Профілактика м’язової контрактури

Профілактика м’язової контрактури передбачає вправи на розтягування та розминку до і після занять спортом.
Профілактика м’язової контрактури

Останнє оновлення: 20 листопада, 2020

Профілактика м’язової контрактури дуже важлива. Контрактура – це стійке і мимовільне скорочення м’язів. Насправді це буває дуже часто і може трапитися з найздоровішими з нас. Проблема проявляється інтенсивним болем у певній ділянці, який заважає вам правильно рухатись.

Зазвичай це вражає спину. Однак насправді це може статися практично в будь-якій частині вашого тіла. Хоча це зазвичай пов’язано з фізичними вправами, це буває не лише у активних людей. Контрактури, як правило, виникають у людей, які ведуть малорухомий спосіб життя, або у тих, хто лише час від часу робить фізичні вправи.

Як ми вже згадували вище, контрактури викликають роздратування і проблеми, тому у сьогоднішній статті ми пояснимо, як їм запобігти.

М’язові контрактури

Це стійкі та мимовільні скорочення м’язів, які, як правило, пов’язані з неправильним виконанням вправ. Вони також можуть бути викликані зусиллями без належної підготовки м’яза до цього. Ще однією причиною може бути тривале неправильне положення тіла. Крім того, вони бувають у людей з поганою еластичністю чи гнучкістю.

М’язові контрактури також можуть виникати через напругу і стрес. У наші дні вони зазвичай вражають шию та трапецієподібний м’яз. Це пов’язано як зі стресом, так і з позою під час роботи за комп’ютером або перегляду телевізора.

Біль, викликаний м’язовими контрактурами, спричинений тим, що кров не може нормально текти. Таким чином, виникають ділянки запалення і накопичуються відходи. Такий біль також виникає, коли м’язові волокна не в змозі розслабитися після тренування.

коли потрібна профілактика м’язової контрактури

Профілактика м’язової контрактури

Контрактури м’язів зумовлені кількома причинами, яких легко уникнути. Отже, ось кілька порад щодо їх запобігання:

Робіть вправи на розтягування і розминку

Ці вправи запобігають перенапруженню м’язових волокон. Найкраще їх робити до і після вправ.

Регулярно тренуйтеся

Якщо ви тренуєтеся щодня і в помірних кількостях, а також поступово збільшуєте інтенсивність, тоді ви можете запобігти м’язовим контрактурам. Ви можете почати з коротких прогулянок, а потім збільшити час і швидкість кроків. Окрім того, ви можете розпочати тренування з легкими вагами, якщо хочете посилити свої м’язи.

Слідкуйте за правильною поставою

Як ми вже згадували вище, більшість м’язових контрактур сьогодні пов’язана з поганою поставою. Ми проводимо багато часу перед комп’ютерами та телевізорами і рідко звертаємо увагу на свою поставу. Отже, важливо слідкувати за поставою і виправляти її якомога частіше.

Робіть невеликі перерви, якщо ви працюєте в офісі й мусите проводити багато часу в одній і тій же позі. Вставайте і трохи рухайтеся. Це найкращий спосіб зняти накопичену напругу в м’язах.

м'язові контрактури через стрес

Профілактика м’язової контрактури: зменште стрес

Через шалений спосіб життя наше життя сповнене стресу і тривоги. На жаль, цей стрес часто обертається постійним напруженням м’язів. Отже, ви повинні спробувати зменшити або полегшити його. Намагайтеся жити здоровішим життям.

Для цього ви також можете займатися йогою. Окрім того, що це допоможе вам впоратись із занепокоєнням, це також допоможе вашим м’язам, адже йога збільшує вашу гнучкість, а також розслабляє тіло. Це одні з найефективніших вправ, яку ви можете робити для запобігання м’язовим контрактурам. Так само спробуйте практикувати інші методи розслаблення. Наприклад, спробуйте вправи на усвідомленість, ароматерапію та медитацію. Вони допоможуть зменшити занепокоєння та бути добрішими до себе та свого оточення.

Можливо, вас зацікавить: Як правильно впоратися зі стресом

Інші поради

Намагайтеся уникати різких перепадів температури. Якщо холодно, обов’язково зігрівайтесь, особливо перед вправами. Також дуже важливо, щоб ви знали правильну техніку виконання вправ, які виконуєте. Неправильне виконання фізичних вправ може призвести до травм і м’язових контрактур.

Висновок

Найкращий спосіб уникнути цієї проблеми – робити помірні щоденні вправи. Потрібно поступово збільшувати інтенсивність. Також важливо контролювати свою техніку вправ. Не забудьте зігрітися і розтягнутися до і після будь-якої активності.

Зверніться до фізіотерапевта, якщо у вас контрактура м’язів, попри дотримання цих заходів. Він допоможе вам позбутися проблеми.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.