Повідомлення Стівена Хокінга людям, які перебувають в “чорній дірі”

13 Січня, 2019
Стівен Хокінг був не лише науковцем. Страждаючи на рідкісну хворобу, він щодня боровся з її наслідками та не втрачав оптимізму.

Попри свої фізичні обмеження Стівен Хокінг є прикладом стійкості та подолання. Він не дозволив хворобі тиснути на нього психологічно.

Стівен Хокінг є одним з найбільш шанованих людей нашого часу, і не тільки за один з найяскравіших умів, але і як приклад тріумфу життя.

Він народився 8 січня 1942 року в Оксфорді (Англія) і відомий у всьому світі своїми дослідженнями в галузі теоретичної фізики.

У дитинстві його мрією було вивчати математику, але з різних причин, коли він вступив до університету, то вирішив перейти на природничі науки.

На першому курсі в Кембриджі молодий Хокінг, ледь досягши 21 років, почав відчувати симптоми хвороби, відомої як бічний аміотрофічний склероз (БАС), яка змінила його життя назавжди.

У ті часи лікарі оцінили його максимальну тривалість життя у два з половиною роки, але Хокінг подолав ці очікування і став одним із найважливіших науковців сьогодні.

Попри свій фізичний стан Хокінг дав сотні виступів по всьому світу. Він поділився своєю мудрістю в мільйонах документальних фільмів і книг, які стали об’єктом багатьох нових досліджень.

Знаючи про те, як функціонує Всесвіт, він також знає про життя і його найскладніші випробування.

Під час свого останнього виступу він говорив про депресію і зробив цікаві висновки з чіткими прикладами зі свого життя.

Подивіться цю статтю: Як негативні емоції шкодять організму

Стівен Хокінг надсилає повідомлення людям, які страждають на депресію

дівчкина та хмари
Сьогодні Стівену Хокінгу 74 роки, але це його не зупиняє. Він продовжує викладати, досліджувати й ділитися вдумливими спостереженнями з усім світом.

Колись його очікування різних можливостей були зведені до нуля, коли йому був поставлений діагноз. Але тепер він розуміє, що з того часу кожен аспект його життя був перевагою.

Він присвятив усе своє існування науковим дослідженням і пошуку відповідей на питання Всесвіту.

Він не може говорити та рухатися, пересувається в інвалідному візку. Попри все це, він знайшов спосіб спілкуватися і надихати весь світ.

У дискусії, організованій в січні в Королівському інституті в Лондоні, Хокінг порівняв чорні діри з депресією, даючи зрозуміти, що від жодної з них неможливо втекти.

Дивіться також: Іноді всім нам потрібна турбота

жінка в сукні з квітів

Висновки конференції:

“Висновок цієї конференції: чорні діри не такі вже й чорні, як про них думають. Вони не є вічними в’язницями, як вважали раніше.

Об’єкти можуть виходити з чорних дір і, можливо, потрапляти в інший Всесвіт. Тож якщо ви відчуваєте, ніби потрапили в чорну діру, не здавайтеся, адже ви можете з неї вийти”.

У відповідь на власну інвалідність він додав:

“Жертва завжди має право покінчити з життям, якщо хоче. Але я думаю, що це серйозна помилка. Яким поганим не здавалося б життя, завжди є те, в чому ви можете досягти успіхів.

Якщо є життя, є надія.

Якщо ви інвалід, це, ймовірно, не ваша провина, але не правильно звинувачувати світ або очікувати, що він змилується над вами.

Треба мати позитивне ставлення і взяти максимум від кожної ситуації, у якій ви опинитеся. Якщо у вас є фізичні обмеження, ви не можете дозволити собі стати психологічним інвалідом”.

Нарізі Стівен Хокінг продовжує надихати наукові уми, але він також надихає людей, які мають великі труднощі в житті.

Хокінг вважає науку великим полем для людей з обмеженими фізичними можливостями, адже вона в першу чергу розвиває розум. Він вказує на те, що фізична робота неможлива, але теоретична робота – просто ідеальна.

Він також визнає, що багато чого досягнув завдяки допомозі близьких, колег і студентів, які завжди підтримували його.

“Я думаю, що люди в цілому хочуть допомогти, але вам потрібно показати їм, що їхні зусилля того варті”.

Люсі Хокінг, дочка Стефана, розказує про свого батька:

“У нього є дуже завидне бажання далі рухатися вперед і здатність зібрати всі свої сили, всю свою енергію, всю розумову концентрацію задля руху вперед.

Але не тільки рухатися вперед і вижити, а перевершити решту. Він робить незвичайну роботу: він пише книги, дає прес-конференції, надихає інших людей з нейродегенеративними захворюваннями та іншими порушеннями”.

дівчина тримає зірку

Останнім часом слова Стівена Хокінга облетіли всім світом як повідомлення для людей, які впали в депресію.

Його життєвий досвід і репутація в світі є чіткою демонстрацією його мудрості та сутності.

  • Сміт Д. Думати, як Стівен Гокінг = How to think like Stephen Hawking. (2018). КМ-БУКС.
  • Хокінґ С., Млодінов Л. Найкоротша історія часу. (2016). Харків.