Хвороба Альцгеймера: своєчасне виявлення перших симптомів

Хвороба Альцгеймера є невиліковним та складним недугом як для пацієнта, так і для його сім'ї та близких.
Хвороба Альцгеймера: своєчасне виявлення перших симптомів

Останнє оновлення: 08 листопада, 2018

Напевно, дуже важко для активної, соціальної, працьовитої людини старішати і в той же час переживати деякі досить неприємні зміни з першими симптомами хвороби Альцгеймера (інколи просто Альцгеймер). Це дегенеративне захворювання нейронів, яке є прогресивним і незворотнім.

І сама людина, що страждає від хвороби, і її члени сім’ї потребують психологічної та емоційної підтримки, щоб впоратися зі змінами, які виникають протягом перебігу даного захворювання.

Ця хвороба вважається основною причиною розумової деградації. Вона починається у людей віком від 40 до 90 років.

Причини цього захворювання досі невідомі. Вона характеризується низкою змін, що призводять до загальної атрофії головного мозку.

Якими є перші симптоми?

Згідно з медичною анотацією Кирила Розмана, Альцгеймер можна поділити на три послідовні стадії:

  • Перша стадія хвороби характеризується тим, що пацієнт страждає від забудькуватості, різких перепадів настрою, проблем з мовою.
  • На стадії ІІ відбувається помітне погіршення короткострокової пам’яті та мови, послаблюється спілкування з іншими людьми. Стає складно тримати в руках предмети, стає складніше справлятися із щоденними справами.
  • На стадії ІІІ пацієнт може зберігати емоційну пам’ять, настрій стає непередбачуваним, спроби спілкування обмежуються незрозумілим лепетом, вони втрачають контроль сфінктера, ускладнюється ковтання і їх нормальне життя повністю змінюється.

Альцгеймер, на що звернути увагу…

Якщо в якийсь момент хтось із членів родини має такі симптоми: повторює те що він/вона вже сказали по кілька разів, забуває де він/вона кладуть речі, не можуть легко виконувати те, що було частиною їх повсякденного життя, не пам’ятають який зараз день тижня, не пам’ятають в яких місцях вдома вони зазвичай проводили час і т.д.

Це означає, що з людиною щось не так і її має обстежити досвідчений лікар. Якщо ця хвороба підтверджується, лікарі запропонують лікування, що допоможе приховати симптоми.

Ускладнення від хвороби Альцгеймера призводить до смерті впродовж 4-10 років від початку хвороби.

Досі немає жодних конкретних фармацевтичних засобів для лікування цієї хвороби, тому що причина хвороби все ще невідома. Ліки лише боряться з симптомами.

Якщо ви чекаєте на наукові досягнення, що допоможуть визначити причину цього та інших захворювань, причини яких ми досі не знаємо і не можемо їх вилікувати, ви маєте бути уважними до перших ознак хвороби Альцгеймера, щоб бути в змозі уникнути швидкого просування хвороби.

Фізіотерапія для пацієнтів з хворобою Альцгеймера

Альцгеймер

Метою фізіотерапії є підтримка хорошої якості життя, в межах можливостей захворювання. Ось чому дуже важливо починати лікування з появою перших симптомів. Ви не можете зупинити протікання хвороби, але ви можете принаймні спробувати уповільнити його і зберегти незалежність пацієнта як можна довше.

Людина відчуватиме все більше і більше складнощів, виконуючи свої повсякденні справи. Через страх падіння, що може погіршити стан хвороби, пацієнти або члени їх сімей часто надають перевагу тому, щоб проводити весь час в інвалідному кріслі або у ліжку. Але є кілька проблем, які виникають, якщо пацієнт не рухається, що прискорює дегенеративний процес.

За допомогою фізіотерапії можна сповільнити процес протікання хвороби. А також спорбувати зберегти здатність ходити за допомогою спеціальних вправ, розроблених відповідно до кожної зі стадій хвороби, зберегти поставу, одночасно зберігаючи суглоби та мускулатуру, утримування або відновлення балансу і т.д.

Якщо приділяти достатньо уваги таким пацієнтам, вони відчуватимуть більше стимулу вести активний спосіб життя, не позбавляючись стосунків з родиною та соціальним оточенням. Це запобігає депресії, від якої страждає більшість пацієнтів.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.