Самотність літніх людей: як це впливає на їхнє здоров'я

Самотність літніх людей може впливати на здоров’я їх мозку, наче хронічний стрес. Це також може впливати на їх ендокринну та імунну системи, отже, вони більш схильні до захворювань.
Самотність літніх людей: як це впливає на їхнє здоров'я

Останнє оновлення: 28 серпня, 2020

Самотність літніх людей – досить поширене явище. Зазвичай вона найбільше впливає саме на цю групу. На жаль, західна культура часто повертається спиною до них через страх. Швидше за все, тому, що багатьом з нас не хочеться зустрітися зі своєю майбутньою долею.

У періоди смутку, гніву чи розчарування деякі люди віддають перевагу самоізоляції. Однак, коли їм нарешті спокійно, у них відновлюються потреба в якійсь компанії. Вони знову потребують емоційної підтримки всіх тих, хто так чи інакше може мотивувати їх жити далі.

Мало хто обирає бути самотнім, адже бути оточеними людьми та почуватися важливими для когось – це безперечна потреба людини.

Дослідження показують, що самотність є серйозною проблемою зі здоров’ям і призводить до почуття нікчемності, яке, своєю чергою, може призвести до передчасної смерті. Це також пов’язане з погіршенням психічного здоров’я та серцево-судинних захворювань, гіпертонією та деменцією.

Як самотність впливає на літніх людей?

Оцінки показують, що 10% літніх людей самотні та що це загрожує їхньому фізичному та емоційному здоров’ю. Також у 70% з них є серйозні проблеми зі здоров’ям, пов’язані з самотністю, як психологічно, так і фізично.

На загальному рівні самотність впливає на здоров’я мозку так само як і хронічний стрес. Обидва провокують негативну реакцію з боку ендокринної та імунної систем. Крім того, це послаблює їх, і, таким чином, вони більш схильні до розвитку різних патологій.

Які патології має самотність літніх людей

які патології має самотність літніх людей
Згідно з дослідженнями, найпоширенішими хворобами, які є наслідком самотності, є високий кров’яний тиск, діабет, повторні інфекції, тривожність та депресія.

Можливо, вас також зацікавить: Самотність матерів. Чому мами так почуваються?

У людей похилого віку наслідки є більш безпосередніми та негативними через зниження фізіологічної стійкості – здатності організму протистояти та пристосовуватися до несприятливих умов. Крім того, спостерігається зменшення механізмів відновлення клітин як наслідок старіння.

Найбільше хвилює те, що проблема самотності літніх людей зростає. Отже, це стане глобальною проблемою здоров’я вже за кілька років.

Для фахівців у цій галузі розв’язання проблеми самотності може призвести до багатьох корисних переваг для здоров’я людей похилого віку. Насправді психологи вважають, що соціальне життя є головним чинником, який може забезпечити хорошу якість життя.

Компанія для людей похилого віку

Девід Маккаллоу, президент Організації жіночої королівської добровольчих служб, яка працює з більш ніж 40 000 добровольців, які складають компанію для літніх людей у ​​Великобританії, виявив, що самотність та її наслідки для здоров’я викликають дедалі все більше занепокоєння.

Маккаллоу та його група добровольців допомагають бездомним наскільки це можливо. Особливо літнім самотнім громадянами, які вже страждають від багатьох умов, таких як втрата мобільності, недоумство та психічні проблеми.

Дані, виявлені у Великобританії, демонструють, що значна частина літнього населення відчуває себе «самотньою» або «дуже самотньою», особливо люди старші 65 років.

З цієї причини Організація жіночої королівської добровільної служби працює над тим, щоб:

  • годувати їх
  • знаходити їм притулок
  • знаходити для них компанію

У тих, хто з тих чи інших причин зараз зовсім один, будь-який соціальний контакт щодня може зменшити наслідки самотності. Як бачите, це може покращити їх здоров’я.

Чи є рішення?

рішення проблеми самотності літніх людей
Тип соціальної діяльності, яку вела літня людина протягом усього життя, є визначальним чинником, коли вона опиняється на самоті. У цьому аспекті складніше лікувати та підтримувати літню людину, якій все життя було важко соціалізуватись і чиє життя позначено неприйняттям, розгубленістю чи страхом.

Однак вони можуть вирішити будь-яку ситуацію, з якою не могли впоратися раніше, за допомогою психологічного втручання та персонального лікування.

Окрім того, групи підтримки, допомога друзів, групи для людей похилого віку та просте спілкування з кимось протягом дня можуть допомогти їм подолати самотність та покращити стан здоров’я.

Висновки про самотність у людей похилого віку

Отже, літні люди часто можуть бути самотніми у добре розвинених країнах. Тож, ми повинні мобілізуватися як суспільство, щоб скласти їм компанію і давати їм відчути, що вони все ще є активною частиною суспільства. Зрештою, вони віддавали нам усе, піклувались про нас, працювали на нас і жертвували усім заради нас.

У кожного з нас є моральний обов’язок ніколи не відмовлятися від них. Одного дня ми можемо опинитися в такій самій ситуації й захочемо, щоб інші зробили те саме для нас. Нам знадобиться, щоб поруч були люди, які б нас любили й підтримували нам компанію.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.