Резвератрол – міцний щит для мозку

21 Січня, 2019

Б’юся об заклад, що вперше почувши цю новину, ви сприймете її, звичайно, за жарт…засіб, який лікує все? Хм … як дивно! Згідно з рекламними слоганами, резвератрол – чудодійний засіб, на який всі так довго чекали! Він полегшує серцево-судинні проблеми та проблеми з легенями.

Окрім цього, резвератрол – важливий союзник у боротьбі проти раку, ожиріння, цукрового діабету, високого рівня холестерину, і навіть покращує здоров’я мозку. Звичайно, я не був до кінця впевнений у цьому, поки не провів кілька досліджень і не виявив, що вживаю цю речовину все своє життя!

У цій статті я розповім вам про цей дивовижний засіб, оскільки я впевнений, що ви хочете дізнатися, як саме резвератрол впливає на наш організм та чому його вважають щитом для нашого мозку.

Резвератрол: Що це таке та як він працює?

Резвератрол – природній фітоалексин, тобто фермент, який виробляється рослинами як захисна реакція проти бактеріальних та грибкових атак. Він має складну хімічну структуру, але найцікавішим є те, що він наявний в устрицях, арахісі, волоських горіхах, ожині, чорниці, винограді та отриманих з нього продуктах, таких як вино і виноградний сік. І ми завжди вживали, навіть не підозрюючи про його чудесні властивості!

червоне вино

Ця молекула була виявлена в 1940 році і спочатку використовувалася тільки в терапії для лікування раку. Вона показала неймовірну здатність регулювати окислювально-відновні сигнали та взаємодіяти з клітинами різних тканин.

В даний час, резвератрол є об’єктом кількох досліджень, оскільки на експериментальному рівні було виявлено, що він здатен спровокувати найрізноманітніші благотворні антиканцерогенні, антивікові та протизапальні ефекти, та багато інших.

Його антиокислювальні властивості дають підставу погодитись з тим, що резвератрол є дійсно ефективним засобом проти клітинного старіння та загального вікового погіршення нашого організму. Капсули та креми, які містять резвератрол, нині продаються в усьому світі.

Фармацевтичні продукти, представлені в магазинах, не вважаються дієвими ліками, а, скоріше, дієтичними добавками, які отримують шляхом природного сушіння шкірок та насіння з чорних зерен і коренів інших рослин. Відомо, що резвератрол є сильним антиоксидантом та захищає від вільних радикалів, що призводить, в результаті, до помітних антивікових ефектів, алеЩо є правдою з усього цього?

Читайте: Вівсянка з насінням чіа на сніданок.

Факти

Перш за все, слід розглянути факти щодо виявлених ефектів резвератролу, які буди підтверджені на експериментальному рівні та які, в жодному разі, не базуються виключно на інтерпретаціях.

виноград

Було доведено, що резвератрол:

 • Є антиоксидантом.
 • Активує певні регулюючі гени присутні в різних організмах, які захищають його від різних захворювань.
 • Може діяти в якості антиестрогену, або, скоріше, він може дезактивувати гени, які регулюються естрогеном, допомагаючи тим самим усунути деякі види раку.
 • Має протизапальні ефекти.
 • В експериментах з щурами та мишами, окрім антиканцерогенних, антивікових та антизапальних ефектів, був виявлений також ефект усунення гіперхолестерину та корисний вплив на серцево-судинну систему.
 • У пробірці діє на різні молекулярні об’єкти та має позитивний вплив на клітини молочної залози, клітини шкір, клітини передміхурової залози та травної системи.
 • У великих дозах він значно знижує рівень цукру в крові.
 • У дослідах над тваринами, він продемонстрував покращення фізичної активності.
 • Викликає збільшення окислення жирних кислот, мітохондріального біогенетика, мітохондріального дихання та глюконеогенезу, або, іншими словами, він має властивості нейропротектору.

Cумніви

На жаль, ці результати досі не спостерігаються у людей. Експерименти проводяться щодня і в будь-який момент ми зможемо отримати відповідь, на яку так довго чекали. А поки що, нам залишається лише сидіти та чекати з відкритими очима.

В даний момент вивчається, чи резвератрол:

 • Захищає від серцево-судинних захворювань, оскільки навіть вино, особливо червоне, має благотворний вплив на серце.
 • Має захисні ефекти проти окислення ушкоджень у структурах головного мозку та метаболічних розладів, таких як діабет.
 • Сприяє поліпшенню балансу та рухливості літніх людей, оскільки результати все ще недостатні. Допомагає пом’якшити пошкодження, спричинені вільними радикалами, а також збільшує клітинне життя.
 • Позитивно впливає на фізичні здатності людей. Має антивіковий та антифіброзний вплив на організм людини, а також зменшує рівень холестерину в крові.

Резвератрол – міцний щит для мозку

мозок

Вам, напевно, цікаві деталі, які найбільше привернули мою увагу до резвератролу. Ось вам оснавна деталь! Резвератрол зміцнює та захищає один з найважливіших органів нашого організму: мозок.

Клітини головного мозку вимагають постійного постачання киснем, щоб залишитися здоровими та функціонувати належним чином.

Але поглинання кисню не завжди є тим основним елементом, необхідним для нормальної мисленнєвої діяльності, навчання та гарної пам’яті. Резвератрол, у певних дозах, викликає збільшення кровотоку до мозку і ефективне використання кисню в цій частині.

Іншою хорошою новиною є те, що, згідно з різними дослідженнями, фітоалексин може допомогти в боротьбі з прискореною клітинною дегенерацією. Вчені стверджують, що резвератрол діє як щит, який захищає клітини головного мозку від загибелі через нестачу кисню під час таких станів, як апоплексія, запобігає пошкодження ДНК та протидіє дегенеративним ефектам, які відбуваються в мозку, страждаючи від хвороб недоумства, таких як хвороба Альцгеймера.

Він також зменшує ймовірність виникнення цих захворювань. Все ж важливо зазначити, що ці результати були отримані лише в лабораторії, при контрольованих умовах і з більш високою дозою резвератролу, ніж та, яка доступна для їжі.

Читайте: 7 вагомих причин їсти яйця.

Остання порада

Отже, тепер ви знаєте, що таке резвератрол. Він має багато корисних властивостей, але інші властивості, які заявлені на фармацевтичних продуктах, досі не були доведені. Саме тому, перш ніж їх купувати, пам’ятайте, що достатніх досліджень ще не було проведено.

 • Бригадир М. Б. (2016). Особливості функціонування головного мозку людини. Науковий вісник Херсонського державного університету.
 • Коваленко О. Є. (2012). Особливості церебрального кровопостачання як основа для топічної діагностики та патогенетичної терапії. Ліки України.