Як реанімувати стосунки після зради?

Щоб пробачити партнеру зраду, двоє у парі повинні почати все з чистого аркуша, забувши про образи. Ми поговоримо про те, як реанімувати стосунки.
Як реанімувати стосунки після зради?

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Так, можна повернути довіру до свого партнера після невірності. Але частіше невірність призводить до розлучень і може повністю зруйнувати відносини. Тому як все-таки реанімувати стосунки після зради?

Зрада – це не те, що потрібно вирішувати з легкістю. Це вчинок, який знищує довіру зрадженого, знижує його самооцінку та шкодить емоціям.

Здорові стосунки повинні починатися з сильного емоційного зв’язку. Ось чому треба дбати про зв’язок удвох, аби він був у вас настільки міцний, наскільки ви заслуговуєте.

Як реанімувати стосунки?

чоловік обіймає дівчину

Варто зазначити, що 82% пар, які зізналися у невірності, сказали, що все почалося з тим, хто був “просто другом”.

У більшості випадків зрада не є умисним вчинком. Ось чому дуже важливо мати міцні стосунки, де емоційний зв’язок між партнерами дуже цінується та постійно міцнішає.

Якщо трапилась зрада, важливо, щоб партнер визнав свою невірність. Той, кого зрадили, з іншого боку, повинен запитати у себе:

  • Як я почуваюся?
  • Чи це неправильно, якщо я буду намагатись налагодити стосунки?
  • Чи буде краще припинити стосунки?
  • Чи це перший випадок невірності?

Треба також враховувати можливість того, що у разі збереження стосунків, вони ніколи не стануть такими, як раніше.

Також читайте: Як реагувати на зраду?

Чи важлива думка інших?

Переважно дуже зручно спілкуватися з іншими людьми, які, можливо, знають трохи більше про те, як реанімувати стосунки після зради. Вирішувати вам – це ваша справа, чи враховувати точку зору інших щодо розвитку ваших стосунків.

Одна із проблем у питанні невірності –  це те, як саме відкриється правда. Це допоможе вам вирішити, як рухатись далі і що важливо для вас у майбутньому.

Пам’ятайте, що більшість людей влазить у чужі справи з наміром допомогти. Це створює незручності або складається враження, що ваші проблеми єдині, якими ці люди живуть.

Проаналізуйте ситуацію впродовж певного часу. Ви побачите, що, можливо, необов’язково все має розвиватись у поганому напрямку.

Висловлюйте свої почуття

чоловік сидить на стільці навпроти жінки

Поговоріть зі своїм партнером, коли будете готові. Варто розповісти про те, що вас ранить, а також про те, що партнер має зробити, аби відновити вашу довіру. Надайте своїм половинкам причини, чому вони повинні бути надійними.

У цих ситуаціях важливо виражати свої почуття за допомогою слів, а не жестів, або фізичних дій. Якщо ви відчуваєте, що не можете бути в здоровому фізичному контакті з партнером, краще тримати дистанцію.

Навіть якщо ви почуваєтесь злими та безсилими, боротьба, або будь-який інший тип насильства не допоможуть вам нічого досягти.

Навіть якщо невірний і заслужив це, образа партнера не є правильним вчинком. Це не змусить вас почуватися краще. Навпаки, ви завдаєте непотрібної образи.

Важливо слухати

Це дозволить вам дізнатись від партнера те, чого саме йому не вистачає у ваших стосунках, а також чи вони вважають за потрібне їх відновити та вивести на новий рівень. Якщо тільки ви хочете боротись за ваші стосунки, такий зв’язок приречений.

Якщо партнер не хоче продовжувати стосунки, це гарний час поговорити та покласти усьому край.

Пам’ятайте, що це розмова про ваші почуття. Це не час для скарг. Уважно слухайте та розмірковуйте над тим, чого ви не дали партнеру, що було так необхідно.

У деяких випадках зрада трапляється через те, що один із партнерів почувається відторгнутим і не може спілкуватися. Може також бути, що його  не задовольняють стосунки.

Необхідна чесна розмова, щоб зрозуміти і прийняти почуття вашого партнера. Пам’ятайте, що почуття партнера реальні і важливі, навіть якщо вони і відмінні від ваших.

Якщо ви справді не можете розібратися з ними, або не вважаєте їх важливими, прийшов час розглянути питання про припинення таких стосунків.

Час бути відповідальним

Необхідно, щоб двоє у парі відповідали за свої помилки; ніхто не поверне час назад і не знищить факт зради.

Варто удвох поміркувати над правильними і неправильними вчинками у стосунках. Це дозволить вам покращити майбутню поведінку та прийняти правильні рішення.

Час рухатися уперед

чоловік обіймає дівчину

Якщо вам та вашому партнеру дуже важко пережити ситуацію, краще звернутися до фахівця, який допоможе вам покращити стосунки.

Це трапляється частіше тоді, коли існує зовнішній чинник, який ще більше ускладнює стосунки. Дуже важливо припинити спілкування з тією особою, з якою ви зраджували партнерові. В іншому разі буде важко знову добитися довіри від партнера.

Ми рекомендуємо прочитати: Як уникнути безглуздих суперечок з партнером

Важливо встановити «правила»

Переходьте до взаємної домовленості, дуже обережно визначивши те, що ви очікуєте від іншої людини. Поміркуйте над тим, як реанімувати стосунки.

Дуже важливо враховувати усі упекти. Якщо залишити щось на самовільне вирішення, можуть виникнути проблеми у майбутньому, а також з’явиться непорозуміння, яке унеможливить процес загоєння душевних ран.

Додамо також, що варто любити себе. Не беріть на себе відповідальність за ті проблеми, які виникли не з вашої вини, і продовжуйте рухатися далі.

Ви не зможете подолати ситуацію, не будучи тими, ким ви є насправді і не рухаючись уперед.  • Титаренко, Т. (2017). Щастя, здоров’я, благополуччя. Досягнення недосяжного. Психологія Особистості. https://doi.org/$$CISSN$$V1565-8090
  • Пурло, О. (2009). “Суб’єктний” та “авторський” підходи до життєтворчості особистості. Соціальна Психологія.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.