10 попереджувальних ознак раку молочної залози

· Травень 18, 2016
Рання діагностика має основне значення для зниження впливу захворювання. Дуже важливо бути уважними до перших симптомів, які часто не помічають.

Більшість людей ігнорують сигнали, які посилає їм організм, щоб попередити, що щось не так. Хоча це правда, що не завжди слід турбуватися з появою якогось симптому, але їх не варто повністю ігнорувати, адже вони можуть бути ознакою серйозної проблеми зі здоров’ям.

У випадку з раком молочної залози фахівці наполягають на тому, що раннє виявлення є найефективнішим способом зменшення впливу хвороби та збільшення шансів на виживання.

Проте ці початкові симптоми часто ігнорують і в більшості випадків виявляють тільки тоді, коли хвороба прогресує на пізніх стадіях. Усвідомлення перших ознак і симптомів раку молочної залози є профілактичним для виявлення хвороби на ранній стадії. Читайте далі, щоб дізнатися про 10 попереджувальних ознак раку молочної залози.

Безпричинна втрата ваги

Для багатьох жінок раптова втрата ваги може здаватися дивом, і більшість із них перебувають у постійному пошуку способів схуднути або, принаймні, підтримувати нормальний розмір талії.

Проте замість радості, цей симптом має бути причиною для занепокоєння, оскільки раптова втрата 5 або більше кілограмів є однією з перших ознак раку молочної залози.

Втома

vtoma
Відчуття втоми наприкінці дня або у напруженій ситуації є поширеним явищем. Ризик виникає, коли втома стає хронічною і не проходить після того, як ви виділили необхідну кількість часу для відпочинку.

Аномальна кровотеча

Будь-який тип несподіваної кровотечі або крововиливу може бути попереджувальною ознакою раку молочної залози або інших захворювань. Загалом, люди з цим захворюванням можуть помітити невелику кровотечу з соска.

Шишки

bil-u-hrudyakh
Більшість шишок або вузликів часто доброякісні, але вони також є тривожним сигналом. Шкіра, що вкриває груди, також може зазнавати змін, які можуть бути ознакою раку молочної залози. Симптоми, про які ви маєте знати:

  • почервоніння
  • виразки
  • зміни в кольорі
  • целюліт або “апельсинова кірка” на шкірі

Опускання сосків

При огляді грудей дуже важливо уважно роздивитися соски, щоб перевірити, що вони нормальної форми й не змінилися за зовнішнім виглядом.

Опущення соска – це майже однозначна ознака раку молочної залози.

Біль у грудях

На перших етапах рідко відчувають біль або важкість у грудях.

Проте, коли хвороба розвинулася, дуже часто відчутна чутливість і біль в грудях, коли їх не торкаються.

Звісно, цей біль не слід плутати з болем і чутливістю, які можуть з’явитися під час ПМС або маститу.

Зміни розміру грудей

ohlyad-hrudej
Помітити зміни розміру грудей також дуже важливо для раннього виявлення раку молочної залози.

Якщо одна грудь здається запаленою або меншою за розміром, це може бути ознакою того, що потрібна негайна медична допомога.

Виділення з сосків

Іноді виділення з сосків не є проблемою і зникають самі по собі протягом декількох днів.

Однак у багатьох випадках цього захворювання, такі виділення є одним із симптомів. Жінки, яким поставили діагноз раку молочної залози, повідомляли про смердючі виділення з одного або обох сосків.

Несиметричність

Вчасно помітити зміни у формі або тканинах грудей – це ще один спосіб виявити рак на ранній стадії. Несиметричність, а також почервоніння або невеликі отвори в шкірі – явні ознаки цього захворювання.

Які бувають фактори ризику?

Рак молочної залози здебільшого вражає жінок, але він також може виникнути у чоловіків. Основними факторами ризику є:

  • Вік 55 років або старше.
  • Сімейна історія раку молочної залози.
  • Початок менструацій до 12 років.
  • Пізня або рання менопауза.
  • Ожиріння.
  • Відсутність дітей.