Що робити, якщо у вас криза середнього віку

22 Січня, 2019
Криза середнього віку може знищити стосунки або призвести до депресії. З іншого боку, вона робить вас сильнішими. Різниця між цими двома варіантами - те, як ви ставитеся до процесу.

Це може бути лише зміна перспективи, але що робити, якщо виникла криза середнього віку?

Розуміння цього допоможе нам жити повноцінно на кожному етапі життя і відвернути депресію та тривогу, що часто трапляються з часом.

Що таке криза середнього віку?

У 40 років у жінок починають виявляти ознаки менопаузи, а також фізичні та психологічні зміни. Це етап у житті, коли вони не молоді та не старі, але вони бояться старіння.

У чоловіків проявляється сивина, що викликає тривогу та занепокоєння.

У випадку обох статей, раптово виникає контрольний список, який оцінює всі досягнення або досі ще виконані цілі. Це еволюційна проблема, пов’язана з віковими та біологічними змінами.

Оточення також впливає: відчувається соціальний та сімейний тиск, який викликає відчуття незахищеності. Цей етап у житті може стати часом втрати й пошуку.

Також перегляньте: Сьогодні ніщо не змусить мене думати негативно

Час для роздумів

як проявляється криза середнього віку
Конфлікти ідентичності, сімейні, шлюбні або робочі кризи стають досить поширеними. Це час рефлексії та прийняття рішень, які можуть призвести до зміни ритму.

Люди, які мають попередній досвід досягнення своїх цілей, матимуть більш плавне вирішення проблеми кризи середнього віку. Ті, хто є рабами рутинної роботи, незахищені або не мають чітких цілей, швидше за все, впадуть у депресію. Крім того, у тих, хто в конфліктних стосунках, також підвищений ризик.

Радикальні зміни

У наші дні відбуваються великі соціальні зміни: багато людей стежать за модними тенденціями, щоденно відвідують тренажерний зал… Безсумнівно, на цих людей легко вплинути й вони також матимуть кризу середнього віку.

  • Чоловіки можуть пересаджувати волосся або вдягати перуку. З іншого боку, жінки можуть фарбувати волосся або міняти зачіску.
  • Вони можуть гучно слухати музику, піти в модний клуб, спробувати екстремальні види спорту, якими раніше не цікавились…
  • Люди також можуть купувати найновіші електронні гаджети або обирати надзвичайно нові стилі одягу.

Наближаючись до менопаузи, жінки відчувають інтенсивні гарячі спалахи, а також сухість волосся і шкіри. Вони також усвідомлюють той факт, що більше не можуть мати дітей, що може знизити їхнє сексуальне бажання.

Як результат, вони можуть виявити нехіть до різних аспектів їхнього життя, бути похмурими або навіть фантазувати про пригоди.

У чоловіків ми іноді бачимо брак інтересу до сім’ї. Вони купують машини, кидають роботу, блукають по вулицях. Деякі чоловіки навіть починають споживати більше алкоголю заради тимчасових моментів щастя.

Мудрість і позитивний настрій

як сприймати кризу середнього віку
Менопауза може стати моментом для переосмислення життя з мудрістю та позитивом. Словом, це може бути час для пошуку нового плану, який мотивує вас рухатися вперед.

Кожен етап життя несе власний досвід, який ми можемо прожити з  радістю.

У суспільстві, яке ідеалізує молодість, старіння з гідністю – це подвиг, який під силу не кожному. Люди, які можуть сприймати кризу як можливість відновити дух і переорієнтувати свій шлях до повноцінного життя незалежно від віку, є ідеальними кандидатами.

Криза середнього віку: як її подолати?

По-перше, потрібно скласти загальну картину. Ви повинні зрозуміти, чи ви боїтеся майбутнього, старіння чи невдачі. Ви також звинувачувати інших людей у тому, що сталося, або чому життя не таке, як ви хотіли.

Ви можете організувати майбутнє, використовуючи відповіді. Важливо уникнути прийняття будь-яких рішень у депресії, треба спочатку їх обдумати.

Криза середнього віку – це частина звичайного процесу, який вам не потрібно проходити самостійно. Сім’я, партнери або друзі можуть допомогти вам розібратися з нею так само, як відбувається у підлітковому віці.

Ви також можете отримати професійну допомогу.

Ми рекомендуємо прочитати: Небезпека стресу вища для жінок віком до 50 років

Новий початок

як подолати кризу середнього віку
Спосіб відвернути кризу середнього віку – встановити нові цілі. Ці виклики та цілі допоможуть вам зрозуміти, де ви хочете бути найближчим часом.

40 років – це не кінець життя, а радше новий початок, який дозволить вам жити щасливіше, ніж раніше.

Позитивне налаштування

Думати позитивно, сміятися над сивиною, облисінням або зморшками навколо очей – ось свідомий вибір.

Як ви вирішите зустріти кризу середнього віку, це залежить від вашої спроможності приймати рішення не в депресії, а після ретельного обмірковування.

Визначте нові цілі, насолоджуючись повсякденними досягненнями.