Як запобігти болю в спині

Фізична активність може допомогти зміцнити й тонізувати м'язи та зменшити біль у спині. Спробуйте такі види спорту як плавання, пілатес, йога.
Як запобігти болю в спині

Останнє оновлення: 11 січня, 2019

Біль у спині знайомий багатьом. Це настільки поширена проблема, що вона посідає друге, після травм, місце в списку причин лікарняної відпустки. Згідно з даними медиків, від 80 до 90 % людей рано чи пізно страждатимуть від болю в спині.

Причини можуть бути різними, утім виявлено, що в більшості випадків чинником є умови робочого місця. З одного боку, на певних роботах людині доводиться виконувати надмірні фізичні навантаження та різкі рухи, що може підвищити ризик такого болю в спині. А з іншого – офісна робота призводить до больових відчуттів унаслідок неправильної постави та сидіння протягом занадто тривалого часу.

Біль у спині проявляє себе по-різному, залежно від людини, і не завжди йому можна запобігти. Однак сьогодні ми пропонуємо розглянути певні рекомендації, які допоможуть позбутися від цієї проблеми.

Біль у спині: що робити?

Не носіть важкі вантажі 

Занадто високий тиск важких вантажів на спину є однією з головних причин болю в цій ділянці. Згідно з думкою спеціалістів, у людей дуже часто болить спина саме після носіння важких предметів.

дві жінки у позі лотоса

Спорт і фізична активність надзвичайно потрібні для зміцнення та тонізації м"язів, що допомагає зменшити біль у спині. Однак, балет і баскетбол належать до занять, що негативно впливають на цю частину тіла. Тоді як такі види спорту, як плавання, пілатес чи йога більш рекомендовані для зміцнення спини.

У будь-якому випадку важливо обирати правильне взуття для занять спортом, адже кросівки, які вам не підходять, також можуть викликати біль у спині.

Підтримуйте правильну поставу 

Дуже важливо навчитися підтримувати хорошу поставу і під час сидіння, і коли ви просто гуляєте чи стоїте. Щоб правильно сидіти, потрібно зосередити свої сили внизу спини та випростати її.

Під час стояння або ходіння спина повинна залишатися прямою, а плечі не горбитися. Якщо вам треба нахилитися, щоб підняти щось, лікарі радять згинати коліна, а не спину.

Оберіть правильний матрац

квіти біля ліжка

Ваша спина дуже багато часу відпочиває на матраці, адже саме там тіло має повністю розслабитися. Однак, якщо матрац занадто жорсткий або м"який, болі в спині можуть стати частішими або навіть перешкоджати сну. Саме тому важливо вибрати такий матрац, який вам підходитиме.

Підтримуйте здоровий спосіб життя

Здоровий спосіб життя є дуже важливим, щоб запобігти болям у спині. Куріння може спричинити частий кашель, який потім вплине на поперекові диски. Надмірна вага також шкідлива для здоров"я, адже вона додає більше тиску й тягаря на спину.

Урешті, важливо мати хороший емоційний баланс, тому що депресію пов"язують із напруженням в ділянці спини та з іншими дотичними розладами.

Спіть на спині або на боці

жінка спить на боці

Положення під час сну, яке ви обираєте, також важливе, коли йдеться про запобігання болю в спині. Оскільки організм знаходиться в ньому протягом від шести до восьми годин сну, важливо лежати на спині або на боці.

Спати на животі не радять через те, що це спричиняє зміни в нормальній кривизні хребта, і шия змушена повертатися в один із двох боків, що може додатково травмувати хребет.

Уникайте стресу 

Стрес  – це поширена причина болю в спині. Ви можете стикнутися з ним як удома, так і на роботі. Коли людина переживає стрес, це створює напруження в спині, що може не давати займатися своїми звичними справами.

Щоб такого не сталося, радимо глибоко дихати та виконувати вправи на розтягування щонайменше двічі на день.

Зверніться за порадою до лікаря 
біль у спині

 

Якщо у вас постійно болить спина, дуже важливо сходити на консультацію до свого лікаря, адже у 3% випадків цей розлад може стати хронічним. Коли біль не минає тижнями, негайно підіть на огляд, щоб дізнатися точний діагноз.

Це може вас зацікавити ...
Чому ви відчуваєте біль у спині
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Чому ви відчуваєте біль у спині

Одна з найпоширеніших проблем у сучасного населення – це біль у спині, від шиї до талії. У цій статті ми обговоримо найпоширеніші питання про біль у спині.  • Fontecha, C. García, M. Aguirre, and F. Soldado. “Dolor de espalda.” Pediatr Integral 10.7 (2006): 485-494.
  • Miralles, I. “Prevención del dolor lumbar. Efectividad de la Escuela de Columna.” Revista-sociedad Española del dolor 8 (2001): 14-21.
  • Vidal, J., et al. “Propuesta de intervención para la prevención del dolor de espalda en ámbito escolar.” Revista de Transmisión del Conocimiento Educativo y de la Salud 2.6 (2010): 536-551.