Повідомлення Стівена Хокінга людям, які перебувають в "чорній дірі"

Стівен Хокінг був не лише науковцем. Страждаючи на рідкісну хворобу, він щодня боровся з її наслідками та не втрачав оптимізму.
Повідомлення Стівена Хокінга людям, які перебувають в "чорній дірі"

Останнє оновлення: 13 січня, 2019

Попри свої фізичні обмеження Стівен Хокінг є прикладом стійкості та подолання. Він не дозволив хворобі тиснути на нього психологічно.

Стівен Хокінг є одним з найбільш шанованих людей нашого часу, і не тільки за один з найяскравіших умів, але і як приклад тріумфу життя.

Він народився 8 січня 1942 року в Оксфорді (Англія) і відомий у всьому світі своїми дослідженнями в галузі теоретичної фізики.

У дитинстві його мрією було вивчати математику, але з різних причин, коли він вступив до університету, то вирішив перейти на природничі науки.

На першому курсі в Кембриджі молодий Хокінг, ледь досягши 21 років, почав відчувати симптоми хвороби, відомої як бічний аміотрофічний склероз (БАС), яка змінила його життя назавжди.

У ті часи лікарі оцінили його максимальну тривалість життя у два з половиною роки, але Хокінг подолав ці очікування і став одним із найважливіших науковців сьогодні.

Попри свій фізичний стан Хокінг дав сотні виступів по всьому світу. Він поділився своєю мудрістю в мільйонах документальних фільмів і книг, які стали об’єктом багатьох нових досліджень.

Знаючи про те, як функціонує Всесвіт, він також знає про життя і його найскладніші випробування.

Під час свого останнього виступу він говорив про депресію і зробив цікаві висновки з чіткими прикладами зі свого життя.

Стівен Хокінг надсилає повідомлення людям, які страждають на депресію

дівчкина та хмари
Сьогодні Стівену Хокінгу 74 роки, але це його не зупиняє. Він продовжує викладати, досліджувати й ділитися вдумливими спостереженнями з усім світом.

Колись його очікування різних можливостей були зведені до нуля, коли йому був поставлений діагноз. Але тепер він розуміє, що з того часу кожен аспект його життя був перевагою.

Він присвятив усе своє існування науковим дослідженням і пошуку відповідей на питання Всесвіту.

Він не може говорити та рухатися, пересувається в інвалідному візку. Попри все це, він знайшов спосіб спілкуватися і надихати весь світ.

У дискусії, організованій в січні в Королівському інституті в Лондоні, Хокінг порівняв чорні діри з депресією, даючи зрозуміти, що від жодної з них неможливо втекти.

жінка в сукні з квітів

Висновки конференції:

“Висновок цієї конференції: чорні діри не такі вже й чорні, як про них думають. Вони не є вічними в’язницями, як вважали раніше.

Об’єкти можуть виходити з чорних дір і, можливо, потрапляти в інший Всесвіт. Тож якщо ви відчуваєте, ніби потрапили в чорну діру, не здавайтеся, адже ви можете з неї вийти”.

У відповідь на власну інвалідність він додав:

“Жертва завжди має право покінчити з життям, якщо хоче. Але я думаю, що це серйозна помилка. Яким поганим не здавалося б життя, завжди є те, в чому ви можете досягти успіхів.

Якщо є життя, є надія.

Якщо ви інвалід, це, ймовірно, не ваша провина, але не правильно звинувачувати світ або очікувати, що він змилується над вами.

Треба мати позитивне ставлення і взяти максимум від кожної ситуації, у якій ви опинитеся. Якщо у вас є фізичні обмеження, ви не можете дозволити собі стати психологічним інвалідом”.

Нарізі Стівен Хокінг продовжує надихати наукові уми, але він також надихає людей, які мають великі труднощі в житті.

Хокінг вважає науку великим полем для людей з обмеженими фізичними можливостями, адже вона в першу чергу розвиває розум. Він вказує на те, що фізична робота неможлива, але теоретична робота – просто ідеальна.

Він також визнає, що багато чого досягнув завдяки допомозі близьких, колег і студентів, які завжди підтримували його.

“Я думаю, що люди в цілому хочуть допомогти, але вам потрібно показати їм, що їхні зусилля того варті”.

Люсі Хокінг, дочка Стефана, розказує про свого батька:

“У нього є дуже завидне бажання далі рухатися вперед і здатність зібрати всі свої сили, всю свою енергію, всю розумову концентрацію задля руху вперед.

Але не тільки рухатися вперед і вижити, а перевершити решту. Він робить незвичайну роботу: він пише книги, дає прес-конференції, надихає інших людей з нейродегенеративними захворюваннями та іншими порушеннями”.

дівчина тримає зірку

Останнім часом слова Стівена Хокінга облетіли всім світом як повідомлення для людей, які впали в депресію.

Його життєвий досвід і репутація в світі є чіткою демонстрацією його мудрості та сутності.

Це може вас зацікавити ...
Глибока депресія: 5 маловідомих фактів
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Глибока депресія: 5 маловідомих фактів

Людина, у якої глибока депресія, не хоче бути сумною або в пастці своїх думок. Фактично, вона хоче лише втекти зі своєї особистої в'язниці.  • Сміт Д. Думати, як Стівен Гокінг = How to think like Stephen Hawking. (2018). КМ-БУКС.
  • Хокінґ С., Млодінов Л. Найкоротша історія часу. (2016). Харків.