Шишки під пахвами: коли слід турбуватися?

Важливо припинити використовувати антиперспіранти, якщо ви хочете уникнути небажаних шишок в пахвових западинах. Якщо ви використовуєте їх, переконайтеся, що змиваєте їх на ніч, щоб дозволити шкірі дихати.
Шишки під пахвами: коли слід турбуватися?

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Це – досить поширена проблема. Ми всі, напевно, колись помічали під пахвами шишки, і через це не потрібно сильно турбуватися. Нижче ми пояснимо, що слід робити в таких випадках.

Що може призвести до формування шишки під пахвами?

формування шишки під пахвами
Вісімдесят відсотків випадків є нормальними і не повинні викликати жодних проблем. Перше, що ви повинні зробити, коли знайдете шишку, не панікувати, тому що це, ймовірно, різновид фурункульозу. Ви можете запитати: що таке фурункульоз? Ось деякі основні пояснення:

Найбільш поширена причина пахвових шишок: фурункульоз

причини шишки під пахвами

Найпоширенішою причиною формування шишки під пахвою є фурункульоз. Це – звичайне запалення волосяної фолікули, широко відоме як “шилохвіст”. Це болісно, і його виявлення може вас налякати.

Він виникає, як правило, через зараження потових залоз внаслідок врослого волосся. Коли піт не може вийти з фолікула, бактерії накопичуються досить швидко. У результаті можуть з’являтися шишки більшого чи меншого розміру.

Хоча, це, в принципі, нешкідливо, дане запалення може дуже дратувати. Іноді шишка проходить сама по собі, а іноді утворюються дуже серйозні кісти, які вимагають відповідного лікування. Лікар зазвичай призначає антибіотики для захисту від стафілококової інфекції. Але якщо це не вирішує проблеми, необхідно видалити кісту.

Що ви можете зробити, щоб запобігти формуванню кісти або шилохвісту під пахвами? На жаль, деякі люди просто більш схильні до них, ніж інші, і якщо у вас вони вже з’являлися, велика ймовірність того, що вони з’являться знову.

Існують деякі антисептичні креми, які можуть уповільнити їх утворення, але найкраще рішення – бути дуже обережними з методами видалення волосся, зокрема з голінням. Кожного разу, коли ви голитися, можуть виникнути ці маленькі шишки, тому що волосся може потрапити в пастку фолікула.

Спробуйте спочатку вимити і провести пілінг шкіри під пахвами, щоб пори відкрилися. І не використовуйте агресивні хімічні дезодоранти, тому що вони можуть пошкодити чутливу ​​ділянку. Взагалі, це – найпоширеніша причина шишок.

Друга поширена причина: збільшення лімфатичних вузлів

лімфатичні вузли та шишки під пахвами

Не лякайтеся. Запалення лімфатичних вузлів називається лімфаденітом. Як ви, мабуть, знаєте, під рукою є багато лімфатичних судин, які рухають лімфатичну рідину через кровотік, виконуючи очисну і фільтрувальну функції. Вони допомагають організму боротися з інфекціями.

Але іноді, коли імунітет ослаблений або напав вірус, лімфатичні вузли можуть стати запаленими або збільшеними. Звідси й шишка в пахвовій западині. Лімфаденіт може виникнути після інфекцій шкіри або інших бактеріальних інфекцій.

Що ж робити, коли лімфатичні вузли збільшились? Спочатку слід зробити аналіз лімфатичної рідини, щоб визначити причину запалення і наявність будь-яких бактерій. Для цього у вас візьмуть трохи рідини із залози. Ділянка може бути злегка занімілою, тож ця процедура неболісна.

Результати покажуть, що стало причиною запалення, і вкажуть, яке лікування слід застосувати, щоб вирішити цю проблему.

Причина номер три: лімфома

Це також можливо. Коли ви знайдете шишку під пахвою, є невеликий шанс, що це може бути пов’язано із запаленням лімфатичного вузла, причиною якого є лімфома. Серед типів лімфоми є “неходжкінська лімфома” і “лімфома Ходжкіна”. Обидві є різновидами раку, і процедури їх лікування дуже ефективні. Відсоток виживання становить 90% і 70% відповідно. Обидва різновиди лімфоми генерують типи білих кров’яних клітин під назвою лімфоцити, саме так лікарі виявляють це захворювання.

Цей тип раку вимагає кількох сеансів хіміотерапії, але, звичайно, кожна людина унікальна, тож кількість сеансів і тривалість відновлення можуть бути різними. На сьогоднішній день існує багато наукових досягнень в галузі лікування раку, і надія є. Ця хвороба вимагає багато особистих зусиль, мужності та підтримки з боку сім’ї і друзів. Але ви можете подолати її!

Як дізнатися, що шишка з’явилася внаслідок фурункульозу або лімфоми?

фурункульоз та шишки під пахвами
Перше, що потрібно зробити – це зберігати спокій і не накручувати себе. Щойно ви помітили шишку під пахвою, найкраще проконсультуватися з лікарем якомога швидше. Лімфома також зазвичай викликає лихоманку, проблеми зі сном, нічні потовиділення і втрату ваги.

Але оскільки у вас може не бути цих симптомів, зверніться до лікаря в першу чергу. І не хвилюйтеся – більшість випадків пов’язана з утворенням звичайної кісти.

Найкраще переконатися напевно і записатися до лікаря. І не переживайте, в більшості випадків це пов’язано з простою кістою, викликаною волосяним фолікулом.  • Zelenetz, A., Advani, R., Buadi, F., Cabanillas, F., Caligiuri, M., Czuczman, M., … Fayad, L. (2005). Linfoma No Hodgkin. Gaceta Mexicana de Oncología.
  • Iglesias Rozas, J. (2009). Linfoma. Neurociencias.
  • Calvagna, M. (2015). Forúnculo. Health Library: Evidence-Based Information.
  • Sánchez Gaitán, J. C. (2013). Revisión bibliográfica: Forunculosis. Revista Médica de Costa Rica y Centroamérica, 70(608), 569-571. https://www.medigraphic.com/pdfs/revmedcoscen/rmc-2013/rmc134c.pdf
  • Murillo, C., Escobar, P., Fuentes, E., & Alvarado, J. S. (2007). Linfoma y su expresión en patología mamaria. Rev Obstet Ginecol, 2(1), 49-52. http://www.revistaobgin.cl/articulos/ver/420

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.