Що робити, якщо ви нещасні у стосунках?

Звісно, розірвати стосунки непросто. Проте якщо ви нещасні у стосунках, спробуйте детально проаналізувати ситуацію та зрозуміти, чи варто продовжувати токсичні взаємини, які вас виснажують.
Що робити, якщо ви нещасні у стосунках?

Останнє оновлення: 05 січня, 2019

На жаль, ми часто відчуваємо, що нещасні у стосунках. У такі миті необхідно на мить зупинитися та проаналізувати, що саме ми робимо не так, і чому наші відносини з коханою людиною приносять лише сум та розчарування замість радості та щастя.

Ніколи не варто забувати, що стосунки між двома людьми потребують постійної роботи над собою. Однієї любові замало для того, щоб рухатися вперед та підтримувати пристрасть у стосунках. Якщо ви хочете прожити зі своїм партнером довге та щасливе життя, вам доведеться багато працювати над собою.

Буває, що на якомусь етапі життя люди почуваються нещасними у стосунках. Втім, замість того, щоб одразу впадати у відчай чи панікувати спробуйте розібратися, що саме пішло не так.

Дізнайтеся більше в цій статті: Зрада в стосунках? Як потрібно діяти?

Справжні причини, чому ми іноді нещасні у стосунках

причини, чому ми нещасні у стосунках

Насправді причин, чому ми іноді почуваємося нещасними у стосунках з партнером може бути безліч. Можливо, з ваших стосунків пішла пристрасть. Можливо, ви дізналися про зраду партнера, і це розбило вам серце. Можливо, ви щойно сильно посварилися з партнером і втратили до нього довіру та повагу.

Втім, існує чимало інших причин негараздів у стосунках, на які ви могли не звертати уваги раніше через те, що вони криються дуже глибоко і потребують детальнішого аналізу.

Розгляньмо можливі причини, які призводять до непорозумінь та конфліктів у стосунках.

1. Ви не хочете визнати, що досі ображаєтеся на партнера за кривду

Ви могли пробачити коханій людині зраду на словах, проте в душі ви досі ображаєтеся на партнера за те, що він вас скривдив своїм вчинком. Насправді пробачити та забути про зраду дуже важко, а тому ви й досі сердитеся та тримаєте образу на партнера.

Це може бути причиною того, що нині ви нещасні у стосунках. Як рухатися далі у цьому випадку? Перш за все будьте відвертими з собою та не ховайте свої справжні відчуття ані від себе, ані від інших людей.

Ви сердитеся? Ви досі ображаєтеся на кохану людину за те, як вона з вами вчинила? Тоді не приховуйте цього. Прийміть свої відчуття та навчіться їх відверто висловлювати. Тільки щирість та відкритість допоможуть вам встановити проблему та навчитися жити далі.

2. Ви не хочете визнавати свої помилки під час конфліктів

нещасні у стосунках через конфлікти

Звісно, у будь-яких стосунках можуть виникнути непорозуміння, що часто призводять до сварок та конфліктів. Втім, якщо ви знаєте, як правильно та швидко вирішувати такі негаразди, то ваші стосунки з партнером будуть довгими та щасливими.

Чи вмієте ви дослухатися до аргументів іншої людини? А можливо, ви вважаєте, що у будь-якій ситуації рацію маєте лише ви? Якщо ви не вмієте чи не хочете визнавати власні помилки, ви можете бути неймовірно нещасними у стосунках з коханою людиною.

У відносинах з іншими людьми потрібно вміти відстоювати власну думку та не дозволяти нікому принижувати вашу гідність. Втім, якщо ви хочете мати гарні стосунки з друзями та партнером, необхідно вміти дослухатися до їхньої думки та поважати їхнє рішення при обговоренні конфліктних або інших складних життєвих ситуацій.

Не забувайте, що успішно вирішити конфлікт можна лише дійшовши до спільного знаменника під час дискусії.

Ніколи не йдіть спати з невладнаним непорозумінням за плечима. Не відкладайте вирішення проблеми на потім, щоб не було пізно. Завжди намагайтеся дійти згоди зі співрозмовником якомога швидше, це допоможе вам швидше забути про сварку та зміцнить ваші стосунки.

3. З ваших стосунків зникла пристрасть

Часом ми забуваємо про те, наскільки вагомим є секс для підтримання здорових та щасливих стосунків з партнером. Втім, іноді трапляється так, що пристрасть починає згасати, і ви самі не розумієте, чому втрачаєте сексуальний потяг до коханої людини.

У таких випадках варто звернути увагу на те, наскільки відверто ви спілкуєтеся про негаразди в інтимному житті зі своїм партнером

Чи завжди ви чесно говорите коханій людині про свої вподобання та бажання? Чим для вас є сексуальний контакт – насолодою чи ненависним обов’язком? Ви завжди знаходите час на інтимну близькість чи відкладаєте її на потім, вважаючи інші буденні справи більш важливими?

Щоб зберегти пристрасть, необхідно регулярно докладати дрова у вогонь. Якщо ви не торкаєтеся свого партнера, не приділяєте йому уваги та не кажете, як сильно його любите, пристрасть може зникнути.

Якщо вам не вдається залагодити проблеми в інтимному житті самотужки, рекомендуємо звернутися до сімейного психолога або сексопатолога. Повірте, поради кваліфікованого спеціаліста допоможуть вам забути про негаразди у стосунках.

4. Ви не можете змиритися з думкою, що стосунки вичерпали себе

стосунки вичерпали себе

Якщо ви нещасні у стосунках, проте не наважуєтеся їх розірвати вже кілька років поспіль, це означає, що ви не готові визнати правду: відносини добігли свого кінця. У реальності це може значити, що ви перебуваєте у стосунках з людиною, до якої більше не маєте жодних відчуттів. Можливо, вам досі заважає тягар колишніх зрад партнера, проте ви однаково не наважуєтеся відверто поговорити про це та припинити стосунки.

Часто нам не вистачає відваги, щоб вчасно сказати “досить” та розірвати відносини, коли любов минула, і ви більше не почуваєтеся щасливими разом зі своїм партнером.

Насправді ж значно краще бути щирими та відвертими, аніж щоразу одягати на себе маску, адже брехня може призвести до катастрофічних наслідків, коли постраждаєте не тільки ви, а й ваша друга половина.

Коли один з партнерів почувається нещасним, дуже важливо визначити, як діяти далі, тобто чи можна врятувати стосунки, чи краще їх припинити раз і назавжди. Для того, щоб це зробити, потрібно припинити себе обманювати та бути чесними не лише із собою, але й зі своїм партнером.

Пам’ятайте, що обидва партнери завжди мають почуватися щасливими. Якщо ви нещасні у стосунках, то настав час знайти правильне рішення проблеми.  • Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості. https://doi.org/$$CISSN$$V1565-8090
  • Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.