Протизаплідні ранкові пігулки: усе, що вам потрібно знати

Ви чули про протизаплідні ранкові пігулки? Дізнайтеся з цієї статті всю правду та міфи про них.
Протизаплідні ранкові пігулки: усе, що вам потрібно знати

Останнє оновлення: 09 лютого, 2019

Протизаплідні ранкові пігулки з часом стали популярншими, хоча не всі знають про них.

Кожного ранку десь у світі жінки приймають ці пігулки. Метою цього є уникнення небажаної вагітності.

Тисячі підлітків і дорослих покладаються на ці пігулки. Це метод контрацепції, який вважають “рятівним". Дійсно, що після прийому пігулки багато жінок відчувають полегшення. Вони знову спокійні й можуть жити далі, ніби нічого й не сталося.

У більшості випадків жінки знають тільки те, що це запобігає небажаній вагітності. Як правило, це все, що вони знають про ці пігулки. Іноді вони використовують таблетку, тому що не хочуть брати відповідальність за свої дії під час статевого акту. Тому необхідно знати про всі функції протизаплідних ранкових пігулок, щоб переконатися, що ви правильно їх використовуєте.

Що таке протизаплідні ранкові пігулки?

що таке протизаплідні ранкові пігулки

  • Це критичний метод контрацепції. Тож ви повинні використовувати його лише в ситуаціях, коли сталася несподіванка. Якщо ви забули прийняти протизаплідний засіб або порвали презерватив, прийшов час для його використання.
  • Це не є послідовним рішенням. Це не займає місце інших профілактичних методів. Скоріше, такими пігулками варто користуватися лише в окремих випадках. Регулярне використання цього препарату може спричинити інші проблеми зі здоров"ям жінки.
  • Їхня ефективність з часом зменшується. Якщо ви приймаєте їх протягом 24 годин після сексу, їхня ефективність становить 95%. Вона зменшується до 60% через 72 години.
  • Вони не запобігають хворобам, які передаються статевим шляхом (ІПСШ). Їхньою єдиною функцією є запобігання небажаної вагітності.
  • Прийом після сексу. Їх використовують тільки після сексу після того, як жінка зрозуміла, що є ризик вагітності. Вони неефективні, якщо приймати їх до сексу.
  • Продовжуйте використовувати свої звичайні протизаплідні пігулки. Решту місяця  після менструації жінка повинна використовувати звичайні засоби контролю над народжуваністю. Ця таблетка не означає, що ви повинні припинити використовувати інші контрацептиви.

Функція ранкових протизаплідних пігулок

Ви отримаєте пляшку з однією або двома пігулками, які потрібно приймати кожні 12 годин. Вони спрямовані на гальмування запліднення. Якщо жінка перебуває в першій фазі менструації, вони пригнічують овуляцію. Якщо яйце вже було вивільнене, вони діють як бар"єр, тож воно не досягає матки й не поєднується зі спермою.

Чи мають вони абортивну дію?

як діють протизаплідні ранкові пігулки
У випадку попередньої вагітності ранкові протизаплідні пігулки не викликають аборт. Це неправильна думка. Точно так само, якщо запліднення відбувається після прийому таблетки, ембріон не постраждає. Немає ризику дефектів розвитку у дитини. Це просто одне з неправильних переконань, які оточують ранкові протизаплідні пігулки.

Ми рекомендуємо вам прочитати: Коли у вас найбільше шансів завагітніти?

Побічні ефекти ранкових протизаплідних пігулок

побічні ефекти протизаплідних
Побічні ефекти цих пігулок набагато легші, ніж від методів контрацепції, що використовувалися раніше. Як і з інші, вони можуть викликати нудоту та блювоту. Якщо симптоми дуже сильні протягом кількох годин після прийому, вам треба негайно звернутися до лікаря. Вам може знадобитися нова доза для запобігання вагітності.

З іншого боку, їх не рекомендують жінкам з важкими захворюваннями печінки. Також їх не рекомендують вживати тим, хто страждає на серцево-судинні захворювання або рак, адже ці пігулки змінюють гормони. Є лише кілька випадків, коли не рекомендують приймати ранкові протизаплідні пігулки як екстрений контрацептив.

Всесвітня організація охорони здоров"я (ВООЗ) уповноважує та пропагує цей контрацептивний метод. Ви можете знайти його в лікарнях або аптеках без рецепта або звернутися до лікаря. Пам"ятайте, що регулярне використання цього препарату може спричинити пошкодження серця.

Усі жінки можуть спробувати протизаплідні ранкові пігулки в певний момент свого життя. Сексуальне насильство, випадковий пропуск прийому протизаплідних таблеток, а також відсутність належного захисту можуть призвести до необхідності застосування цих засобів. Пам"ятайте, що після прийому важливо продовжувати приймати нормальні засоби контролю над народжуваністю.

Це може вас зацікавити ...
Чи можна припиняти використовувати контрацептиви?
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Чи можна припиняти використовувати контрацептиви?

Контрацептиви - це методи профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом, та запобігання вагітності. Чи є тривале використання контрацептивів шкідливим?