Зрада в стосунках? Як потрібно діяти?

Коли один із партнерів невірний іншому, обидва партнери повинні подумати над ситуацією та зробити паузу у стосунках, щоб прийняти правильне рішення.
Зрада в стосунках? Як потрібно діяти?

Останнє оновлення: 02 листопада, 2018

Якщо ви були невірні коханій людині , зараз не час звинувачувати себе .  Потрібно подумати та взяти на себе відповідальність за те, що було побудовано на любові.

Коли хтось із партнерів зраджує іншого, страх втратити кохану людину змушує діяти абсолютно безпорадно. На жаль, це може призвести до неминучої руйнівнації.

Навіть якщо ви ніколи не зраджували своїй другій половинці, те, про що ми розкажемо нижче, буде корисно прочитати, оскільки дозволить вам зрозуміти, що саме штовхає людей на такі вчинки.

Читайте статтю: Чому колишній хоче бути другом?

Якщо ви зрадили партнеру, візьміть відповідальність за цей вчинок

Якщо ви зрадили партнеру, візьміть відповідальність за цей вчинок

Деякі люди приховують свою невірність,  щоб не руйнувати стосунки. Проте вони заплатять вдвічі за брак чесності.

Рано чи пізно правда викриється. А все через те, що невірні і далі брешуть.

Дуже важливо вміти брати на себе відповідальність за свій вчинок та казати партнерові правду. Зрештою, якщо ви любите своїх других половинок, потрібно завжди бути перед ними чесними.

Часто трапляється, що той, хто зрадив, намагається перекинути сво ю  провину н а іншу людину заради свого виправдання .  Часто можна почути такі виправдання: «Усе через те, що ми с тобою перестали часто займатися сексом» або ж «Наші стосунки вже не такі палкі, як раніше». Такі слова ранять зраджену людину, пробуджуючи в ній відчуття провини.

Так не повинно бути. Це лише спроба маніпуляції та брак відповідальності, через що людина не здатна визнати свій вчинок, тому все більше заплутується .

Дізнайтеся більше у статті: Як пробачити себе за помилки минулого?

Дистанціюйтеся після зради

Деякі люди приховують свою невірність, щоб не руйнувати стосунки. Проте вони заплатять вдвічі за брак чесності. Рано чи пізно правда викриється. А все через те, що вони продовжують брехати. Дуже важливо вміти брати на себе відповідальність за свій вчинок та казати партнерові правду. Зрештою, якщо ви любите своїх других половинок, потрібно завжди бути перед ними чесними. Часто трапляється, що той, хто зрадив, намагається перекинути свою вину на іншу людину заради свого виправдання. Часто можна почути такі виправдання: «Все через те, що ми с тобою перестали часто займатися сексом» або ж «Наші стосунки вже не такі палкі, як раніше». Такі слова ранять зраджену людину, пробуджуючи в ній відчуття вини. Все не повинно бути так. Це лише спроба маніпуляції та брак відповідальності, через що людина не здатна признати свій вчинок, все більше заплутуючись. Дізнайтеся більше у статті: 5 Affirmations that Can Help You Forgive Yourself” Дистанціюйтеся після зради

Часом зрадники не дають можливості партнеру зробити паузу в стосунках та дистанціюватися на певний період, щоб подумати . Вони бояться втратити своїх коханих, перебувають у відчаї, переживаючи, що їх не пробачать.

Вони тиснуть на партнера, щоб прийняти миттєве рішення щодо подальшої долі стосунків, благають, падають на коліна та плачуть… Усе це лише спроба маніпуляції .

Після кризи потрібно обов’язково дистанціюватися .  Це потрібно, щоб вималювати собі перспективу подальших стосунків, прорахувати, що може статися, а також для того, щоб мати свободу у прийнятті рішень.

Людина, яка зрадила, теж потребує побути на одинці із собою, щоб упорядкувати свої думки. Варто подумати над причиною невірності, а також над тим, чому  нинішні стосунки не задовольняли.

Важливо чітко усвідомлювати певні аспекти, щоб вирішити подальшу долю стосунків. Можливо, варто перегорнути цю сторінку  і розпочати новий період життя.

Реальна проблема виникає тоді, коли ви не можете відмовитися від свого романтичного кохання, а думка про те, що єдиний неправильний вчинок може зруйнувати стосунки, зводить з розуму.

Дуже важко визнати, що вже ніколи не буде так, як раніше.  Тому це продовження стосунків, які тріщать по швах.

Зверніть увагу на статтю: Ви залишаєтеся у стосунках через провину, страх чи жаль?

Важливість усвідомлення помилок

Важливість усвідомлення помилок після зради

Усі ми робимо помилки. Деякі з них стосуються тільки нас, але інші зачіпають багатьох людей.

Після зради варто навчитися визнавати свої помилки .  Саме так можна позбутися відчуття провини, перестати маніпулювати іншими.

Зрештою, якщо людина бажає поставити крапку у стосунках, це її право. Необхідно прийняти рішення партнера , не намагаючи сь якимось чином вплинути на нього .

До того ж варто знати, що стосунки після зради не стануть такими, як були раніше.  Усе зміниться. Пам’ятайте про це.

Зрада може трапитися, треба мати сміливість взяти на себе відповідальність за свої помилки, не намагаючись вмовити партнера дати вам другий шанс .

Дозвольте партнеру дистанціюватися, щоб подумати та прийняти правильне рішення, тоді, як ви будете думати над наслідками своєї зради.  • Canto, J. M., García, P., & Gómez, L. (2009). Celos y emociones : Factores de la relación de pareja en la reacción ante la infidelidad Jealousy and emotion : how partners react to infidelity. Athenea Digital55(primavera), 39–55. https://doi.org/10.5565/rev/athenead/v0n15.52
  • Humberto, J., & Osorio, V. (2011). La dinámica vincular celos-infidelidad. Pensamiento PsicológicoVolumen 9(17), 97–102.
  • Espinoza, A. V., Correa, F. E., & García, L. F. (2014). Percepción social de la infidelidad y estilos de amor en la pareja. Enseñanza e Investigación En Psicología19(1), 135–147.
  • Canto, J. M., García-Leiva, P., Perles, F., San Martín, J. E., & Ruiz, M. (2009). Los celos en la infidelidad emocional y en la infidelidad sexual: Una perspectiva sociocognitivista. Revista de Psicologia Social24(3), 307–318. https://doi.org/10.1174/021347409789050542

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.