Як подолати відчуття самотності в оточенні інших

Якщо у вас є відчуття самотності, це можливо тому, що ви не знаєте, як поводити себе з іншими людьми. Це також може бути тому, що вони не помічають вас, і ви просто йдете далі.
Як подолати відчуття самотності в оточенні інших

Останнє оновлення: 22 березня, 2019

Люди є соціальними істотами, тому соціалізація і взаємодія з іншими людьми є дуже важливими. Відчуття самотності, навіть серед тисячі людей, іноді може бути великою проблемою.

Деякі з причин, чому ми можемо відчувати себе самотніми, можуть бути пов"язані з відсутністю соціальних навичок або, в інших випадках, з невмінням вибрати правильних людей.

Відчуття самотності після ізоляції

відчуття самотності після ізоляції

Бувають моменти в нашому житті, коли ми відчуваємо себе змушеними ізолювати себе, через власний вибір або через обставини.

Наприклад, після серйозної аварії комусь може знадобитися залишатися вдома місяцями, поки вони повністю не одужають. Це може бути прикладом ізоляції від інших.

Однак є й інші причини, які можуть призвести до ізоляції. До них належать депресія, соціальна тривога та інші.

Проблема виникає під час відновлення. У першому прикладі після аварії; у другому – у наступній стадії після депресії або соціальної тривоги.

Це момент, коли ми хочемо повернутися до соціуму, але паніка охоплює настільки, що ми відчуваємо себе самотніми навіть серед тисячі інших людей.

На вечірках ми відчуваємо себе чужими і не можемо насолоджуватися ними повною мірою. Незалежно від того, як багато людей оточують нас, відчуття самотності все одно є.

Питання, яке ми повинні задавати собі, це: як потрібно діяти в цій ситуації? Нормальна відповідь буде взаємодіяти, розмовляти з легкістю… Але яка ж проблема насправді?

Можливо, щось пішло не так. Можливо, ви втратили деякі соціальні навички.

Набути соціальні навички

соціальні навички

Відчуття самотності може бути результатом втрати соціальних навичок, таких як взаємодія та спілкування з іншими людьми.

Як наслідок, у вас може з"явитися невпевненість і сором.

Є багато людей, які також відчувають себе самотніми в оточенні інших, тому що вони ніколи не вчилися правильно розвивати соціальні навички, необхідні для взаємодії з новими людьми.

З іншого боку, інші можуть мати низьку самооцінку, що зумовлює їхні невпевненість і сором. Це перетворюється на міцні стіни, які неможливо зламати.

Однак все вищезазначене можна змінити. Ви можете відновити соціальні навички, так само, як ви можете їх набути і втратити.

Повернувшись у суспільство, ви можете відчути себе трохи недоречно, дуже незручно, вам буде хотітися втекти. Однак найкраще зіткнутися з власними страхами.

Чим більше ви будете протистояти цьому, тим швидше ви позбудетеся дискомфорту.

Спілкування з людьми може допомогти вам відновити соціальні навички, які ви втратили, перебуваючи в ізоляції. Це також може допомогти зіткнутися з цими необґрунтованими страхами, які змушують вас відчувати себе нижчими і неважливими при спілкуванні з іншими.

Є тільки одне рішення, коли у вас є відчуття самотності серед інших людей: шукайте нові соціальні кола і сміливо стикайтеся з ними.

За яким натовпом ви слідуєте?

нові друзі

Якщо жодний пункт із згаданих раніше не є причиною того, чому ви відчуваєте себе самотніми серед інших людей, ви повинні проаналізувати своє соціальне середовище.

Можливо, ви цього не помічали раніше, але причиною відчуття самотності може бути те, що вас ігнорують, принижують, не помічають або маніпулюють якимось чином…

Багато токсичних людей маскують себе під масками невпевненості, і вони легко потрапляють у свої ж пастки.

Проте ви також можете відчувати себе самотніми, тому що люди у вашому оточенні не мають нічого спільного з вами. У цьому випадку це нормально відчувати себе самотніми, оскільки такі взаємодії не мають великого значення.

Ми завжди повинні вибирати людей, які поділяють наші інтереси, з якими можна спілкуватися природно. Це повинні бути люди, з якими ви зможете ділитися досвідом і думками, водночас, людьми, яким можна навчитися довіряти.

Відчуття самотності – це те, що ми можемо змінити. Треба просто спостерігати та аналізувати ситуацію. Щойно ви помітили його у себе, потрібно працювати, щоб знайти рішення.

Це може вас зацікавити ...
Встановіть межі в стосунках і навчіться казати “ні"
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Встановіть межі в стосунках і навчіться казати “ні"

Перша людина, яку ви повинні любити, перш ніж починати нові стосунки, - це ви самі. Це єдиний спосіб встановити межі в стосунках.