Бути наодинці важко, але біль загоїть рани

Попри те, що самотність нас зазвичай страшенно лякає, іноді потрібно хоча би трохи часу бути наодинці з собою. Тільки таким чином ви зможете зрозуміти себе, зосередитися на власному добробуті та вирости як особистість.
Бути наодинці важко, але біль загоїть рани

Останнє оновлення: 04 грудня, 2018

Бути наодинці з собою – це незвично, а іноді й неймовірно боляче. Погодьтеся, у вашому житті також траплялися миті, коли поруч не було жодної близької людини, яка б могла підтримати у скрутну хвилину та вказати правильний шлях у житті.

Чому так трапляється? Куди всі поділися? І чому життя вирішило зіграти з вами настільки злий жарт?

На жаль, із самотності не лише часто кепкують, зазвичай її вважають особистою поразкою людини. Однак іноді нам нічого не залишається, окрім як зустрітися віч-на-віч із самотністю, адже у житті кожної людини трапляються чорні смуги.

Зверніть увагу, що навіть попри те, що ми часто сприймаємо самотність як запеклого особистого ворога, насправді вона може стати одним з найкращих небесних благословінь. Не забувайте, що бути наодинці час від часу корисно, адже самотність має неймовірну здатність загоювати болісні рани.

Не бійтеся бути наодинці, адже це допоможе отямитися від душевних ран

бути наодинці - шлях до загоєння ран

Іноді життя дарує нам шанс зупинитися та побути на самоті, щоб ми могли відпочити від шаленого буденного ритму, прислухатися до внутрішнього голосу та усвідомити, на чому слід зосередитися, щоб успішно рухатися далі.

Погодьтеся, ми часто губимося у цьому великому світі. Одного дня ми прокидаємося глибоко нещасними, і кожен наш день переповнюється стражданнями та смутком. Якщо ви не намагатиметеся розв’язати цю проблему, не варто очікувати, що вона рано чи пізно вирішиться сама по собі. На жаль, у результаті подібних дій одного разу ви просто більше не зможете терпіти свої душевні муки.

Повірте, немає жодного значення, що саме відбувається у вашому житті цієї миті. Ми завжди шукаємо винних у своїх негараздах та виправдовуємо невдачі несприятливими обставинами, хоч насправді відповідь потрібно шукати у собі.

Саме тому ми запевняємо, що самотність – це чи не найкращий спосіб відновити зв’язок зі своїм внутрішнім світом, прислухатися до власних потреб та бажань, а також відшукати способи покращення свого життя та добробуту.

Не варто скаржитися на те, що вам доводиться якийсь час бути наодинці з собою. Звісно, спочатку вам навряд чи вдасться уникнути типової поведінки жертви та негативних думок на кшталт: “Чому саме я?” або ” Я ж на це не заслуговую!”.

Проте рано чи пізно цей стан закінчиться, і ви почнете присвячувати більше часу собі, будете частіше думати про те, чого вам вже вдалося досягти, а також навчитеся по-справжньому себе любити та цінувати.

Провівши деякий час на самоті, ви зрозумієте, що ніхто не здатний розв’язати ваші проблеми. Ніхто, окрім вас самих.

Самотність робить людину незалежною

бути наодинці з собою - це бути незалежним

Насправді побути якийсь час наодинці з собою – це неймовірний шанс для тих, хто звик залежати від інших. Якщо ви не уявляєте свого життя без партнера або відчуваєте сильну залежність від інших стосунків, спробуйте хоча б трохи часу провести на самоті.

Погодьтеся, що не можна залишати свою можливість бути щасливою людиною на розсуд тих, хто завжди тільки розчаровує нас та приносить у наше життя винятково негативні емоції.

Дуже важливо навчитися брати відповідальність за власні вчинки та усвідомлювати, що те, як ми почуваємося цієї миті залежить не від оточення, а насамперед він нас самих.

Тільки покладаючись на себе, ви зможете навчитися контролювати емоції, відновити внутрішній баланс та завжди гарно почуватися, навіть якщо інші люди з вашого оточення негативно на вас впливатимуть.

Оскільки тільки нам під силу вирішувати, як саме ми хочемо почуватися сьогодні, віддаючи іншим людям контроль над собою, ми втрачаємо здатність будь-яким чином впливати на ситуацію, а отже ризикуємо, що все піде не так, як нам цього хотілося б.

Не забувайте, що ви не повинні залежати від думок, вчинків та поведінки інших людей довкола. Ми часто боїмося самотності, навіть не здогадуючись, що бути наодинці з собою корисно для здоров’я. Люди приходять у наше життя та йдуть з нього. Іноді вони роблять нам боляче та залишають по собі глибокі рани на серці. Єдина людина, яка не покине вас до скону – це ви самі, тож не забувайте про це.

Бути наодинці буває боляче

чому бути наодинці може бути боляче

Навіть якщо ви усвідомлюєте, що самотність має здатність загоювати рани, ніхто не гарантує, що цей процес відновлення внутрішнього балансу не буде болісним. Перед вами стоятиме спокуса повернутися назад у часі, щоб опинитися знову у своїй зоні комфорту. У жодному разі не варто цього робити, адже все довкола вас вже ніколи не буде таким, як раніше.

Зробивши перший, нехай і неймовірно болісний, проте дуже необхідний крок до змін, ви зрозумієте, що вороття назад більше немає. Самотність дає людині шанс морально вирости, подорослішати та вдосконалити свій характер.

Тепер ви знаєте, що кожна людина сама відповідає за власне щастя. Погодьтеся, це непросто, проте робота над собою завжди винагороджується.

Щойно ви зосередите увагу на собі, то почнете усвідомлювати, що заслуговуєте більшого, ніж маєте нині. Так, вам може видатися, що подібна поведінка є дещо егоїстичною, проте насправді більше піклуватися про свої потреби просто необхідно, якщо ви хочете бути щасливою людиною.

Ви завжди перебуваєте у напрузі через страх бути покинутими? Регулярно намагаєтеся задовольнити всіх людей довкола і готові виконувати будь-які забаганки інших тільки через страх залишитися наодинці? Таким чином припускаєтеся неймовірно серйозної помилки.

Ніколи не забувайте, що ви також є важливою людиною у цьому світі, а отже повинні думати у першу чергу про себе та власний добробут. Настав час припинити витрачати свій час на роздуми про те, як задовольнити інших, щоб отримати від них любов та повагу.

Не поводьтеся як жертва обставин та поверніть собі контроль над власним життям. Повірте, у вас неодмінно знайдуться і сили, і бажання це зробити, тож не гайте часу!  • Cardona Jiménez. (2013). El sentimiento de soledad en adultos. Medicina U.P.B.
  • Montero y López Lena, M., & Sánchez-Sosa, J. J. (2001). La soledad como fenómeno psicológico: Un análisis conceptual. Salud Mental. https://doi.org/0185-3325
  • Hernández, A. (2018). Cuando la soledad da miedo | Hoy. HOY. https://doi.org/10.1177/1474515111430928

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.