Поради: як схуднути за допомогою піших прогулянок

Ходити пішки неймовірно корисно, щоб мати здорове серце.
Поради: як схуднути за допомогою піших прогулянок

Останнє оновлення: 10 грудня, 2018

Швидка ходьба як засіб схуднення завойовує все більше прихильників. Так, ви можете схуднути при ходьбі, але є конкретні кроки, які необхідно зробити, щоб прискорити ваш обмін речовин і спалювати більше жиру.

Коли людина рухається, працюють усі її м’язи, усі судини, покращується кровообіг, не утворюються тромби. А при цьому, якщо ви ще й знатимете, як правильно ходити, то це може допомогти втратити вагу. Завдяки цій здоровій фізичній вправі, ви можете спалювати більше калорій і відчувати себе краще кожного дня. У цій статті ми розкажемо вам, як схуднути за допомогою піших прогулянок.

Прогулюйтеся і отримуйте результат

Для багатьох людей ходьба є більш прийнятним видом навантажень, ніж біг. Хоча багато хто також думає, що ходьба та схуднення не мають нічого спільного. Проте, приміть до уваги той факт, що будь фізична активність може допомогти перетворити глюкозу, жири та білки в енергію, яка, у свою чергу спалює жир. Думаємо такі факти будуть хорошим мотивом для людей зайнятися пішими прогулянками. Так що, якщо ми будемо дотримуватись низькокалорійної збалансованої дієти та проходити вдень кілька кілометрів, ми зможемо легко втратити вагу.

1. Будьте розсудливі

Прогулянка для схуднення

Піші прогулянки рекомендовані багатьма лікарями і дієтологами, оскільки це доступне і безпечне фізичне навантаження. Присвятіть ходьбі годину на день. Для прогулянок і фізичних вправ вам необхідно буде придбати спеціальний одяг та зручне відповідне взуття. Бажано для цього купити якісні кросівки, які будуть фіксувати голеностоп. Постарайтеся, знайти собі компаньйона, це допоможе вам дотримуватися правила щоденних прогулянок.

2. Виберіть правильні навантаження, щоб легко схуднути

Біг

Так, щоб ви не втомлювалися занадто легко і швидко, рекомендовано почати з півгодинної прогулянки пішки два рази на день. Приблизно через тиждень, ви звикнете до ходьби і зможете ходити цілу годину відразу.

Коли ми говоримо “ходьба”, то зовсім не маємо на увазі ходьбу у неквапливому темпі. Тому потрібно збільшувати темпи ходьби. Інтенсивною ходьбою вважається та, при якій вам стає важко розмовляти. Якщо бути точнішим, то ви повинні рухатись зі швидкістю 6 км/г. Схуднення відбувається за рахунок того, що при швидкій ходьбі м’язи отримують набагато більше навантаження, ніж при повільній. Ви повинні ходити швидко і дотримуватись ритму – це і є важливим у цій вправі. Також радимо чергувати ходьбу з бігом до 15 хвилин.

3. Як правильно ходити, щоб швидко схуднути 

схуднути за допомогою вправ
 • Вам не слід робити широкі кроки при ходьбі. Якщо ви будете напружувати м’язи занадто сильно, ви можете потягнути якийсь м’яз, у результаті чого станеться травма. Йдіть звичайними кроками і ви ніколи не травмуєтеся.
 • Для того, щоб пересуватися швидше і не втомлюватися, перш за все необхідно правильно тримати поставу. Ви повинні бути розслаблені, у той же час не сутулитися. Лікті повинні бути трохи зігнуті під кутом 90 градусів, а руки повинні бути в русі. Ви повинні почувати себе комфортно, ніщо не повинно вам створювати незручностей і викликати біль.
 • Йдіть швидкими широкими кроками, але тримайте стабільний темп, не збільшуючи крок. Почніть в нормальному темпі, а вже через 5 хвилин перейдіть на більш швидкий темп. Кроки – швидкі, короткі і рівномірні.
 • Зверніть увагу, як рухаються ваші стегна, коли ви йдете. Рух стегон повинен бути безперервним (вниз – вверх), і ніяких відчуттів болю не повинно виникати.
 • Правильно розподіляйте навантаження на ноги. Важливо твердо наступати на п’яту і відштовхуватися носком.
 • Тримайте голову в нормальному положенні; не піднімайте занадто високо голову, або ж, не опускайте її занадто низько. Не дивіться на ваші ноги весь час, у противному разі ви зможете отримати розтягнення м’язів шиї, або ж який-небудь інший докучливий біль.
 • На прогулянці ваші плечі повинні бути вільними і розслабленими весь час.
 • Тримайте тулуб рівно та впевнено. Ваша спина повинна легко рухатися разом зі стегнами.
 • Тримайте руки під кутом 90 градусів, це допоможе вам підтримувати стійкий темп під час ходьби і відчувати баланс. Не стискайте руки в кулаки, тримати долоні розслабленими.

4. Дихайте правильно

Серце

Навчитися правильно дихати під час ходіння – дуже важливо. По-перше, правильне дихання в процесі ходьби дозволяє знижувати навантаження на серцево-судинну систему. По-друге, правильне дихання збільшує доступ кисню до життєво важливих органів. А все це безсумнівно підвищує ефективність тренувального процесу. При бігу радять дихати за допомогою діафрагми або нижньої частини живота, а не верхнім відділом грудей. Дихайте глибоко і видихайте повітря через рот.

  • Balsas, C. (2017). Where the rubber meets the road: Walking, riding, and driving, or walking, walking, walking for our health. Journal Of Transport & Health, 5, 182-188. doi: 10.1016/j.jth.2016.10.006
 • LEE, I., & BUCHNER, D. (2008). The Importance of Walking to Public Health. Medicine & Science In Sports & Exercise, 40(Supplement), S512-S518. doi: 10.1249/mss.0b013e31817c65d0
 • Loftin, M., Waddell, D., Robinson, J., & Owens, S. (2010). Comparison of Energy Expenditure to Walk or Run a Mile in Adult Normal Weight and Overweight Men and Women. Journal Of Strength And Conditioning Research, 24(10), 2794-2798. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20613650

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.