Емоційна зрілість - це знати, що життя не ідеальне

Емоційна зрілість - це знати, що життя не ідеальне
Емоційна зрілість - це знати, що життя не ідеальне

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Емоційна зрілість – це бути щасливими і знати, що життя не ідеальне. Вона приходить разом із уроками життя, рухом вперед, адаптацією до життя та знайомством з його ритмами.

Це підкорення вершин і життєвий досвід, що зміцнює вашу самооцінку, і намагання навчитися мати справу з речами, які викликають у вас незручності, які заважають вчитися, змінюватися і рости.

З часом ти зрозумієш, що немає любові могутнішої, ніж любов до себе, і що вона утворює основу нашого підходу до життя. Любов – це наша підтримка і опора, щоб вставати після кожного падіння і робити все менш болісно.

Емоційна зрілість розвивається з плином часу, завдяки ударам життя. Хіба це не цікаво, наскільки ми виростаємо, пройшовши через період стресу, горя чи страждання?

В епоху, коли існують інструкції до майже всього, ми все ще не маємо однієї – “Інструкції з експлуатації життя: як подорослішати“. Це окремий документ, що стверджує, ким ми повинні та не повинні бути або чого ми повинні чи не повинні досягти.

емоційна зрілість

Через те, що кожен з нас унікальний, і “Інструкції з експлуатації життя: як подорослішати” не існує, немає і конкретної формули, яка розповість, як ви повинні або будете рости.

Я зрозумів, що досяг зрілості, коли у мене більше не було потреби засуджувати або звинувачувати когось іншого за все те, що відбувається зі мною.

-Ентоні де Мелло-

Емоційна зрілість та її ознаки

Настає час у нашій емоційній подорожі, коли ми починаємо думати про шляхи, які ми вибирали у житті. То ж якими є ознаки емоційної зрілості?

Знати, коли попрощатися

Емоційно зрілі люди знають, що життя набагато краще, якщо ви живите вільно. Вони знають, як відпустити те, що більше не допомагає їм, бо розуміють: озирання на минуле стримує від заключних глав у житті і зцілення душевних ран.

емоційний біль

Прийняти життя і зцілити емоційний біль

Коли ви навчаєтеся від зазнаного болю, страх подивитися зсередини для зцілення емоційного минулого зникає і можна, нарешті, зробити крок вперед у житті.

Знати, як спілкуватися про те, що ви думаєте і відчуваєте

Уникнення погляду всередину дозволяє негативу з вашого минулого заважати теперішньому. Це не залишає багато місця для чогось позитивного і робить боляче. Дуже боляче.

Ясність розуму емоційно зрілих людей різко контрастує з лінощами і постійним хаосом тих, хто ще не досягнув стадії зрілості. Розумова зрілість допомагає ефективно вирішити проблеми повсякденного життя.

Не скаржитися

Зрілі люди навчилися як приймати, так і змінювати, але скаржитися нікуди не годиться.

емоційні рани

Співпереживати іншим і не перевантажуватись

Зрілі люди вміють керувати своїми емоціями.

Не карати себе за помилки

Помилки – найкращий спосіб навчатися, тому що вони допомагають нам зрозуміти наші недоліки. Зрілі люди не карають себе через свої обмеження, вони шукають способи їх прибрати.

Емоційна відкритість

У міру дорослішання починаєш розуміти, що емоційні бар’єри тільки гальмують твій розвиток. Хоча це і правда, що бар’єри іноді бувають необхідні, важливо позбавлятися їх час від часу.

ключ до серця

Зрілі люди насолоджуються самотою та часом, проведеним з іншими

Текст нижче приписують Чарлі Чапліну. Належить він йому чи ні, це чудова демонстрація прогулянки крізь життя, дорослішання і зміни:

Я прощав помилки, які дійсно були майже непробачними. Я намагався замінити людей, які були незамінні, і намагався забути тих, хто був незабутнім. Я діяв через імпульс, був розчарований людьми, коли думав, що це неможливо. Але я також розчаровував тих, кого люблю.

Я сміявся, коли не думав, що зможу. Я маю друзів навіки. Я любив і мене любили, і я також отримував відмову. Мене любили ті, кого я не любив.

Я кричав і стрибав від радості. Я жив для любові і приймав вічні обіцянки, але я також зламав багато з них.

Я плакав, слухаючи музику і переглядаючи фотографії. Я телефонував комусь, просто щоб почути їхній голос. Я закохувався в усмішку. Іноді я думав, що помру – так сильно я сумував за кимось.

Я боявся втратити когось особливого (і все одно втратив їх). Але я вижив!

І я все ще живий!

Я не просто проходжу через життя. І тобі не слід.

ЖИВИ!!!

Потрібно рішучо боротися, щоб дозволити собі жити та жити з пристрастю. Втрачати і вигравати відважно, тому що світ належить тим, хто зважується, і життя занадто коротке, щоб бути дріб’язковими.  • Dean, D. G., & Bruton, B. T. (1989). Alienation and emotional maturity. Sociological Focus. https://doi.org/10.1080/00380237.1989.10570544
  • Irving, J. A., & Williams, D. I. (1999). Personal growth and personal development: Concepts clarified. British Journal of Guidance and Counselling. https://doi.org/10.1080/03069889908256287
  • Moore, D. (2010). 7 Steps to emotional maturity. https://doi.org/10.1080/10610278.2015.1098639
  • Revista Interuniversitaria de Formación del Profesorado, 66 (23,3) (2009), 7835-81408
  • Berrocal, P. F., & Pacheco, N. E. (2009). La inteligencia emocional y el estudio de la felicidad. Revista interuniversitaria de formación del profesorado, (66), 85-108.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.