Рекомендації для лікування артриту

Що таке артрит, його типи та способи лікування ми розглянемо у цій статті.
Рекомендації для лікування артриту

Останнє оновлення: 27 листопада, 2018

Артрит – це хронічне захворювання, і в деяких випадках позбавитися його повністю можливо лише за допомогою хірургічної операції. Щоб  не вдаватися до втручання хірургів якомога довше, обов’язково слід знати деякі правила й рекомендації стосовно того, що слід уникати подібним хворим.

Артрит ділиться на кілька типів, і кожен з них має різну симптоматику. У цій статті ми розкажемо про найбільш поширені типи артриту та різні способи його лікування.

Що таке артрит та його типи

Артрит є одним з найбільш поширених захворювань в усьому світі. Якщо говорити цифрами, мільйони дорослого населення і половина тих, кому більше 65 років страждають від болів, викликаних цим захворюванням.

Остеоартрит

Остеоартирит, або артроз, є найпоширенішим типом артриту у дорослих. Ця хвороба розвивається, коли хрящ починає зношуватися й руйнуватися. Найчастішими симптомами є оніміння й помірний біль при виконанні таких дій, як ходьба, нахили і навіть при відпочинку.

Ревматоїдний артрит

артрит

Ревматоїдний артрит є автоімунним захворюванням, яке означає, що тіло атакує свої власні з’єднувальні тканини, начебто захищаючи від хвороби або травми. Ця хвороба не тільки руйнує суглоби, але також може викликати проблеми таких органів, як серце, м’язи, кровоносні судини, нервова система та очі.

Подагра

Подагру вважають одним з найболісніших видів артриту. ЇЇ напад може розвинутися, коли кристали сечової кислоти накопичуються у зв’язках або у порожнинах суглобів. Ці відкладення, як правило, викликають запалення, почервоніння, підвищення температури у місці ураження, біль і напруженість суглоба.

Попереджувальні ознаки

  • Безперервний біль у суглобах
  • Запалення суглобів
  • Напруженість або оніміння суглобів
  • Чутливість або біль при дотику до суглоба
  • Проблеми із виконанням звичайних рухів у суглобі.
  • Тепло й почервоніння в суглобі

Специфічне лікування

Остеоартрит

артрит

Деякі ліки дають можливість контролювати біль при цій хворобі. Відпочинок та фізичні вправи допоможуть у покращенні рухів у суглобах. Також наполегливо рекомендують підтримувати вагу в нормі.

Ревматоїдний артрит

При правильному лікуванні ви можете контролювати цю хворобу та запобігти її прогресуванню, але вилікувати її повністю неможливо. Якщо здійснювати відповідне лікування і слідувати рекомендаціям  лікаря, ви помітите, що зменшиться  біль і покращаться рухи.

Тим не менш, не слід забувати, що характер цього автоімунного захворювання зумовлює страждання від гострих нападів час від часу. Ці напади теж можна контролювати за допомогою ліків.

Солі

Тим, хто страждає від подагри, слід звернутися до лікаря, щоб з’ясувати, що стало причиною її виникнення і як запобігти нападам у майбутньому. Головне –  це знизити рівень сечової кислоти в крові, дотримуючись певної дієти і за допомогою ліків, які призначить лікар.

Найчастіше для лікування гострих нападів подагри використовують НПЗП, кортикостероїди, такі як преднізолон або колхіцин, які є специфічними знеболювальними при подагрі.

Загальні поради для лікування артриту

Знизьте вагу

втрата ваги

Першою і однією з найголовніших рекомендацій  є зниження ваги. Найкращий спосіб позбавитися надмірного тиску на суглоб – це схуднути. Найкорисніше це буде для суглобів колін, ніг, щиколоток, стегон і хребта.

Фізичні вправи будуть корисними

Ще одним з найкращих способів допомоги  суглобам є фізичні вправи. Сидячий спосіб життя вкрай шкідливий для людей, які хворіють на артрит. Фізичні вправи принесуть найбільше користі, якщо вони виконуються під наглядом кваліфікованого фахівця – фізіотерапевта.

Уникайте надмірних фізичних навантажень

прогулянка

Рекомендовано уникати будь-яких вправ, які спричиняють надмірне навантаження на суглоби. Вони шкідливі для людей старше 50 років, особливо для тих, хто страждає на артрит. Найкращими для них будуть помірні фізичні вправи, такі як ходьба.

Займайтеся йогою

Такі зайняття особливо корисні для людей, які страждають від будь-якого типу артриту. Але важливо займатися нею з тренером, адже він знає які вправи найкраще підходять для людей з цією хворобою і як їх робити.

Уникайте підйому важкої ваги

Хворі на артрит в першу чергу повинні уникати  підняття важкої ваги. Це дозволить запобігти прогресуванню хвороби. Використовуйте пристрої, які допомагають переносити або переміщати важкі предмети з одного місця в інше.

Це може вас зацікавити ...
7 смузі для профілактики артриту
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
7 смузі для профілактики артриту

Якщо хочете знизити ризик артриту, включіть до раціону продукти з протизапальними властивостями. Ми поділимося рецептами смузі для профілактики артриту.