Емоційна зрілість - це знати, що життя не ідеальне

Емоційна зрілість - це знати, що життя не ідеальне
Емоційна зрілість - це знати, що життя не ідеальне

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Емоційна зрілість – це бути щасливими і знати, що життя не ідеальне. Вона приходить разом із уроками життя, рухом вперед, адаптацією до життя та знайомством з його ритмами.

Це підкорення вершин і життєвий досвід, що зміцнює вашу самооцінку, і намагання навчитися мати справу з речами, які викликають у вас незручності, які заважають вчитися, змінюватися і рости.

З часом ти зрозумієш, що немає любові могутнішої, ніж любов до себе, і що вона утворює основу нашого підходу до життя. Любов – це наша підтримка і опора, щоб вставати після кожного падіння і робити все менш болісно.

Емоційна зрілість розвивається з плином часу, завдяки ударам життя. Хіба це не цікаво, наскільки ми виростаємо, пройшовши через період стресу, горя чи страждання?

В епоху, коли існують інструкції до майже всього, ми все ще не маємо однієї – “Інструкції з експлуатації життя: як подорослішати“. Це окремий документ, що стверджує, ким ми повинні та не повинні бути або чого ми повинні чи не повинні досягти.

емоційна зрілість

Через те, що кожен з нас унікальний, і “Інструкції з експлуатації життя: як подорослішати” не існує, немає і конкретної формули, яка розповість, як ви повинні або будете рости.

Я зрозумів, що досяг зрілості, коли у мене більше не було потреби засуджувати або звинувачувати когось іншого за все те, що відбувається зі мною.

-Ентоні де Мелло-

Емоційна зрілість та її ознаки

Настає час у нашій емоційній подорожі, коли ми починаємо думати про шляхи, які ми вибирали у житті. То ж якими є ознаки емоційної зрілості?

Знати, коли попрощатися

Емоційно зрілі люди знають, що життя набагато краще, якщо ви живите вільно. Вони знають, як відпустити те, що більше не допомагає їм, бо розуміють: озирання на минуле стримує від заключних глав у житті і зцілення душевних ран.

емоційний біль

Прийняти життя і зцілити емоційний біль

Коли ви навчаєтеся від зазнаного болю, страх подивитися зсередини для зцілення емоційного минулого зникає і можна, нарешті, зробити крок вперед у житті.

Знати, як спілкуватися про те, що ви думаєте і відчуваєте

Уникнення погляду всередину дозволяє негативу з вашого минулого заважати теперішньому. Це не залишає багато місця для чогось позитивного і робить боляче. Дуже боляче.

Ясність розуму емоційно зрілих людей різко контрастує з лінощами і постійним хаосом тих, хто ще не досягнув стадії зрілості. Розумова зрілість допомагає ефективно вирішити проблеми повсякденного життя.

Не скаржитися

Зрілі люди навчилися як приймати, так і змінювати, але скаржитися нікуди не годиться.

емоційні рани

Співпереживати іншим і не перевантажуватись

Зрілі люди вміють керувати своїми емоціями.

Не карати себе за помилки

Помилки – найкращий спосіб навчатися, тому що вони допомагають нам зрозуміти наші недоліки. Зрілі люди не карають себе через свої обмеження, вони шукають способи їх прибрати.

Емоційна відкритість

У міру дорослішання починаєш розуміти, що емоційні бар’єри тільки гальмують твій розвиток. Хоча це і правда, що бар’єри іноді бувають необхідні, важливо позбавлятися їх час від часу.

ключ до серця

Зрілі люди насолоджуються самотою та часом, проведеним з іншими

Текст нижче приписують Чарлі Чапліну. Належить він йому чи ні, це чудова демонстрація прогулянки крізь життя, дорослішання і зміни:

Я прощав помилки, які дійсно були майже непробачними. Я намагався замінити людей, які були незамінні, і намагався забути тих, хто був незабутнім. Я діяв через імпульс, був розчарований людьми, коли думав, що це неможливо. Але я також розчаровував тих, кого люблю.

Я сміявся, коли не думав, що зможу. Я маю друзів навіки. Я любив і мене любили, і я також отримував відмову. Мене любили ті, кого я не любив.

Я кричав і стрибав від радості. Я жив для любові і приймав вічні обіцянки, але я також зламав багато з них.

Я плакав, слухаючи музику і переглядаючи фотографії. Я телефонував комусь, просто щоб почути їхній голос. Я закохувався в усмішку. Іноді я думав, що помру – так сильно я сумував за кимось.

Я боявся втратити когось особливого (і все одно втратив їх). Але я вижив!

І я все ще живий!

Я не просто проходжу через життя. І тобі не слід.

ЖИВИ!!!

Потрібно рішучо боротися, щоб дозволити собі жити та жити з пристрастю. Втрачати і вигравати відважно, тому що світ належить тим, хто зважується, і життя занадто коротке, щоб бути дріб’язковими.

Це може вас зацікавити ...
Як розпізнати емоційно незрілих людей
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Як розпізнати емоційно незрілих людей

Попри те, що емоційно незрілі люди просять руку допомоги, вони рідко прислуховуються до порад, адже зацікавлені не у вирішенні проблеми, а у резуль...  • Dean, D. G., & Bruton, B. T. (1989). Alienation and emotional maturity. Sociological Focus. https://doi.org/10.1080/00380237.1989.10570544
  • Irving, J. A., & Williams, D. I. (1999). Personal growth and personal development: Concepts clarified. British Journal of Guidance and Counselling. https://doi.org/10.1080/03069889908256287
  • Moore, D. (2010). 7 Steps to emotional maturity. https://doi.org/10.1080/10610278.2015.1098639
  • Revista Interuniversitaria de Formación del Profesorado, 66 (23,3) (2009), 7835-81408
  • Berrocal, P. F., & Pacheco, N. E. (2009). La inteligencia emocional y el estudio de la felicidad. Revista interuniversitaria de formación del profesorado, (66), 85-108.

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.