Які небезпеки приховує секс в обмін на кохання

12 Січня, 2019
Секс в обмін на кохання, що лише приносить нам користь, може суттєво зашкодити самооцінці. Пам'ятайте: ми не можемо покладатися на інших, щоб вони надали нам те, чого нам бракує.

Ви колись замислювалися на тим, що буває секс в обмін на кохання? Спочатку ніхто не наважується це визнати і відповідає завжди “ні”. Однак це лише навіяне переконання.

Ми впевнені, що в якийсь момент ви чули, що чоловіки показують жінкам прихильність в обмін на секс і що жінки поводяться абсолютно протилежним чином.

Коли це відбувається, ми опиняємося в токсичних стосунках, які розривають нас, і ми зрештою шкодимо собі.

Те, як ви ставитеся до стосунків, має вирішальне значення

чому секс в обмін на кохання
Як ви думаєте, ви вступаєте у стосунки, тому що ви закохані або ви хочете змусити себе в це повірити? Іноді ми потрапляємо у стосунки, бо боїмося бути самотніми або що ніхто ніколи нас більше не полюбить.

Проблема полягає в тому, що ми ніколи не ставимо під сумнів те, що було первинним чинником, який спричинив усі нещастя, що відбулися пізніше.

І страх самотності, і страх втратити людину, яка нам потрібна (але не та, яку ми любимо), підводить нас до точки, де ми зрештою бачимо секс в обмін на кохання.

Скільки людей мають сексуальні стосунки, але не кохають свого партнера? Або як щодо тих, хто спав з кимось після першого побачення, тому що боявся, що їхній знайомив не захоче бачити їх знову, якщо б вони цього не зробили?

Як бачите, ми говоримо про страх, який не має нічого спільного з любов’ю.

Ба більше, це шкодить нашій власній любові до себе, і це призводить до страшних страждань.

Пошкоджені стосунки

секс в обмін на кохання у стосунках
Однак ми не усвідомлюємо, що ми першими зневажаємо себе, обмінюючись чимось настільки інтимним, як секс, за невелику дозу любові.

Що ми шукаємо? Що ми намагаємося заповнити? Нам чогось бракує? Це ті питання, які ми повинні поставити собі, і ми повинні знати, як відповісти на них, щоб більше не потрапляти в такі пастки.

Це пастки, в яких ми заганяємо себе і які ведуть нас до дуже руйнівних стосунків.

Люди стільки значення придають іншій людині, що заходять настільки далеко, щоб «продати» себе таким чином, щоб отримати щось, чого, на їхню думку, їм не вистачає.

Ми не розуміємо, що, роблячи це, ми травмуємо себе, чим це зазвичай і закінчується.

Ми думаємо, що ми чогось потребуємо, що нам чогось не вистачає, і тому ми шукаємо інших, які можуть доповнити нас і виконати наші потреби, навіть якщо це означає обмін сексу на кохання.

Секс в обмін на кохання. Може, це любов?

до чого призводить секс в обмін на кохання
Коли ми міняємо секс на прихильність, чи можна це назвати любов’ю? Правда в тому, що ні, тому що насправді це необхідність.

Ми шукаємо те, чого не маємо, що завдає нам болю, і знаємо, що для нас це погано.

Ми завжди прагнемо шукати деінде. Можливо, тому що це простіше, але це також більш ризиковано.

Це тому, що ми забуваємо про свій власний добробут, своє щастя, тому що наша любов до себе залежить від інших людей, які нас розчаровують, обманюють і завдають багато страждань.

Це відбувається тому, що ніхто, крім нас самих, не може дати нам те, що нам потрібно. Люди ніколи не задовольнять усі наші потреби.

Крім того, сліпо вірячи, що любов – це те, що ми відчуваємо, коли насправді це необхідність, – це найгірше, що ми можемо заподіяти собі.

Ми нечесні з собою, ми обманюємо себе і знаємо це, ми просто не хочемо це бачити. Наші страхи можуть контролювати нас набагато більше, ніж будь-яка правда.

Небезпека

яку небезпеку приховує секс в обмін на кохання
Секс в обмін на кохання – це небезпечно, оскільки це впливає на наш стан. Це змушує нас страждати, приносить біль і низку інших наслідків, які можуть призвести до тривоги і депресії.

Припиніть вірити, що інші люди – це ті, хто виправить все, що відбувається з нами, і почніть робити це самостійно.

Ми не можемо виснажувати себе намарно, тому що наші рани будуть більш болісними.

Щоразу, коли ми міняємо секс на кохання, ми відкриваємо нову рану, яка буде кровоточити, що буде жорстким ударом для нашої любові до себе.

Ми заслуговуємо на щиру любов. Потрібно тільки зазирнути всередину себе.

  • Debrot, A., Meuwly, N., Muise, A., Impett, E. A., & Schoebi, D. (2017). More than just sex: Affection mediates the association between sexual activity and well-being. Personality and Social Psychology Bulletin, 43(3), 287-299.
  • Hobbs, M., Owen, S., & Gerber, L. (2017). Liquid love? Dating apps, sex, relationships and the digital transformation of intimacy. Journal of Sociology, 53(2), 271-284.
  • Fisher, H. E. (2015). Why we hook up: Searching for sex or looking for love?. In Gender, Sex, and Politics (pp. 238-250). Routledge.