10 попереджувальних ознак раку молочної залози

Рання діагностика має ключове значення для зниження впливу захворювання. Дуже важливо бути уважними до перших симптомів, які часто не помічають.
10 попереджувальних ознак раку молочної залози

Останнє оновлення: 09 лютого, 2019

Більшість людей ігнорують сигнали, які посилає їм організм, щоб попередити, що щось йде не так. І хоча це правда, що не завжди слід турбуватися через появу якогось симптому, водночас, їх не варто повністю ігнорувати, адже вони можуть бути ознакою серйозних проблем зі здоров’ям. Що стосується раку молочної залози, то фахівці наполягають на тому, що раннє виявлення є найефективнішим способом зменшення впливу хвороби та збільшення шансів на виживання.

Проте ці початкові симптоми часто ігнорують і, в більшості випадків, виявляють лише тоді, коли хвороба прогресує на пізніх стадіях. Усвідомлення перших ознак і симптомів раку молочної залози є профілактичним для виявлення хвороби на ранній стадії. Читайте далі, щоб дізнатися про 10 попереджувальних ознак раку молочної залози.

Безпричинна втрата ваги

Для багатьох жінок раптова втрата ваги може здаватися дивом, і більшість із них перебувають у постійному пошуку способів схуднути або, принаймні, підтримувати нормальний розмір талії.

Проте замість радості, цей симптом має бути причиною для занепокоєння, оскільки раптова втрата 5 або більше кілограмів є однією з перших ознак раку молочної залози.

Втома

втома серед попереджувальних ознак раку молочної залози
Відчуття втоми наприкінці дня або у напруженій ситуації є поширеним явищем. Ризик виникає, коли втома стає хронічною і не проходить після того, як ви виділили необхідну кількість часу для відпочинку.

Аномальна кровотеча

Будь-який тип несподіваної кровотечі або крововиливу може бути попереджувальною ознакою раку молочної залози або інших захворювань. Загалом, люди з цим захворюванням можуть помітити невелику кровотечу з соска.

Шишки як одна з ознак раку молочної залози

шишки серед попереджувальних ознак раку молочної залози
Більшість шишок або вузликів часто доброякісні, але вони також є тривожним сигналом. Шкіра, що вкриває груди, також може зазнавати змін, які можуть бути ознакою раку молочної залози. Симптоми, про які ви маєте знати:
  • почервоніння;
  • виразки;
  • зміни кольору;
  • целюліт або “апельсинова шкірка” на шкірі.

Опускання сосків

При огляді грудей дуже важливо уважно роздивитися соски, щоб перевірити, що вони нормальної форми та їх зовнішній вигляд не змінився.

Опущення соска – це майже однозначна ознака раку молочної залози.

Біль у грудях

На перших етапах рідко відчувають біль або важкість у грудях.

Проте, коли хвороба розвинулася, дуже часто є чутливість і біль в грудях, коли їх не торкаються.

Звісно, цей біль не слід плутати з болем і чутливістю, які можуть з’явитися під час ПМС або маститу.

Зміни розміру грудей

огляд грудей
Помітити зміни розміру грудей також дуже важливо для раннього виявлення раку молочної залози.

Якщо одна грудь здається запаленою або меншою за розміром, це може бути ознакою того, що потрібна негайна медична допомога.

Виділення з сосків

Іноді виділення з сосків не є проблемою і зникають самі по собі протягом декількох днів.

Однак у багатьох випадках цього захворювання, такі виділення є одним із симптомів. Жінки, яким поставили діагноз раку молочної залози, повідомляли про смердючі виділення з одного або обох сосків.

Несиметричність як ознака раку молочної залози

Вчасно помітити зміни у формі або тканинах грудей – це ще один спосіб виявити рак на ранній стадії. Несиметричність, а також почервоніння або невеликі отвори в шкірі – явні ознаки цього захворювання.

Які бувають фактори ризику?

Рак молочної залози здебільшого вражає жінок, але він також може виникнути у чоловіків. Основними факторами ризику є:

  • Вік 55 років або старше.
  • Сімейна історія раку молочної залози.
  • Початок менструацій до 12 років.
  • Пізня або рання менопауза.
  • Ожиріння.
  • Відсутність дітей.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.