Піст раз на тиждень для збереження молодості

10 Січня, 2019
Піст - це комплекс заходів для покращення здоров'я людини за рахунок звільнення організму від шлаків, що накопичились внаслідок неправильного харчування.

Згідно з нещодавніми дослідженнями, якщо ви хочете жити довше і залишатися молодими, слід спробувати робити піст раз на тиждень. Це допоможе вам виграти в битві проти старіння, тож ви зможете менше турбуватися про плин часу! Здається, що кремів та місцевого лікування недостатньо, тож спробуйте постити раз на тиждень і випробувати переваги на собі.

Як впевнитися, що саме піст вам підходить? Хіба можна нічого не їсти протягом усього дня? Чи можете ви витримати голод і шлункові муки? Ми відповімо на ці та інші питання в сьогоднішній статті, тож читайте далі!

Чому голодування корисне для здоров’я

Поміркуймо про декілька цікавих фактів: травна система завжди активна, навіть коли ви спите. Більшість захворювань, на які ми страждаємо, є прямим результатом дії токсинів, які накопичуються в шлунково-кишковому тракті протягом багатьох років споживання нездорової їжі. Якщо ми знаємо, що сон необхідний для відновлення та оновлення організму, чому б не дати травній системі перерву?

Читайте також: 10 причин, через які виникає постійне відчуття голоду

Махатма Ганді був активним прихильником посту і випробовував його на регулярній основі. Завдяки цій практиці, на думку дослідників, він вів активніший спосіб життя. Його смерть у віці 79 років була спричинена вогнепальним пораненням, але в іншому випадку він, можливо, прожив би набагато довше. Однак піст, якого він дотримувався, може не підійти всім охочим.

Якщо ви думаєте, що утримання від їжі протягом декількох днів допоможе схуднути, ви дуже помиляєтеся. Більше того, тижні посту можуть призвести до втрати м’язової маси і жирової тканини, а також безпосередньо вплинути на здоров’я серця.

пари біжить на пляжі

Як ми вже згадували в інших статтях, людське тіло здатне витримати без смертельних ушкоджень до 10 днів без їжі. Але ви повинні постити не більше трьох днів поспіль, і набагато краще регулярно робити короткі пости, щоб отримати найліпші результати.

Ми хочемо підкреслити, що однією з основних переваг посту є те, що він дозволяє органам відновитися. Це допоможе вам гарно почуватися і залишатися молодими, а також сприятиме поліпшенню загального здоров’я.

Ви почуватимете себе більш сконцентрованими, будете в гарному настрої, матимете сильнішу імунну систему і навіть будете продуктивнішими на роботі. Деякі люди навіть думають, що піст може вилікувати хронічні розлади, як-от астму, артрит, високий кров’яний тиск і алергію.

Переваги не обмежуються тільки вашим тілом, адже піст також покращує емоційне і духовне самопочуття. Піст може принести спокій. Він може також принести радість, що дозволить подивитися на світ по-іншому, і допоможе вам переглянути вибір продуктів харчування, які мають живити, а не завдавати шкоди.

Як ви повинні почати піст?

Є багато різних типів постів, але якщо це ваш перший раз, найкраще почати з обмеження споживання твердої їжі протягом усього дня. Але не чекайте, коли проминуть 12 годин і настане темрява, щоб одразу побігти до холодильника – це буде вкрай непродуктивно. Переконайтеся, що щоденне споживання рідини і соків не перевищує 300 калорій.

порожня тарілка та вилка

Також не слід починати піст будь-якого дня на поводу у власних примх. Треба підготувати свій організм. За день до посту спробуйте їсти тільки сирі овочі і пити багато води, трав’яних чаїв і фруктових соків.

Якщо ви плануєте спробувати постити один раз на день щотижня, непогано було б нормально харчуватися протягом чотирьох днів, а потім використовувати наступні три, щоб змінити свій раціон так, щоб перший день був підготовкою до посту, другий – власне постом, а третій – його завершенням. Ці три дні вимагають певної підготовки з вашого боку.

День 1: підготовка до посту

Припустімо, що ви плануєте постити в суботу, тому в п’ятницю ви маєте спробувати їсти тільки сирі фрукти та овочі – стільки, скільки захочете. Ви можете відчути голод, але намагайтеся не піддаватися спокусі з’їсти щось ситніше. Пам’ятайте, що ви також можете пити багато фруктових соків, смузі, чаїв та відварів, але вони мають бути натуральними. Завершіть свій день легкою вечерею і добре висипайтеся.

День 2: піст

Після 8-годинного сну почніть свій день посту з однієї чи двох склянок води. Непогано було б провести цей день вдома (ось чому ми рекомендуємо робити це на вихідних) і зайнятися дрібними справами, які не вимагають великих фізичних зусиль.

Скористайтеся цією можливістю, щоб почитати книгу, медитувати, прибрати в шафі, полити квіти – робіть все, що не вимагає енергії. Пийте багато води або додайте до неї фруктовий сік, але в жодному разі не їжте плоди.

Деякі люди вважають за краще пити натуральні соки та овочеві відвари в цей день, але все залежить від того, чого потребує ваш організм, а також від того, як ви готуєте ці продукти. Наприклад, ви можете пити апельсиновий фреш без м’якоті. Овочеві відвари слід настояти і профільтрувати.

Головна мета такого посту – уникнути зневоднення і не давати шлунку та травній системі жодних твердих речовин.

Дізнатись більше: Взаємозв′язок між кавою і голодом

День 3: завершення посту

пусті тарілки
Як ми вже згадували, не завершуйте піст негайним відкриттям холодильнику. На третій день посту (у цьому прикладі – в неділю), намагайтеся не їсти нічого, що, як ви вже знаєте, погано вплине на здоров’я – як-от біле борошно, рафінований цукор, фаст-фуд, жирне або смажене м’ясо, молочні продукти.

Натомість можете обрати фрукти, овочі (бажано сирі), горіхи, боби і цільнозернові продукти. Їжте помірно і не захоплюйтеся фізичною активністю, адже організм відновлюватиме свої енергетичні запаси.

  • Grumett D., Muers R. (2010). Theology on the Menu: Asceticism, Meat and Christian Diet.
  • Chavez K. (2010). Lent: A Time to Fast and Pray. The United Methodist Church