Вчені розробляють вакцину для боротьби з раком

У цій статті ми розповімо про останні досягнення медицини та науки в галузі онкології. Ви дізнаєтеся, чи справді вже є вакцина для боротьби з раком та яких результатів вдалося досягти науковцям, а також отримаєте корисну інформацію про ефективні методи лікування злоякісних пухлин.
Вчені розробляють вакцину для боротьби з раком

Останнє оновлення: 10 лютого, 2019

На жаль, з роками ракові захворювання стали настільки розповсюдженими, що пошуки дієвих методів для боротьби з раком перетворилися на нагальну проблему для всіх медиків та науковців.

У галузі онкології рак має своє визначення: це захворювання, яке виникає у результаті стрімкого росту та аномальної мутації клітин. Вони втрачають здатність виконувати свої основні функції, проте замість того, щоб відмерти назавжди, клітини починають непропорційно рости та розмножуватися.

У результаті ці аномальні клітини розповсюджується по всьому тілу та призводять до появи новоутворень, які мають назву злоякісні пухлини.

Чи справді є вакцина для боротьби з раком?

вчені розробляють вакцину від раку

Насправді вченим та медикам вже вдалося досягти значних результатів у пошуку ефективних методів лікування раку. За допомогою вчасного виявлення захворювання, ідентифікації його основних симптомів та підбору правильної терапії хворим на рак можна дати надію на швидке та успішне одужання.

До того ж наука не стоїть на місці, тож з кожним роком дедалі більше хворих повністю відновлюються після захворювання.

Перш за все дуже важливо правильно визначити тип раку, адже саме у цьому випадку ви зможете зрозуміти та встановити причини його появи та можливі наслідки для організму. На щастя, за допомогою тривалих досліджень вченим вже вдалося розробити кілька ефективних медикаментів від раку.

Крім того, вчені регулярно займаються розробкою препаратів для профілактики ракових захворювань у формі вакцин. Звісно, такі ліки відрізняються від типових вакцин, проте їх об’єднує спільна мета.

Науковці з медичної школи при Стенфордському університеті (Каліфорнія, США) вже перевірили якість вакцини на лабораторних мишах, яким раніше ввели ракові клітини.

Результати їх просто вразили, адже вакцина для боротьби з раком і справді зупинила метастази в організмі тварин та призвела до розпаду злоякісних пухлин.

Погодьтеся, це відкриття і справді заслуговує неабиякої уваги та визнання, адже вакцина для боротьби з раком здатна докорінно змінити життя людства!

Як працює вакцина для боротьби з раком?

вакцину вводять у пухлину

Під час лікування вакцину вводитимуть безпосередньо всередину злоякісної пухлини. До її складу входять імуностимулятори, які допомагають активувати захисні механізми організму. За допомогою цих незамінних речовин можна не тільки знищити пухлину зсередини, але й зупинити ріст та розмноження аномальних клітин.

Основу вакцини для боротьби з раком складають дві ключові речовини:

  • Фрагменти ДНК під назвою “CpG-острівці”
  • Антитіла проти білкової сполуки OX-40.

Завдяки комбінації цих двох сполук вченим вдалося вилікувати рак у 87 мишей з 90. Зверніть увагу, що навіть решту 3 мишей, у яких виявили рецидив, вдалося повністю вилікувати за допомогою повторної ін’єкції.

Рональд Леві, вчений зі Стенфордського університету, стверджує, що отримані результати експерименту з мишами є досить оптимістичними. Зрештою, за допомогою вакцини вдалося повністю знищити злоякісні пухлини. Зверніть увагу, що дослідження проводили з клітинами, які присутні в організмі хворих на рак молочної залози, шкіри (меланому) та лімфовузлів (лімфому).

Ефект, який має вакцина для боротьби з раком на організм людини

результати вакцини від раку

Зверніть увагу, що донині експерименти проводили тільки з тваринами, тож дію вакцини на організм людини досі не було встановлено.

Утім, спеціалісти сходяться на думці, що розроблена ними вакцина для боротьби з раком матиме очікуваний позитивний вплив на людей зі злоякісними пухлинами. До того ж вакцина не має сильних побічних ефектів та агресивної дії, як інші методи боротьби з раком (зокрема, хіміотерапія).

На основі результатів проведених досліджень вчені зробили кілька важливих висновків:

  • За допомогою вакцини можне зменшити побічні ефекти більш традиційних методів боротьби з раковими захворюваннями, котрі використовувалися досі. Ця терапія є менш інвазивною та більш безпечною для людей.
  • Позитивні результати лікування з’являться значно швидше, ніж після використання інших методів терапії. Зверніть увагу, що під час проведення експериментів на мишах перші позитивні зміни були помічені вже через 10 днів.
  • Вакцина для боротьби з раком є більш доступним, зручним та дешевим препаратом, ніж інші методи лікування.
  • Зверніть увагу, що вакцина для боротьби з раком має значно ширший спектр дії, ніж інші засоби та види терапії. Вона не лише вражає злоякісну пухлину, але й допомагає Т-лімфоцитам розповсюджуватися по всьому організму у пошуках аномальних клітин.

Звісно, не варто забувати, що результати лікування залежать від багатьох додаткових умов, тож у кожної людини період реабілітації може бути різним.

Ми щиро сподіваємося, що цей новий альтернативний препарат дасть надію всім хворим на рак і віримо у те, що вже зовсім скоро його дію можна буде перевірити не тільки на тваринах, але й на людях. Дослідницька лабораторія, у якій працює доктор Леві, вже отримала дозвіл на патентування “Ритуксимабу”. Цей препарат є моноклональним антитілом, який використовується для лікування злоякісних пухлин у людей.

“Ритуксимаб” вже зарекомендував себе як досить ефективний засіб, тож залишилося тільки трохи зачекати на випуск вакцини для боротьби з раком.  • Brown H. M., Russell D. L. (2013). Blood and lymphatic vasculature in the ovary: Development, function and disease. Human Reproduction Update.
  • Daftary S., Chakravarti S. (2011). Manual of Obstetrics, 3rd Edition. Elsevier.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.