Серотонінова дієта. Дізнайтеся, що це таке та в чому її переваги

Серотонінова дієта допоможе вам контролювати надмірне бажання їсти, а також сприятиме здоровому та збалансованому схудненню. Якщо ви втомилися від зайвих кілограмів і постійної погоні за ідеальною фігурою, спробуйте наші поради. От побачите, це досить просто.
Серотонінова дієта. Дізнайтеся, що це таке та в чому її переваги

Останнє оновлення: 13 травня, 2019

Серотонін – це нейротрансмітер, який має визначальний вплив на настрій та апетит. Саме тому низький рівень серотоніну може бути причиною депресії та депресивних станів. Крім того, він призводить до підвищеної тривоги, яку багато людей відчувають в обідні години, коли тіло просить з’їсти щось солодке. Серотонінова дієта дасть змогу позбутися цих симптомів.

Серотонінова дієта. Як потрібно харчуватися?

Насправді немає продуктів багатих на серотонін чи їжі, у якій він безпосередньо міститься. Утім амінокислота триптофан є прекурсором цього нейротрансмітера. Тобто якщо їсти продукти з високим вмістом триптофану, ви гарантовано підвищите вироблення серотоніну. Які ж продукти включає серотонінова дієта?

що таке серотонінова дієта

Окрім цих продуктів також важливо, щоб раціон містив багато вітамінів C, B1, B6, B9 і B12, кальцій і цинк. Це сприятиме перетворенню триптофану на серотонін.

У раціоні має бути багато таких продуктів, як цільнозернові, сардини в олії, горіхи, насіння й сезонні овочі. Крім того, синтез серотоніну активізується за допомогою кисню. Фізична активність запускає вироблення серотоніну та стимулює дію ендорфінів, які є натуральним релаксантом, а це також покращує загальне самопочуття.

Приклади їжі

Як ми вже казали, серотонінова дієта базується на продуктах, які стимулюють вироблення серотоніну.

Ось деякі основі групи.

  • Риба. Містить триптофан, цинк і жирні кислоти Омега-3, які стимулюють засвоєння продуктів, багатих на серотонін.
  • М’ясо. Варто обирати пісне м’ясо, таке як курка, індичка чи кролик, оскільки в ньому багато триптофану та вітамінів групи В.
  • Яйця. Жовток особливо багатий на триптофан і вітаміни групи В.
  • Молочні продукти. Містять триптофан, кальцій і магній.
  • Бобові. У сої, бобах і сочевиці багато триптофану.
  • Хліб із цільного зерна. Він містить вуглеводи, що сприяють перетворенню триптофану на серотонін. Крім того, це чудове джерело вітамінів групи В.
серотонінова дієта

  • Горіхи та насіння. У фісташках і мигдалі багато триптофану. Крім того, горіхи містять чимало магнію. А от такі продукти, як насіння гарбуза, соняшника або кедрові горіхи багаті на цинк.
  • Сезонні фрукти. Забезпечують організм вітамінами, кальцієм і магнієм. Зокрема, ананас і банан мають найбільше триптофану.
  • Сезонні овочі. У них багато магнію, вітамінів і вуглеводів з хорошим глікемічним навантаженням.
  • Чорний шоколад. Його зажди варто їсти в міру, утім шоколад – це приємний спосіб підняти рівень триптофану та магнію.

Як природним чином підвищити рівень серотоніну?

Якщо ви хочете швидко та здорово позбутися зайвих кілограмів, дієту можна доповнити іншими практиками. Вони зроблять її ефективнішою та допоможуть суттєво підвищити вироблення серотоніну. Уже зовсім скоро ви забудете про депресивний настрій і бажання втішити себе чимось солодким. І ваша фізична форма, і життя загалом неодмінно зміняться на краще.

Ось кілька технік, завдяки яким серотонінова дієта буде максимально ефективною. По-перше, черевне або діафрагмальне дихання спричиняє позитивні зміни в мозку, зокрема збільшує вироблення серотоніну й ендорфінів. Крім того, воно збалансовує ритми двох півкуль мозку.

у чому полягає серотонінова дієта

Також радимо виконувати вправи високої інтенсивності щонайменше 15 хвилин на день. Це збільшить рівень серотоніну в організмі. Можете займатися практиками для розслаблення, наприклад, йогою. Вона передбачає черевне дихання, про яке ми говорили вище.

Ця порада вам неодмінно сподобається: треба ходити гуляти та засмагати. Ви не лише почуватиметеся краще емоційно, а й допоможете організму виробляти більше серотоніну. Сонце відіграє тут ключову роль. Саме тому взимку намагайтеся не носити окуляри, щоб очі поглинали більше сонячного світла, і якомога частіше бувайте на вулиці. Якщо поєднати всі ці чинники, вийде серотонінова дієта.

Насамкінець про сон. Старайтеся спати щонайменше вісім годин на день. Потрібно вміти розслаблятися та якісно відпочивати, адже це допоможе підтримувати серотонін на належному рівні. Коли людина недостатньо спить, баланс гормонів порушується й апетит суттєво посилюється.

Як бачите, у серотоніновій дієті немає нічого складного. Вона заснована на природних процесах в організмі та допомагає налагодити його роботу. Просто випробуйте наші поради й ви неодмінно помітите покращення.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.