Що потрібно знати про типи фіброміалгії

Фіброміалгія - це хронічний стан, який може знизити якість життя пацієнта. Дізнайтеся, що вам потрібно знати про типи фіброміалгії, щоб боротися з нею.
Що потрібно знати про типи фіброміалгії

Останнє оновлення: 05 лютого, 2019

Фіброміалгія – це розлад, який є більш поширеним, ніж ми думаємо, тому що багато людей не знають, що він у них є. Її називають “невидимою хворобою”. Вона не проявляється в рентгенівських променях і в аналізі крові. Дізнайте більше про типи фіброміалгії.

Пацієнти з цим станом не можуть нормально відпочивати. Коли вони сплять, вони надмірно потіють (гіпергідроз), а в багатьох випадках симптоми можуть стати більш серйозними.

Фіброміалгія – це хронічний ревматичний стан, що характеризується загальним болем та постійним виснаженням, а також іншими різноманітними симптомами.

Пацієнти не помічають зміни, попри наявність багатьох симптомів, тому що в різних частинах тіла виникає хронічний біль.

Окрім втоми, фіброміалгія також призводить до скорочення м’язів, грижі дисків та ревматичних проблем, які зрештою можуть призвести до інвалідності.

Причини фіброміалгії

які бувають типи фіброміалгії
Ніхто не знає точної причини фіброміалгії, але деякі вважають, що вона виникає внаслідок дисбалансу в центральній нервовій системі.

Є гіпотеза, згідно з якою такий стан виникає, коли стінка кишківника набухає і стає гіперпроникною. Це поширене серед людей, які мають більш тонкі, ніж звичайні, стінки кишківника, які дають не лише поживним речовинам, але й відходам і токсичним речовинам проходити крізь кишкової стінки.

Усе, що проходить, зрештою, доходить до печінки та нирок, що сповільнює імунну систему. Імунна система визначає їх як ворогів і починає атакувати. З огляду на цю гіпотезу, надзвичайно важливо правильно харчуватися.

Інша можлива причина фіброміалгії пов’язана з порушенням балансу нейротрансмітерів. У цьому випадку дисбаланс може викликати різні симптоми.

Наприклад, загальний біль може бути результатом зміни в шляхах модуляції болю. Однак наукових доказів, що підтверджують цю гіпотезу, недостатньо.

Типи фіброміалгії

різні типи фіброміалгії
Фіброміалгія по-різному проявляється у різних людей. Є різні типи розладу, тому лікування зосереджується на знятті симптомів, які відчуває конкретний пацієнт. Нижче ми наведемо які існують типи фіброміалгії.
 1. Тип 1. Пацієнти, які не мають супутніх захворювань.
 2. Тип 2. Пацієнти з ревматичними та аутоімунними захворюваннями.
 3. Тип 3. Пацієнти, які мають серйозні зміни на психопатологічному рівні.
 4. Тип 4. Пацієнти-симулянти.

Нічне потіння: один із симптомів фіброміалгії

потіння через фіброміалгію
Цілком можливо боротися з нічним потінням. Як? Це легко. Вам потрібно лише дотримуватися збалансованого харчування та бути особливо обережними з продуктами, які ви їсте на вечерю.

Інша порада – приймати теплий душ, переш ніж лягати спати. Крім того, нанесіть тонкий шар ефірної ​​евкаліптової олії на певні ділянки вашого тіла. Це допоможе вам потримати відчуття оновлення.

Нижче ми розповімо про інші способи, які всім пацієнтам із фіброміалгією варто застосовувати на практиці, щоб покращити якість життя.

Ваше домашнє лікування

Подбайте про свій раціон

Вам дійсно потрібно особливо дбати про те, що ви їсте, якщо ви страждаєте на фіброміалгію. Вам краще уникати молочних продуктів, цукру, клейковини, червоного м’яса, картоплі, помідорів, баклажанів та солодкого перцю. Що стосується фруктів, то ви повинні вибирати пюре для здоров’я вашого кишківника.

Намагайтеся уникати напоїв із кофеїном: кава, а також мате та цукристі газовані напої. Крім того, ви також повинні уникати продуктів, які містять велику кількість вітаміну С, наприклад, лимонів, тому що вони можуть не давати заснути.

Вправи

вправи від фіброміалгії
Вправи можуть бути чудовою терапією для пацієнтів із фіброміалгією. Лікарі рекомендують послідовно робити аеробні вправи.

Насправді, особливо рекомендують водні вправи (плавання або інший вид водного спорту), оскільки це дає змогу підвищити спритність. Гідротерапія також є чудовим вибором.

Спробуйте фізичну реабілітацію

реабілітація при фіброміалгії
Якщо у вас усе дуже болить, ви завжди можете звернутися до фізіотерапевта за реабілітацією, яка може допомогти вам позбутися болю. Спробуйте! Є безліч доступних варіантів.

Професійні фізіотерапевти знають все про типи фіброміалгії та запропонують те, що потрібно саме вам, залежно від болю, який ви відчуваєте. Дотримуйтеся вказівок лікаря, правильно харчуйтеся і тренуйтеся. Так ви зможете впоратися з цією ситуацією набагато краще. • Bellato E, Marini E, Castoldi F, Barbasetti N, Mattei L, Bonasia DE, et al. Fibromyalgia syndrome: Etiology, pathogenesis, diagnosis, and treatment. Pain Research and Treatment. 2012.
 • Busch AJ, Barber KAR, Overend TJ, Peloso PMJ, Schachter CL. Exercise for treating fibromyalgia syndrome. Cochrane Database of Systematic Reviews. 2007.
 • Goebel A, Buhner S, Schedel R, Lochs H, Sprotte G. Altered intestinal permeability in patients with primary fibromyalgia and in patients with complex regional pain syndrome. Rheumatology. 2008.
 • Grandner, MA, Jackson, N., Gerstner, JR y Knutson, KL (2013). Síntomas del sueño asociados con la ingesta de nutrientes dietéticos específicos. Revista de investigación del sueño, 23 (1), 22–34. https://doi.org/10.1111/jsr.12084
 • Holton K. The role of diet in the treatment of fibromyalgia. Pain Manag. 2016; https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27296515/
 • Müller W, Schneider EM, Stratz T. The classification of fibromyalgia syndrome. Rheumatol Int. 2007 Sep;27(11):1005-10. doi: 10.1007/s00296-007-0403-9. Epub 2007 Jul 25. PMID: 17653720.
 • Sosa-Reina MD, Nunez-Nagy S, Gallego-Izquierdo T, Pecos-Martín D, Monserrat J, Álvarez-Mon M. Effectiveness of Therapeutic Exercise in Fibromyalgia Syndrome: A Systematic Review and Meta-Analysis of Randomized Clinical Trials. Biomed Res Int. 2017;
 • Villanueva, V. L., Valía, J. C., Cerdá, G., Monsalve, V., Bayona, M. J., & Andrés, J. de. (2004). Fibromyalgia: diagnosis and treatment. Current knowledge. Revista de la Sociedad Española del Dolor11(7), 50-63. Recuperado en 12 de octubre de 2020, de http://scielo.isciii.es/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S1134-80462004000700005&lng=es&tlng=en.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.