Приймати душ щодня - погано для здоров'я?

Старші люди часто повторюють, що приймати душ щодня - це шкідливо. Ми розібралися, коли це дійсо так, а коли вашому здоров'ю нічого не загрожує.
Приймати душ щодня - погано для здоров'я?

Останнє оновлення: 06 грудня, 2018

«Приймати душ щодня – це шкодить вашому здоров’ю.» Чи правдиве це твердження, а чи може це міф? Саме з цим ми постараємось розібратися у нашій статті, надаючи вам деяку корисну інформацію на цю тему. Ми також дамо вам кілька порад щодо правильної особистої гігієни під час приймання душу.

Як ви, мабуть, знаєте, будь-які звички, навіть здорові, можуть стати шкідливим, якщо ними надто зловживати. Проблема із занадто частим прийманням душу, зокрема, полягає в тому, що іноді важко зробити висновок чи ми приймаємо душ належну кількість разів чи забагато.

Коли ми говоримо про звички особистої гігієни, ми завжди хочемо переконатися, що практикуємо їх у правильний спосіб. Метою повинно бути досягнення ідеального балансу й уникнення шкоди для нашого організму.

Ми знаємо, що шкіра є одним з життєво важливих органів нашого тіла. Але це ще не все. Це найбільший орган тіла, а також – це один з органів який найчастіше контактує з бактеріями та іншими зовнішніми подразниками.

Ми, як правило, приймаємо душ кілька разів на день через цілий ряд причин. Наприклад, тому що ми хочемо охолодитись після спекотного дня, помитися після тренування, або прийняти гарячий душ, щоб розслабитися. Але будьте обережні! Як ми вже згадували раніше, звички, які ми практикуємо занадто часто, можуть погано впливати на ваше здоров’я.

Кілька причин не приймати душ щодня

жінка миється

Інгредієнти, що входять в засоби для особистої гігієни

Ми знаємо, або ми повинні знати, що більшість продуктів, які ми використовуємо у душі містять велику кількість хімічних речовин, таких, як парабени та ксеноестрогени, а також деякі нафтопродукти, що, очевидно, мають шкідливий вплив на наше здоров’я і часто пов’язані з розвитком певних типів раку.

Наша шкіра – це великий і складний орган. Подбайте про неї!

Варто повторити ще раз, що наша шкіра є найбільшим органом тіла, а, отже, ми повинні дбати про неї якомога краще. Наша шкіра виділяє ряд жирів і різних природних речовин, які можуть значно страждати, якщо приймати душ щодня по декілька разів.

Саме тому ми повинні уникати миття нашої шкіри кілька разів протягом одного дня. За цим правилом ви зможете зберегти природні елементи вашої шкіри, такі як, наприклад, бактеріальна флора.

Цей елемент є одним з найбільш важливих на нашій шкірі, а, отже, дуже важливо захистити свою шкіру від чужорідних речовин, щоб не завдати шкоди важливим функціям шкіри.

Поради для підтримки хорошої гігієни в душі

як приймати душ

Від того, що ми будемо просто приймати душ щодня, нічого поганого не станеться. Ми маємо на увазі те, що речі, які впливають на нас – це використання дуже сильних хімічних продуктів для нашого тіла. Враховуючи цей факт, ми склали список порад для підтримки хорошої гігієни в душі.

  • Не зловживайте гарячою водою. Більшість людей знаходять будь-який привід, щоб прийняти гарячий душ, але ви повинні мати на увазі, що тривалий вплив гарячої води може збільшити проблеми зі шкірно-жировим покривом. Так що, якщо ви, все ж бажаєте насолодитися гарячою водою, то можете приймати душ щодня протягом короткого часу або встановіть меншу температуру.
  • Спробуйте використовувати нейтральне мило, бажано без хімічних компонентів, або з мінімальною їх кількістю. Якщо вам вдасться натрапити на натуральне мило, обов’язково придбайте його. Це навіть буде ще краще для вашого тіла!
  • Якщо ви збирається застосувати косметичну маску для обличчя, краще зробити це до того, як ви прийматимете душ, а не після нього. Таким чином, ваша шкіра не буде настільки інтенсивно поглинати будь-які подразливі хімічні речовини, які можуть бути присутніми у засобі для маски, оскільки гарячий чи теплий душ відкриває пори шкіри.
  • Після застосування таких продуктів, як мило, шампунь, гель для душу та інших, вам слід ретельно виполоскати будь-який засіб з волосся та змити його зі шкіри, щоб рештки цих засобів не залишалися на шкірі після того, як ви виходите з душу, тому що вони можуть висохнути на  шкірі і шкідливо впливати на неї.
  • Коли ви вийдете з душу, ми не рекомендуємо вам надто різкого витирання шкіри рушником. Це може зробити шкіру грубою і сухою. Замість цього, ми рекомендуємо легеньке поплескування рушником по шкірі, а також застосування якісного зволожуючого крему перед витиранням.

Яка найкраща температура води для душу?

На закінчення цієї статті, ми також хочемо зазначити і наголосити на важливості температури води для душу, так ось, прочитайте кілька порад.

Для  охолоджувального душу, ми рекомендуємо налаштувати душ на максимум 25°C, яка буде робити шкіру більш пружною. Проте, якщо ви любите більш теплий душ, вам слід підняти температуру до 32°C, що дозволить вам добре розслабитись і відпочити.

Точно так само, гаряча вода, десь біля 40°C, матиме освіжальний ефект. Саме так, ви правильно прочитали це: освіжальний. При цій температурі наше тіло починає виділяти своє власне тепло, створюючи тим самим відчуття свіжості. Тим не менш, ми рекомендуємо уникати надто частого використання гарячої води в душі.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.