5 рідкісних ознак раку грудей

У молодих жінок досить часто рак проходить агресивно, тому важливо виявляти його на ранніх стадіях. 
5 рідкісних ознак раку грудей

Останнє оновлення: 13 листопада, 2018

Рак грудей – це один із найпоширеніших видів раку у світі, який найчастіше вражає жінок, і значно рідше чоловіків. Ризик розвитку цього захворювання збільшується з віком, втім раннє виявлення хвороби дає набагато кращі шанси на лікування. Саме тому кожна жінка повинна вміти виявляти ознаки раку грудей.

Згідно з даними, більшість випадків раку фіксують після 40, саме тому потрібно постійно ходити на огляд. Втім, ця хвороба може виникнути у значно молодшому віці, але, на жаль, тоді протікає набагато агресивніше.

Незалежно від того, скільки вам років,  діагностувати хворобу краще на початкових стадіях. Саме тому спеціалісти в галузі здоров’я рекомендують навчитися визначати як поширені, так і рідкісні ознаки раку грудей, які виникають на кожній стадії хвороби, аби її можна було виявити якомога раніше.

Серед найпоширеніших симптомів раку грудей: ущільнення у грудях, зміни у їх структурі, шкірі, виділення рідини неприємного запаху із сосків, а також багато інших.

Американське онкологічне товариство стверджує, що існують також і більш рідкісні ознаки раку грудей, які повинен ретельно перевірити спеціаліст, адже навіть якщо вони, на перший погляд, свідчать про інші захворювання, справжньою причиною може бути рак грудей. Ви знаєте, які це можуть бути симптоми?

Свербіж, біль та інші ознаки раку грудей

 Біль у грудях та їх чутливість перед або під час критичних днів, а також незначний свербіж – це зовсім нормально. Втім, якщо ці симптоми не минають, варто звернутися за консультацією до лікаря, адже вони можуть попереджати про рак грудей.

Найчастіше причиною набряку, поколювання та болю в області грудей є запальний рак, який також проявляється такими очевидними ознаками, як лущення шкіри, целюліт або маленькі сині цятки на шкірі та ін. У цьому випадку важливо негайно почати діяти, адже такий тип раку прогресує дуже швидко.

Біль у спині

Біль у спині може бути спричинений багатьма чинниками, і в останню чергу хочеться думати, що це рак грудей. Спеціалісти зауважують, що пацієнти з діагнозом раку грудей скаржилися на біль у верхній частині спини між лопатками, який виникав раніше, ніж інші симптоми хвороби.

Дуже важливо знати, що певні типи ракових пухлин часто розвиваються глибоко в тканині грудей, а це спричиняє біль у спині або ребрах. Те саме стосується і метастазів, які виникають, коли хвороба поширюється.

Біль та чутливість пахв

Лімфатичні вузли під пахвами

Пахви – це та область організму, де ознаки раку грудей проявляються у першу чергу. Багато досліджень показали, що лімфатичні вузли в пахвовій западині можуть вказувати на рак, так само, як лімфатичні вузли в області шиї і горла часом свідчать про грип.

Набряклі та болючі, вони легко можуть стати ознакою раку грудей, ще задовго до появи інших симптомів в області грудної клітки. Перш за все, потрібно порівняти пахви і визначити, чи немає якоїсь різниці або дискомфортних відчуттів. Якщо ви помітили щось – неодмінно зверніться до лікаря. Звісно ж, не у всіх випадках такі симптоми свідчать про рак грудей.

Зміни у сосках та виділення

Найвиразніше рак проявляється в області під соском. Злоякісні клітини у тканинах грудей можуть спричинити зміни у їх вигляді та чутливості. Сосок також іноді набуває незвичної текстури і стає вразливішим.

Ще один очевидний симптом – виділення рідини, крові або молока, не в період лактації. Це трапляється тоді, коли пухлина формується у молочній протоці або за нею. В обох випадках потрібно пройти огляд, адже важливо вчасно почати лікувати хворобу.

Зміни у формі

Багато жінок із діагнозом раку грудей помічали очевидні зміни у їх формі.  Наприклад, одна залишалась круглої форми, а інша ставала овальною. Також існують випадки жінок, у яких змінювалась лише певна частина грудей, а отже, вони починали виглядати нерівними.

Ці відмінності легко помітити під час носіння бюстгальтера. Якщо таке трапилось, потрібно перевірити ознаки раку грудей, а потім неодмінно звернутися до спеціаліста.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.