Пробачте помилки батьків, вони зробили все, що могли

Пробачте помилки батьків, вони зробили все, що могли
Пробачте помилки батьків, вони зробили все, що могли

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Не ображайтеся на своїх рідних за те, що вони недостатньо вас любили, погано ставилися, змусили страждати та завдали невимовного болю. Відпустіть та пробачте помилки батьків, і вам стане легше.

Ми знаємо, що ви страждаєте через наслідки чужих дій, які тільки тепер можете оцінити. Ми розуміємо, що ці вчинки ранили вас і змусили затаїти образу на своїх батьків.

Утім, якщо ви добре все проаналізуєте, то зрозумієте, що вони зробили все можливе. Якщо б ви опинилися в таких самих ситуаціях і пережили схожий досвід, то, можливо, повторили б їхні помилки.

Пробачте помилки батьків, вони зробили все, що могли

пробачте помилки батьків, вони зробили все, що могли

Пробачте помилки батьків, адже ніхто не навчив їх, як виконувати цю важливу роль, яку вони вирішили взяти на свої плечі.Ми знаємо фразу, яка часто спадала вам на думку: “Краще б вони взагалі мене ніколи не народжували!” Утім це нечесно. Крім того, ваші батьки не заслуговують на такі слова.

Поставте себе на їхнє місце та запитайте, як би ви почувалися, почувши таке від власної дитини.

Коли ви пробачите помилки батьків, це також дозволить вам вибачати собі схожі або навіть зовсім інші проступки.

Ніхто не застрахований від помилок і нікому не вдається їх уникнути, особливо коли ви берете на себе відповідальність за виховання іншої людини.

Відпустіть помилки батьків, адже, вірите чи ні, навіть погане іноді має позитивні наслідки.

Знаєте, що це означатиме? Тепер усвідомлення неправильних вчинків своїх батьків, дозволить вам піти правильним шляхом, адже ви краще знатимете, що робити.

Утім якщо образа не полишає ваше серце, ви зрештою повторите ті самі помилки, навіть не усвідомлюючи цього, або будете чинити навіть гірше.

Скиньте із себе цей тягар

скиньте із себе цей тягар
Іноді злість на нещасливе дитинство може стати тягарем образи, який вам доведеться нести роками. Ви сердитеся на батьків через те, що вони завдали вам болю та не змогли виховати вас кращою людиною.
Можливо, ви не знаєте чому, але вам не вдається знайти справжнє щастя. Причина може бути в тому, що ви не хочете помічати або лікувати. Іноді гордість не дає зробити перший крок на шляху до прощення, і ви чекаєте, доки батьки самі прийдуть до вас просити пробачення.

Але для чого далі і далі страждати, якщо вже давно варто було забути про це?Вибір стежки, якою ви підете, – це ваша відповідальність. Ви більше не мала дитина, яка залежить від своїх батьків.

Тепер ви доросла особа, яка мусить зробити перший крок, не чекаючи цього від когось іншого. Ми не кажемо виправдовувати помилки чи нехтувати власними переживаннями.

Пробачити помилки батьків – це одне з найкращих можливих рішень, адже воно звільнить вас від величезного тягаря, який оповиває ваш світ непроглядною темрявою. 

Почерпніть цінний досвід

батьки цілують дитину

Навіть якщо батьків не навчив увесь той біль, якого вони завдали вам, є людина, яка винесла правильний урок. Це ви!

Завдана шкода може глибоко ранити вас, але будьте певні в тому, що вона має свої плюси.

Зрештою, лише ви вирішуєте, чи змінити все, чи продовжувати нести тягар, що спрямує вас на саме той шлях, який ви вважаєте неправильним.

Якщо б усе в житті було ідеальним, ми б не мали можливості вчитися.

Цікаво, що часто ми вчимося з найбільш негативного досвіду. Він допомагає нам вирости, стати зрілими та кращими людьми.

Коли ви були маленькою дитиною, то не мали сили вплинути ситуацію, але тепер ви дорослі та можете змінити напрямок свого життя.

Ви можете вирішити, чи пробачити своїм батьками та залишити цей жахливий якір у далекому минулому, чи жити далі з почуттям образи та ненависті до двох людей, які намагалися зробити все якнайкраще.

То що ви вирішите?  • María Martina Casullo. (2005). La capacidad para perdonar desde una perspectiva psicológica. Revista de Psicologia de La PUCP.
  • García, J. A. (2013). Perdonar y pedir perdón.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.