Що треба знати про мастектомію?

Що треба знати про мастектомію?
Що треба знати про мастектомію?

Останнє оновлення: 02 грудня, 2018

Іноді рак молочної залози призводить до мастектомії. Нікому цього не побажаємо, але іноді це єдиний варіант, який може врятувати життя. Мастектомія – це хірургічне видалення молочної залози.

Хірургічне видалення груді легко описати або прочитати, але пройти крізь цей процес вкрай складно.

Ось чому дуже важливо змінити думку про цей вид лікування раку молочної залози. Ви маєте зрозуміти, що мастектомія – це велика зміна в житті.

Останнім часом навіть деякі жінки, яким щойно діагностували рак молочної залози, вибрали цю операцію як запобіжний захід.

Попри те, що це жахливий вибір, це особисте рішення. Це може навіть не знадобитися, якщо у вас немає сімейної історії або генетичної мутації, яка збільшує ризик.

Ось на що варто звернути увагу, перш ніж робити мастектомію.

1. У кожної жінки реабілітація проходить по-різному

процес відновлення в жінки після мастектомії

Деякі люди можуть відчувати більше болю, ніж інші. Залежно від вашого тіла, ви можете виявити, що час на відновлення може тривати довше, ніж норма, яка становить 12 тижнів.

Зрештою, це ваше тіло вирішує, коли ви будете в змозі повернутися до нормального режиму роботи, будь-то рано чи пізно, ніж ви розраховували.

Це те, до чого ви можете підготуватися: знайдіть когось, хто міг би вам допомогти після мастектомії. Важливо переконатися, щоб хтось був на вашому боці.

Перші два тижні після операції будуть дуже складними. Це вплине на вашу мобільність навіть у таких простих речах, як відкриття пляшки води або розчісування волосся.

Саме в цей час ви почнете турбуватися про біль, який викликатиме мастектомія. Ви маєте знати, що деякі жінки не страждають від жахливого болю. Насправді, деякі з них зовсім нічого не відчувають після операції.

А деякі відчувають лише тиск і все.

2. Мастектомія може мати ускладнення

рак молочної залози

Мастектомія – це така ж сама операція, як і будь-яка інша, тому дуже важливо подумки підготуватися до будь-яких ускладнень, пов’язаних з тілом або здоров’ям.

Деякі жінки не відчувають дискомфорту після хірургічного втручання, тоді як інших це сильно обтяжує.

Внаслідок мастектомії ваше дихання може стати неглибоким через біль. Крім того, у вас може розвинутися пневмонія через відсутність фільтрації в легенях. Необхідно дбати про себе в перші дні після операції, коли найбільший ризик зараження.

Іншим наслідком є закреп. Це зазвичай є результатом нерозуміння наслідків анестезії та наркотичних засобів, які вам пропишуть від болю.

Ці препарати можуть відправити вас у відділення невідкладної допомоги, тому що у вас не було випорожнення кишківника протягом п’яти днів.

Дуже важливо поговорити з лікарем, щоб отримати поради стосовно того, що потрібно зробити, щоб запобігти цьому. Раціон з високим вмістом клітковини може бути корисним.

3. Пластична корекція грудей

мастектомія може потребувати подальшої пластичної корекції

Реконструкція грудей після мастектомії є чутливим питанням, яке зачіпає унікальні потреби кожної жінки.

Деякі жінки вважають за краще не проводити реконструкцію через особисті причини, тоді як інші вважають, що їх має влаштовувати їхнє нове тіло.

Груди асоціюються з красою, тож деякі жінки страждають в процесі реконструкції. Інші жінки, які мали дуже великі груди, можуть почуватися вільними від болю в спині й вирішують їх не відновлювати.

Однак варто проаналізувати свої особисті потреби, перш ніж вирішити, чи слід розпочинати процес реконструкції.

Говоріть про свої проблеми та не бійтеся мастектомії

Мастектомія є дуже важливим кроком, який ви робите в житті, тож ви не повинні боятися і нехтувати нею.

Поговоріть зі своїм лікарем, і якщо ви згодні, що це необхідно, переконайтеся, що ви повністю розумієте, що означає ця процедура.

Це може вас зацікавити ...
Докладно про рак грудей: різні типи, симптоми та лікування
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Докладно про рак грудей: різні типи, симптоми та лікування

Останнім часом про рак грудей говорять дуже часто, адже це один із найпоширеніших типів раку серед жінок. Насправді, він також вражає чоловіків, ал...  • Borbón Mendoza, J. E., & Beato Canfux, A. I. (2002). Enfoque actual de la problemática salud-sociedad en pacientes con mastectomía. Revista Cubana de Medicina Militar, 31(1), 47-53.
  • Del Val Gil, J. M., Bañeres, M. L., López, F. R., Martínez, A. U., & Serrano, A. M. (2001). Cáncer de mama y mastectomía. Estado actual. Cirugía española, 69(1), 56-65.
  • Silva de Oliveira, M., Carvalho Fernandes, A. F., Mesquita Melo, E., & Falcão Juvenal Barbosa, I. C. (2005). Cuidados preoperatorios de mastectomía bajo la óptica de la mujer. Revista Cubana de Enfermería, 21(2), 1-1.

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.