Приймати душ щодня – погано для здоров’я?

· Вересень 1, 2015

«Приймання душу кожного дня може мати поганий вплав на ваше здоров’я.» Чи правдиве це твердження, а чи може це міф? Саме з цим ми постараємось розібратися у цій статті, надаючи вам деяку корисну інформацію на цю тему. Ми також дамо вам кілька порад щодо хорошої особистої гігієни під час приймання душу.

Як ви, мабуть, знаєте, будь-які звички, навіть здорові, можуть стати шкідливим, якщо ними надто зловживати. Проблема із занадто частим прийманням душу, зокрема, полягає в тому, що іноді важко зробити висновок чи ми приймаємо душ належну кількість разів чи забагато.

Коли ми говоримо про звички особистої гігієни, ми завжди хочемо переконатися, що практикуємо їх у правильний спосіб. Метою повинне бути досягнення ідеального балансу і уникнення будь-якої шкоди для нашого організму. Ми знаємо, що шкіра є одним з життєво важливих органів нашого «храму» (нашого тіла), але це ще не все, це також найбільший орган тіла, а також – це однин з органів який найчастіше контактує з бактеріями та іншими зовнішніми подразниками.

Ми, як правило, приймаємо душ кілька разів на день через цілий ряд причин, наприклад, тому що ми хочемо охолодитись після спекотного дня, помитися після тренування, або прийняти гарячий душ, щоб розслабитися. Але будьте обережні! Як ми вже згадували раніше, звички, які ми практикуємо занадто часто, можуть погано впливати на ваше здоров’я.

Кілька причин не приймати душ занадто часто

holodnyi-dush

Інгредієнти, що входять в засоби для душу, які ми використовуємо

Ми знаємо, або ми повинні знати, що більшість продуктів, які ми використовуємо у душі містять велику кількість хімічних речовин, таких, як парабени і ксеноестрогени, а також деякі нафтопродукти, що, очевидно, мають шкідливий вплив на наше здоров’я і часто пов’язані з розвитком певних типів раку.

Наша шкіра – це великий і складний орган. Подбайте про неї!

Варто повторити ще раз, що наша шкіра є найбільшим органом тіла, а, отже, ми повинні дбати про неї якомога краще. Наша шкіра виділяє ряд жирів і різних природних речовин, які можуть значно страждати, якщо приймати душ занадто часто.

Саме тому ми повинні уникати миття нашої шкіри кілька разів протягом одного дня. За цим правилом ви зможете зберегти природні елементи вашої шкіри, такі як, наприклад, бактеріальна флора. Цей елемент є одним з найбільш важливих на нашій шкірі, а, отже, дуже важливо захистити свою шкіру від чужорідних речовин, щоб не завдати шкоди важливим функціям шкіри.

Поради для підтримки хорошої гігієни в душі
dush1

Ми знаємо, що душ щодня не впливає на нас сам по собі. Ми маємо на увазі те, що речі, які впливають на нас – це занадто часте використання під час душу дуже сильних хімічних продуктів до нашого тіла. Враховуючи цей факт, ми склали список порад для підтримки хорошої гігієни в душі.

  • Не зловживайте гарячою водою. Більшість людей знаходять будь-який привід, щоб прийняти хороший, гарячий душ, але ви повинні мати на увазі, що тривалий вплив гарячої води може збільшити проблеми зі шкірно-жировим покривом. Так що, якщо ви, все ж бажаєте насолодитися гарячою водою, приймайте душ протягом короткого часу або налаштуйте душ на  більш помірну температуру.
  • Спробуйте використовувати нейтральне мило, бажано без хімічних компонентів, або з мінімальною їх кількістю. Якщо вам вдасться натрапити на натуральне мило, обов’язково придбайте його. Це навіть буде ще краще для вашого тіла!
  • Якщо ви збирається застосувати косметичну маску для обличчя, краще зробити це до того, як ви прийматимете душ, а не після нього. Таким чином, ваша шкіра не буде настільки інтенсивно поглинати будь-які подразливі хімічні речовини, які можуть бути присутніми у засобі для маски, оскільки гарячий чи теплий душ відкриває пори шкіри.
  • Після застосування таких продуктів, як мило, шампунь, гель для душу та інших, вам слід ретельно виполоскати будь-який засіб з волосся та змити його із шкіри, щоб рештки цих засобів не залишалися на шкірі після того, як ви виходите з душу, тому що вони можуть висохнути на  шкірі і шкідливо впливати на неї.
  • Коли ви вийдете з душу, ми не рекомендуємо вам надто різкого витирання шкіри рушником. Це може зробити шкіру грубою і сухою. Замість цього, ми рекомендуємо легеньке поплескування рушником по шкірі, а також застосування якісного зволожуючого крему перед витиранням.

Яка найкраща температура води для душу?

На закінчення цієї статті, ми також хочемо зазначити і наголосити на важливості температури води для душу, так ось, прочитайте кілька порад.

Для  охолоджувального душу, ми рекомендуємо налаштувати душ на максимум 25°C, яка буде робити шкіру більш пружною. Проте, якщо ви любите більш теплий душ, вам слід підняти температуру до 32°С, що дозволить вам добре розслабитись і відпочити.

Точно так само, гаряча вода, десь біля 40°С, матиме освіжальний ефект. Саме так, ви правильно прочитали це: освіжальний. При цій температурі наше тіло починає виділяти своє власне тепло, створюючи тим самим відчуття свіжості. Тим не менш, ми рекомендуємо уникати надто частого використання гарячої води в душі.