Щоб бути успішними, треба бути скромними

Бути скромним – це бути успішним, чуйним та шанобливим, вміти поважати волю інших. Це важлива концепція, що заслуговує на увагу.
Щоб бути успішними, треба бути скромними

Останнє оновлення: 20 грудня, 2018

Скромність – це більше, ніж просто чеснота, це та якість, яку треба плекати в собі та передавати у спадок дітям. Ця риса допоможе вам бути успішним.

Проте сьогодні багато людей плутають «успіх» з владою, стаючи егоїстами.

Є цікава арабська поговірка: “Ми народжуємося невинними створіннями, що стають верблюдами. Пізніше ми перетворюємося на левів, а урешті, стаємо дітьми”.

Люди за життя мають безліч пригод, у яких вони надихаються та черпають силу й міць. Інакше кажучи, ми хочемо стати «левами».

Пізніше виявляється, що ми можемо віднайти нашу справжню цінність, маючи ніжну душу, яка підходить до розв"язання життєвих проблем з розумом та смиренністю.

Нелегко бути скромними в наш час. Це потребує деяких змін та інших підходів, але без сумніву дозволяє жити більш гармонійним життям.

Запрошуємо поміркувати над цією темою.

Рекомендуємо прочитати: “Цікаві факти про походження ловців снів

Бути успішним – поважати інших

Є люди, які вважають, що слово “смиренність” означає відсутність чого-небудь. Інакше кажучи, вони думають, що скромні люди завжди ставлять інших вище за себе.

З іншого боку, смиренність завжди асоціюється з буддизмом, духовною течією, коли Будда нагадує нам, чому вкрай важливо бути благородними та відокремлювати себе від матеріальних речей.

Будда також наголошує на необхідності не чіплятися до інших людей, аби відчувати себе вільніше, поважніше та успішніше.

Не варто шукати складних пояснень чомусь простому та основному. Бути скромним – це не значить бути бідним та належати до певної релігійної течії або духовної практики.

Бути скромним – це поважати інших та не ставити себе вище за інших.

Скромність – це віра у принцип взаємності. Окрім того, скромності не можна навчитись, її можна виховувати.

Будемо досліджувати це питання детальніше.

дівчина тримає квітку

Ті, хто не практикує те, що вони пропагують

Ми всі знаємо публічних людей, політиків, бізнесменів, які пропагують необхідність  допомагати знедоленим, ділитись та поліпшувати своє середовище існування, аби мати більше можливостей.

  • Такі люди говорять про гарні справи, які вони не роблять. Приміром, подумайте про дешеву робочу силу, експлуатацію праці, а також рівень життя тих, кого публічно захищають.
  • Окрім того, нема потреби розглядати це питання у широкому контексті, оскільки можна знайти вдома приклади того, як люди не сповідують тих принципів, які вони пропагують. У кожного з нас є друзі або члени родини, які завжди багато говорять, але на ділі нема нічого…

Вони хизуються тим, які вони прекрасні, але насправді єдине, що вони приносять своїм рідним та найближчим друзям, це нещастя.

Необхідно подумати над цим і взяти до уваги. Кожне слово, сказане нами вголос, повинно збігатися з нашими діями. Необхідно діяти розумно та послідовно.

Люди із скромним серцем можуть по-справжньому розкрити свої благородні вчинки, слова та наміри. Це змусить нас почуватися захищеними, люблячими та натхненними.

Ми всі можемо навчитися скромності

Позитивна психологія, започаткована психологом Мартіном Селігманом, розуміє і бачить смиренність як незамінний чинник, здатний створювати щастя в нашому житті.

Не варто забувати, що позитивна психологія з’явилась як необхідність забезпечити людей чіткими стратегіями створення власного добробуту.

Дуже довго психологія існувала для лікування захворювань, інакше кажучи, для лікування патологій.

Однак Мартін Селігман спрямував психологію в позитивний напрямок, зосередившись на відбитті щастя, радості та oптимізму.

серце

Кожен може навчитися бути успішним, щасливим, радісним та оптимістичним. Для того, щоб жити повноцінним та гармонійним життям, немає нічого кращого, ніж прийняти та практикувати певні стандарти поведінки, які передбачають скромність.

Також читайте: Терпіння та вміння мовчати – чесноти мудрих людей.

Ось декілька простих стратегій, вартих уваги:

  • Усвідомлюйте помилки та будьте емоційно зрілими, щоб їх виправити. Не робіть це тільки заради власного добробуту та процвітання, даруйте щастя людям, які вас оточують, які помічають результат вашого розвитку.
  • Навчіться цінувати найважливіше у житті. Любов, дружба, кохання, почуття гумору, співчуття або допитливість подарують те щастя, якого людина прагне.
  • Не треба думати, що ви важливіші за інших, оскільки це відлякує від вас людей.
  • Цінуйте найпростіші речі, що вас оточують. Живіть теперішнім. Спостерігайте, дивіться та намагайтесь дослідити все, що навколо вас, включно з людьми.
  • Будьте гарним прикладом для дітей. Учіть їх, як бути успішним, розуміти емоції інших та поважати однолітків.
Це може вас зацікавити ...
4 етапи життя: їхні переваги та недоліки
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
4 етапи життя: їхні переваги та недоліки

Всі етапи життя мають свої позитивні та негативні сторони. Потрібно насолоджуватися моментом і завжди бачити тільки хороше.



  • Tangney, J. P. (2002). Humility. Handbook of positive psychology, 411-419.
  • Wright, J. C., Nadelhoffer, T., Perini, T., Langville, A., Echols, M., & Venezia, K. (2017). The psychological significance of humility. The Journal of Positive Psychology, 12(1), 3-12.
  • Peterson, C., & Seligman, M. E. (2004). Humility and modesty. Character strengths and virtues: A handbook and classification, 461-475.