Рекомендації для лікування артриту

Що таке артрит, його типи та способи лікування ми розглянемо у цій статті.
Рекомендації для лікування артриту

Останнє оновлення: 27 листопада, 2018

Артрит – це хронічне захворювання, і в деяких випадках позбавитися його повністю можливо лише за допомогою хірургічної операції . Щоб  не вдаватися до втручання хірургів якомога довше, обов’язково слід знати деякі правила й рекомендації стосовно того, що слід уникати подібним хворим.

Артрит ділиться на кілька типів, і кожен з них має різну симптоматику. У цій статті ми розкажемо про найбільш поширені типи артриту та різні способи його лікування.

Що таке артрит та його типи

Артрит є одним з найбільш поширених захворювань в у сьому світі. Якщо говорити цифрами, мільйони дорослого населення і половина тих, кому більше 65 років страждають від болів, викликаних цим захворюванням.

Остеоартрит

Остеоартирит, або артроз, є найпоширенішим типом артриту у дорослих. Ця хвороба розвива ється, коли хрящ починає зношуватися й р уйнуватися . Найчастішими симптомами є оніміння й помірний біль при виконанні таких дій, як ходьба, нахили і навіть при відпочинку.

Ревматоїдний артрит

артрит

Ревматоїдний артрит є автоімунним захворюванням, яке означає, що тіло атакує свої власні з’ є днувальні тканин и , начебто захищаючи від хвороби або травми. Ця хвороба не тільки руйнує суглоби, але також може викликати проблеми таких орган ів, як с ерц е , м’язи, кровоносні судини, нервов а систем а та оч і .

Подагра

Подагру вважають одним з найболісніших видів артриту. ЇЇ напад може розвинутися, коли кристали сечової кислоти накопичуються у зв’язках або у порожнинах суглобів. Ці відкладення, як правило, викликають запалення, почервоніння, підвищення температури у місці ураження , біль і напруженість суглоба .

Попереджувальні о знаки

  • Безперервний біль у суглобах
  • Запалення суглобів
  • Напруженість або оніміння суглобів
  • Чутливість або біль при дотику до суглоба
  • Проблеми із виконанням звичайних рухів у суглобі.
  • Тепло й почервоніння в суглобі

Специфічне лікування

Остеоартрит

артрит

Деякі ліки дають можливість контролювати біль при цій хворобі. Відпочинок та фізичні вправи допоможуть у покращенні рухів у суглоб ах . Також наполегливо рекомендують підтримувати вагу в нормі.

Ревматоїдний артрит

При правильному лікуванні ви можете контролювати цю хворобу та запобігти її прогресуванню, але вилікувати її повністю неможливо. Якщо здійснювати відповідне лікування і слідувати рекомендаціям  лікаря, ви помітите , що зменшиться  біль і покращаться рухи.

Тим не менш, не слід забувати, що характер цього автоімунного захворювання зумовлює страждання від гострих нападів час від часу. Ці напади теж можна контролювати за допомогою ліків.

Солі

Тим, хто страждає від подагри, слід звернутися до лікаря, щоб з’ясувати, що стало причиною її виникнення і як запобігти нападам у майбутньому. Головне –  це знизити рівень сечової кислоти в крові, дотримуючись певної дієти і за допомогою ліків, які призначить лікар.

Найчастіше для лікування гострих нападів подагри використовують НПЗП, кортикостероїд и , так і як преднізолон або колхіцин, як і є специфічним и знеболювальним и при подагр і .

Загальні поради для лікування артриту

Знизьте вагу

втрата ваги

Першою і однією з найголовніших рекомендацій  є зни ження ваги. Найкращий спосіб позбавитися надмірного тиску на суглоб – це схуднути. Найкорисніше це буде для суглобів колін, ніг, щиколоток, стегон і хребта.

Фізичні вправи будуть корисними

Ще одн им з най кращих способів допомоги  суглоб ам є фізичні вправи. Сидячий спосіб життя вкрай шкідлив ий для людей, які хворіють на артрит. Фізичні вправи принесуть найбільше користі, якщо вони виконуються під наглядом кваліфікованого фахівця – фізіотерапевта.

Уникайте надмірн их фізичних навантажень

прогулянка

Рекомендовано  уникати будь-яки х вправ, які спричиняють надмірне на вантаж ення на суглоби. Вони шкідливі для людей старше 50 років, особливо для тих, хто страждає на артрит. Н айкращими для них будуть п омірні фізичні вправи, такі як ходьба .

Займайтеся йог ою

Такі зайняття особливо корисні для людей, які страждають від будь-якого типу артриту. Але важливо займатися нею з тренером , адже він знає які вправ и найкраще підходять дл я людей з цією хворобою і як їх роб ити .

Уникайте підйому важк ої в аг и

Хворі на артрит в першу чергу повинні уникати  підняття важкої ваги. Це дозволить запобігти прогресуванню хвороби. Використовуйте пристрої , які допомагають переносити або переміщати важкі предмети з одного місця в інше.  • Rutherford, A., Nikiphorou, E., & Galloway, J. (2017). Rheumatoid arthritis. In Comorbidity in Rheumatic Diseases (pp. 53–79). Springer International Publishing. https://doi.org/10.1007/978-3-319-59963-2_3
  • Stamp, L. K., & Chapman, P. T. (2017). Gout. In Comorbidity in Rheumatic Diseases (pp. 179–195). Springer International Publishing. https://doi.org/10.1007/978-3-319-59963-2_8
  • Veenhof, C., Köke, A. J. A., Dekker, J., Oostendorp, R. A., Bijlsma, J. W. J., Van Tulder, M. W., & Van Den Ende, C. H. M. (2006). Effectiveness of behavioral graded activity in patients with osteoarthritis of the hip and/or knee: A randomized clinical trial. Arthritis Care and Research55(6), 925–934. https://doi.org/10.1002/art.22341
  • Arthritis Research, U. (2013). Osteoarthritis in general practice – Data and Perspectives – Arthritis Research UK. The Medical Press222, 253–258.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.