Що робити, коли ви відчуваєте біль у грудях

Дізнайтеся більше про те, що стає причиною болю у грудях із цієї статті.
Що робити, коли ви відчуваєте біль у грудях

Останнє оновлення: 20 лютого, 2019

Більш ніж імовірно, ви колись вже відчували раптовий біль у грудях. Навіть якщо він зазвичай пов’язаний з проблемами з диханням, причиною чого найбільш часто є задишка, коли цей біль з’являється досить часто, ви повинні звернутися до спеціаліста, адже він може вказувати на набагато більш складну проблему, яка вимагає негайного лікування. Далі більше про те, як піклуватися про біль у грудях.

Знайомство з болем у грудях

Якщо ви відчуваєте сильний біль, який йде через всю спину, це поганий знак. Це може означати, що стіни однієї з вен розірвані, і вам, можливо, буде потрібна негайна операція. Люди, які страждають від гіпертонії, повинні бути найбільш обережними, тому що для них ризик постраждати від цих видів ускладнень набагато більш високий.

З іншого боку, якщо ви відчуваєте тільки спорадичний колючий біль в області грудної клітини, це, швидше за все, м’язовий біль. Якщо біль посилюється, коли ви змінюєте положення або глибоко дихаєте, це і є причиною. Щоб позбавитися такого дискомфорту, ви повинні прийняти протизапальні засоби і міорелаксанти, які швидко усувають ці проблеми.

Якщо ваш біль більш загального характеру, і ви відчуваєте полегшення, коли сідаєте прямо, це означає, що у прошарку, який вкриває серце, відбувається невелике запалення. Цей стан, який називається перикардитом, викликаний лихоманкою, закладеністю носа або болем у всьому тілі. Важливо негайно звернутися до лікаря.

Як мені розрізнити різні типи болю?

біль у грудях

Пронизливий біль

Цей біль майже у всіх випадках спричинений неправильним використанням сили або важкими вправами, які викликають запалення в одному або більше м’язів. Коли це станеться, ви відчуєте сильний біль, коли зміните положення або глибоко вдихнете. Цей біль може бути полегшений шляхом прийняття міорелаксантів і протизапальних засобів, як уже згадувалося раніше.

Печіння в грудях

Це найбільш поширений різновид проблем і причина багатьох відвідувань лікаря. У більшості випадків воно відчувається неймовірно сильно і пов’язане з проблемами зі шлунком, які викликають печію і рефлюкс. Ці дошкульні симптоми зазвичай з’являються тільки через півгодини після споживання певних продуктів, які можуть викликати цей стан, наприклад, дуже кислих соків, сильно приправлених або жирних продуктів.

Пам’ятайте…

Незалежно від того, що викликає у вас біль у грудях, важливо негайно звернути на нього увагу. Ви не повинні чекати, доки симптоми погіршаться або станеться щось серйозне, що спонукатиме вас звернутися до лікаря. Профілактика та рання діагностика є кращими методами здорового способу життя.  • Patel, D. R. (2012). Chest Pain. In Functional Respiratory Disorders: When Respiratory Symptoms Do Not Respond to Pulmonary Treatment. https://doi.org/10.1007/978-1-61779-857-3_3
  • Cayley, W. E. (2005). Diagnosing the cause of chest pain. American Family Physician.
  • Chen, C. L. (2012). Coronary CT angiography versus standard evaluation in acute chest pain. Cardiology Review. https://doi.org/10.1056/NEJMoa1201161
  • National Institute for Health and Clinical Excellence. (2010). Chest pain of recent onset. NICE.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.