Як запобігти болю в спині

11 Січня, 2019
Фізична активність може допомогти зміцнити й тонізувати м'язи та зменшити біль у спині. Спробуйте такі види спорту як плавання, пілатес, йога.

Біль у спині знайомий багатьом. Це настільки поширена проблема, що вона посідає друге, після травм, місце в списку причин лікарняної відпустки. Згідно з даними медиків, від 80 до 90 % людей рано чи пізно страждатимуть від болю в спині.

Причини можуть бути різними, утім виявлено, що в більшості випадків чинником є умови робочого місця. З одного боку, на певних роботах людині доводиться виконувати надмірні фізичні навантаження та різкі рухи, що може підвищити ризик такого болю в спині. А з іншого – офісна робота призводить до больових відчуттів унаслідок неправильної постави та сидіння протягом занадто тривалого часу.

Біль у спині проявляє себе по-різному, залежно від людини, і не завжди йому можна запобігти. Однак сьогодні ми пропонуємо розглянути певні рекомендації, які допоможуть позбутися від цієї проблеми.

Біль у спині: що робити?

Не носіть важкі вантажі 

Занадто високий тиск важких вантажів на спину є однією з головних причин болю в цій ділянці. Згідно з думкою спеціалістів, у людей дуже часто болить спина саме після носіння важких предметів.

дві жінки у позі лотоса

Спорт і фізична активність надзвичайно потрібні для зміцнення та тонізації м’язів, що допомагає зменшити біль у спині. Однак, балет і баскетбол належать до занять, що негативно впливають на цю частину тіла. Тоді як такі види спорту, як плавання, пілатес чи йога більш рекомендовані для зміцнення спини.

У будь-якому випадку важливо обирати правильне взуття для занять спортом, адже кросівки, які вам не підходять, також можуть викликати біль у спині.

Підтримуйте правильну поставу 

Дуже важливо навчитися підтримувати хорошу поставу і під час сидіння, і коли ви просто гуляєте чи стоїте. Щоб правильно сидіти, потрібно зосередити свої сили внизу спини та випростати її.

Під час стояння або ходіння спина повинна залишатися прямою, а плечі не горбитися. Якщо вам треба нахилитися, щоб підняти щось, лікарі радять згинати коліна, а не спину.

Дізнатись більше: 5 звичок, які руйнують ваші кістки

Оберіть правильний матрац

квіти біля ліжка

Ваша спина дуже багато часу відпочиває на матраці, адже саме там тіло має повністю розслабитися. Однак, якщо матрац занадто жорсткий або м’який, болі в спині можуть стати частішими або навіть перешкоджати сну. Саме тому важливо вибрати такий матрац, який вам підходитиме.

Підтримуйте здоровий спосіб життя

Здоровий спосіб життя є дуже важливим, щоб запобігти болям у спині. Куріння може спричинити частий кашель, який потім вплине на поперекові диски. Надмірна вага також шкідлива для здоров’я, адже вона додає більше тиску й тягаря на спину.

Урешті, важливо мати хороший емоційний баланс, тому що депресію пов’язують із напруженням в ділянці спини та з іншими дотичними розладами.

Більше тут: Найкращі вправи для розтяжки спини

Спіть на спині або на боці

жінка спить на боці

Положення під час сну, яке ви обираєте, також важливе, коли йдеться про запобігання болю в спині. Оскільки організм знаходиться в ньому протягом від шести до восьми годин сну, важливо лежати на спині або на боці.

Спати на животі не радять через те, що це спричиняє зміни в нормальній кривизні хребта, і шия змушена повертатися в один із двох боків, що може додатково травмувати хребет.

Уникайте стресу 

Стрес  – це поширена причина болю в спині. Ви можете стикнутися з ним як удома, так і на роботі. Коли людина переживає стрес, це створює напруження в спині, що може не давати займатися своїми звичними справами.

Щоб такого не сталося, радимо глибоко дихати та виконувати вправи на розтягування щонайменше двічі на день.

Зверніться за порадою до лікаря біль у спині

 

Якщо у вас постійно болить спина, дуже важливо сходити на консультацію до свого лікаря, адже у 3% випадків цей розлад може стати хронічним. Коли біль не минає тижнями, негайно підіть на огляд, щоб дізнатися точний діагноз.

  • Fontecha, C. García, M. Aguirre, and F. Soldado. “Dolor de espalda.” Pediatr Integral 10.7 (2006): 485-494.
  • Miralles, I. “Prevención del dolor lumbar. Efectividad de la Escuela de Columna.” Revista-sociedad Española del dolor 8 (2001): 14-21.
  • Vidal, J., et al. “Propuesta de intervención para la prevención del dolor de espalda en ámbito escolar.” Revista de Transmisión del Conocimiento Educativo y de la Salud 2.6 (2010): 536-551.