Хвороба Альцгеймера: своєчасне виявлення перших симптомів

Хвороба Альцгеймера є невиліковним та складним недугом як для пацієнта, так і для його сім'ї та близких.
Хвороба Альцгеймера: своєчасне виявлення перших симптомів

Останнє оновлення: 08 листопада, 2018

Напевно, дуже важко для активної, соціальної, працьовитої людини старішати і в той же час переживати деякі досить неприємні зміни з першими симптомами хвороби Альцгеймера (інколи просто Альцгеймер). Це дегенеративне захворювання нейронів, яке є прогресивним і незворотнім.

І сама людина, що страждає від хвороби, і її члени сім’ї потребують психологічної та емоційної підтримки, щоб впоратися зі змінами, які виникають протягом перебігу даного захворювання.

Ця хвороба вважається основною причиною розумової деградації. Вона починається у людей віком від 40 до 90 років.

Причини цього захворювання досі невідомі. Вона характеризується низкою змін, що призводять до загальної атрофії головного мозку.

Якими є перші симптоми?

Згідно з медичною анотацією Кирила Розмана, Альцгеймер можна поділити на три послідовні стадії:

  • Перша стадія хвороби характеризується тим, що пацієнт страждає від забудькуватості, різких перепадів настрою, проблем з мовою.
  • На стадії ІІ відбувається помітне погіршення короткострокової пам’яті та мови, послаблюється спілкування з іншими людьми. Стає складно тримати в руках предмети, стає складніше справлятися із щоденними справами.
  • На стадії ІІІ пацієнт може зберігати емоційну пам’ять, настрій стає непередбачуваним, спроби спілкування обмежуються незрозумілим лепетом, вони втрачають контроль сфінктера, ускладнюється ковтання і їх нормальне життя повністю змінюється.

Альцгеймер, на що звернути увагу…

Якщо в якийсь момент хтось із членів родини має такі симптоми: повторює те що він/вона вже сказали по кілька разів, забуває де він/вона кладуть речі, не можуть легко виконувати те, що було частиною їх повсякденного життя, не пам’ятають який зараз день тижня, не пам’ятають в яких місцях вдома вони зазвичай проводили час і т.д.

Це означає, що з людиною щось не так і її має обстежити досвідчений лікар. Якщо ця хвороба підтверджується, лікарі запропонують лікування, що допоможе приховати симптоми.

Ускладнення від хвороби Альцгеймера призводить до смерті впродовж 4-10 років від початку хвороби.

Досі немає жодних конкретних фармацевтичних засобів для лікування цієї хвороби, тому що причина хвороби все ще невідома. Ліки лише боряться з симптомами.

Якщо ви чекаєте на наукові досягнення, що допоможуть визначити причину цього та інших захворювань, причини яких ми досі не знаємо і не можемо їх вилікувати, ви маєте бути уважними до перших ознак хвороби Альцгеймера, щоб бути в змозі уникнути швидкого просування хвороби.

Фізіотерапія для пацієнтів з хворобою Альцгеймера

Альцгеймер

Метою фізіотерапії є підтримка хорошої якості життя, в межах можливостей захворювання. Ось чому дуже важливо починати лікування з появою перших симптомів. Ви не можете зупинити протікання хвороби, але ви можете принаймні спробувати уповільнити його і зберегти незалежність пацієнта як можна довше.

Людина відчуватиме все більше і більше складнощів, виконуючи свої повсякденні справи. Через страх падіння, що може погіршити стан хвороби, пацієнти або члени їх сімей часто надають перевагу тому, щоб проводити весь час в інвалідному кріслі або у ліжку. Але є кілька проблем, які виникають, якщо пацієнт не рухається, що прискорює дегенеративний процес.

За допомогою фізіотерапії можна сповільнити процес протікання хвороби. А також спорбувати зберегти здатність ходити за допомогою спеціальних вправ, розроблених відповідно до кожної зі стадій хвороби, зберегти поставу, одночасно зберігаючи суглоби та мускулатуру, утримування або відновлення балансу і т.д.

Якщо приділяти достатньо уваги таким пацієнтам, вони відчуватимуть більше стимулу вести активний спосіб життя, не позбавляючись стосунків з родиною та соціальним оточенням. Це запобігає депресії, від якої страждає більшість пацієнтів.

Це може вас зацікавити ...
Як діагностувати хворобу Альцгеймера?
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Як діагностувати хворобу Альцгеймера?

У цій статті ми поділимося з вами корисними порадами, завдяки яким ви зможете свочасно діагностувати хворобу Альцгеймера.
Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.