана організація робочого місця, монотонність, робота без коротких перепочинків і без відпочинку – все це може викликати у людини перевтому. А тривала перевтома веде до розвитку хронічної втоми.

Це означає, що ви страждаєте від втоми протягом тривалого періоду часу і це часто має тенденцію до збільшення. Ця втома заважає вам виконувати свою роботу так як слід, та навіть у вас не буде достатньо сил добре робити буденні справи. Наприклад, хронічна втома може навіть призвести до нещасних випадків та інших речей, які загрожуватимуть вашому життю.

4. Проблеми зі шлунком

проблеми з травленням

Поганий сон також може бути наслідком уповільненої діяльності травної системи, особливо це стосується жінок. Коли це стається, у вас, як правило, виникають діарея чи закрепи, оскільки ваш регулярний цикл травлення змінився.

Також не рідкість, що ви відчуваєте здуття живота і дискомфорт після їжі. Так при газоутворенні може боліти серце, голова, слабкість. Це може провокувати поганий сон, погіршення самопочуття і настрій. Деякі захворювання, такі як гастрит і коліт теж можуть бути пов’язані з поганим сном.

5. Солодкі продукти харчування

Давно відомо, що існують певні категорії їжі, які просто не рекомендовано їсти на ніч. Коли ви не можете довго заснути, звісно з часом зголоднієте і відчуватимете необхідність поїсти їжу, багату цукром, особливо солодощі для збільшення енергії.

У результаті, якщо ви їстимете цей вид продукту в надлишку, то, швидше за все, наберете кілька зайвих кілограм без причини і це, також, може бути стати причиною поганого сну.

Солодкі продукти харчування мають багато жирів, а як і всі жири, вони досить повільно перетравлюються, а ще в них дуже багато цукру. Все це може спричинити збуджений стан і може не дозволити вам зімкнути очей цілу ніч або стати однією з причин поганого сну.  • Vera, A. (2010). Dormir Bien. Consejo Editorial de Educación Pública Del Royal College of Psychiatrists. https://doi.org/10.1517/13543784.7.5.803
  • Monterrosa, A., Ulloque, L., & Carriazo, S. (2014). Calidad Del Dormir , Insomnio Y Rendimiento Académico En Estudiantes De Medicina (*). Duazary. https://doi.org/10.21676/2389783X.814
  • Labrador, D. (2011). La importancia de dormir bien para aprender. Discapnet.
  • Chóliz, M. (1999). Sueño, activacion y trastornos del sueño. Universidad de Psicologia UV. https://doi.org/10.1093/mollus/60.1.47
  • Hanson JA, Huecker MR. Sleep Deprivation. [Updated 2020 Oct 15]. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2021 Jan-. Available from: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK547676/
  • Medic, G., Wille, M., & Hemels, M. E. (2017). Short- and long-term health consequences of sleep disruption. Nature and science of sleep, 9, 151–161. https://doi.org/10.2147/NSS.S134864
  • Milrad SF, Hall DL, Jutagir DR, Lattie EG, Ironson GH, Wohlgemuth W, Nunez MV, Garcia L, Czaja SJ, Perdomo DM, Fletcher MA, Klimas N, Antoni MH. Poor sleep quality is associated with greater circulating pro-inflammatory cytokines and severity and frequency of chronic fatigue syndrome/myalgic encephalomyelitis (CFS/ME) symptoms in women. J Neuroimmunol. 2017 Feb 15;303:43-50. doi: 10.1016/j.jneuroim.2016.12.008. Epub 2016 Dec 14. PMID: 28038892; PMCID: PMC5258835.
  • Hyun, M. K., Baek, Y., & Lee, S. (2019). Association between digestive symptoms and sleep disturbance: a cross-sectional community-based study. BMC gastroenterology, 19(1), 34. https://doi.org/10.1186/s12876-019-0945-9

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.