Самотність матерів. Чому мами так почуваються?

Про самотність матерів говорять не надто часто. Чомусь усі вважають, що материнство завжди дається легко та є природженим талантом будь-якої жінки. Утім це не так. Бути хорошою матір'ю – це переживати невпевненість, вагатися у власних рішеннях й іноді вигоряти емоційно, віддаючи все дітям.
Самотність матерів. Чому мами так почуваються?

Останнє оновлення: 28 жовтня, 2018

Не завжди просто знайти баланс між тим, щоб бути жінкою та матір’ю. Особливо, зважаючи на те, що багато з нас вважають, ніби докладених зусиль замало, щоб відповідати стандартам “ідеальної матері”. Читайте нашу статтю, щоб дізнатися, що таке самотність матерів.

Материнство – це період значних змін. Жінкам доводиться стикатися зі складними гормональними перепадами, які суттєво впливають на життя. Проте найскладнішим є усвідомлення відповідальності за нову істоту. Іноді з такими змінами складно справитися, що є однією з причин, чому виникає самотність матерів.

Успішно поєднувати роль матері та жінки – це непросте завдання.

Як матері, іноді ми стикаємося з такими ситуаціями, як невпевненість і брак підтримки з боку рідних. Як ми вже казали, сюди також належать фізичні й психологічні зміни, які спричиняють стрес.

Тиск ще більше посилюється через соціальні установки, які суперечать реальності та переживанням багатьох жінок. Як наслідок, матері часто відчувають розчарування, нерозуміння та самотність. 

Модель “ідеальної матері”

У нашому суспільстві існують різні моделі, які визначають, що таке бути матір’ю. Варто лише поглянути на телевізійну рекламу, серіали та фільми. Ви помічали, як вони зображають матерів із немовлятами або маленькими дітьми?

що таке самотність матерів

Звісно, що так. Зазвичай на телеекранах мами виглядають ідеально вбраними, мають чудову фізичну форму та завжди посміхаються. Це стрункі жінки, сповнені енергії та радості, які змінюють дитячі підгузки так, ніби це справжнє задоволення. А щодо годування грудьми, то все ще гірше.

Матері в рекламі – це жінки, які не страждають через фізичну втому, брак сну, самотність чи біль. Материнство в медіа можна описати приблизно так: “природний стан благодатності та щастя від духовного зв’язку”. Звучить неправдоподібно, чи не так?

Ідеальна матір має ставити потреби дитини вище за власні. Сторонні люди кажуть, що можна поєднувати все одразу, так ніби піклуватися про дитину, яка повністю залежить від вас, це справді просто.

Реальне материнство не відповідає цій моделі й саме тому варто говорити про самотність матерів, як поширене явище.

Материнство в реальному житті

Якщо у вас уже є дитина, ви знаєте наскільки це складно й добре усвідомлюєте, що ідеал материнства не має нічого спільного з реальністю. Це не означає, що материнство сповнене страждання й гіркоти. Насправді це прекрасний етап, у якому багато любові та радості.

Якщо говорити відверто, то материнство поєднує в собі дуже різні переживання. Жінка може одночасно відчувати суперечливі емоції, і це цілком нормально.

Наприклад, під час вагітності ви можете почуватися щасливими, оскільки у вас росте маленьке життя. Проте водночас ви страждаєте через запаморочення, нудоту та загальну слабкість.

Цілком нормально, коли жінка показує тривогу та негативні переживання, які вона відчуває. Тим не менш, суспільство диктує свої умови й вимагає приховувати такі емоції. Саме тому виникає самотність матерів. Жінки відчувають, що не можуть показувати свій біль чи думки й тому закриваються в собі.

Самотність матерів

Реальна мати – це жінка, яка почувається самотньою з різних причин.

Одна з них те, що деяка інформація не передається з покоління в покоління. Наприклад, досі нечасто говорять про те, що пологи будуть дуже болісними, а материнство забере майже весь ваш час, енергію і гроші.

чому виникає самотність матерів

Вам також ніколи не говорять, що іноді ви не зможете спати, будете втомлені та дратівливі або будете почувати провину за те, що не виконуєте всі свої обов’язки та зобов’язання.

Певним чином ми навчилися жити з концепцією незалежної матері як жінки, яка може зробити будь-що. Але коли ми намагаємося справитися з випробуванням материнства, продовжуючи дотримуватися колишнього способу життя, може виникнути відчуття самотності та некомпетентності.

Саме тому дуже важливо заручитися підтримкою людей, яких ми любимо, які не лише будуть заохочувати нас, але й підтримувати та давати поради в миті сумнівів чи проблем.

Шукайте емоційну підтримку

Люди – соціальні істоти. Ми створені таким чином, щоб жити в суспільстві й формувати мережу підтримуючих зв’язків, які допомагають нам переживати тяжкі часи. Народження дитини – це саме час, щоб попросити про таку підтримку.

Надзвичайно важливо не боятися випускати емоції, просити поради, отримувати відповіді від досвідченіших людей, прагнути розуміння та просити про послуги. Це дасть змогу відпустити страхи та стрес, з якими стикається кожна жінка під час материнства.

самотність матерів

У деяких країнах світу, як-от Іспанії та США, жінки, які почувалися самотніми, створили групи материнства. У таких асоціаціях матері збираються, щоб ділитися своїм досвідом, говорити про сумніви, страхи чи надії. Їх мета полягає в тому, щоб подолати відчуття самотності та створити мережу підтримки, яка дасть жінкам змогу насолоджуватися материнством.

Ви не одні

Хоча матері іноді почуваються самотніми, ми хочемо сказати їм, що вони не одні. Важливо пам’ятати, що втома та брак сну впливають на наш настрій, а також фізичний і психологічний стан.

Ми не є та не можемо бути ідеальними матерями. Ми просто жінки з неймовірною силою, але й слабкостями також. Іноді самотність матерів – це нормально, тому її не варто боятися.

Коли ми так почуваємося, це нагадування про те, що кожній жінці потрібні інші люди. Крім того, негативні переживання є приводом звернути увагу на себе й подбати про власний добробут. Підтримувати баланс непросто, але можливо.

Пам’ятайте про це та звертайтеся по допомогу, коли ви почуваєтеся самотніми. Материнство – це непростий шлях, але він дарує величезне щастя.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.