5 рідкісних ознак раку грудей

Січень 29, 2016
У молодих жінок досить часто рак проходить агресивно, тому важливо виявляти його на ранніх стадіях. 

Рак грудей – це один із найпоширеніших видів раку у світі, який найчастіше вражає жінок, і значно рідше чоловіків. Ризик розвитку цього захворювання збільшується з віком, втім раннє виявлення хвороби дає набагато кращі шанси на лікування.

Згідно з даними, більшість випадків раку фіксують після 40, саме тому потрібно постійно ходити на огляд. Втім, ця хвороба може виникнути у значно молодшому віці, і, на жаль, тоді протікає набагато агресивніше.

Незалежно від того, скільки вам років,  діагноз краще ставити на початкових стадіях. Саме тому спеціалісти в галузі здоров’я рекомендують навчитися визначати поширені і рідкісні симптоми, які  виникають на кожній стадії раку, або його можна було виявити якомога ранішеСеред найпоширеніших симптомів раку грудей: ущільнення у грудях, зміни у їх структурі, шкірі, виділення рідини неприємного запаху із сосків, а також багато інших.

Хоча Американське онкологічне товариство стверджує, що існують також і більш рідкісні симптоми, які повинен ретельно перевірити спеціаліст, адже навіть якщо вони, на перший погляд, свідчать про інші захворювання, справжньою причиною може бути рак грудей. Ви знаєте, які це симптоми?

Свербіж, почервоніння і біль

Перед або під час місячних біль у грудях та їх чутливість, а також незначний свербіж – це зовсім нормально. Втім, якщо ці симптоми не минають, варто звернутися за консультацією до лікаря, адже вони можуть попереджати про рак грудей.

Найчастіше причиною набряку, поколювання та болю в області грудей є запальний рак, який також проявляється такими очевидними ознаками, як лущення шкіри, целюліт або маленькі сині цятки на шкірі та ін. У цьому випадку важливо негайно почати діяти, адже такий тип раку прогресує дуже швидко.

Біль у спині

Біль у спині може бути спричинений багатьма чинниками, і в останню чергу хочеться думати, що це рак грудей. Спеціалісти зауважують, що пацієнти з діагнозом раку грудей скаржилися на біль у верхній частині спини між лопатками, який виникав раніше, ніж будь-які інші симптоми хвороби.

Дуже важливо знати, що певні типи ракових пухлин часто розвиваються глибоко в тканині грудей, а це спричиняє біль у спині або ребрах. Те саме стосується і метастаз, які виникають, коли хвороба поширюється.

Біль та чутливість пахв

pakhvy

Пахви – це та область організму, де симптоми раку грудей проявляються у першу чергу. Багато досліджень показали, що лімфатичні вузли в пахвовій западині можуть вказувати на рак, так само, як лімфатичні вузли в області шиї і горла часом свідчать про грип.

Набряклі та болісні, вони легко можуть стати ознакою раку грудей, ще задовго до появи інших симптомів в області грудної клітки. Перш за все, потрібно порівняти пахви і визначити, чи немає якоїсь різниці або дискомфортних відчуттів. Якщо ви помітили щось – неодмінно зверніться до лікаря. Звісно ж, не у всі випадках такі симптоми свідчать про рак грудей.

Зміни у сосках та виділення

Найяскравіше рак проявляється в області під соском. Злоякісні клітини у тканинах грудей можуть спричинити зміни у їх вигляді та чутливості. Сосок також іноді набуває незвичної текстури і стає вразливішим.

Ще одна очевидна ознака – виділення рідини, крові або молока, не в період лактації. Це трапляється тоді, коли пухлина формується у молочній протоці або за нею. В обох випадках потрібно пройти огляд, адже важливо вчасно почати лікувати хворобу.

Зміни у формі

Багато жінок із діагнозом раку грудей помічали очевидні зміни у їх формі.  Наприклад, одна залишалась круглої форми, а інша ставала овальною. Також існують випадки жінок, у яких змінювалась лише певна частина грудей, а отже, вони починали виглядати нерівними.

Ці відмінності легко помітити під час носіння бюстгальтера. Якщо таке трапилось, потрібно самій зробити огляд грудей, а потім неодмінно звернутися до спеціаліста.

Вас також можуть зацікавити