Домашні засоби від фурункулів

10 Січня, 2019
Шкіра надійно захищає організм від патогенних мікробів, попри те, що на ній осідають колонії мікроорганізмів, вірусів і грибків.

Фурункули – це стан шкіри, який з’являється, коли волосяні фолікули стають інфікованими. Ці ушкодження не є серйозними, але вони досить болісні, адже зона ураження може надзвичайно дратувати. Ці ураження дуже поширені та можуть вискочити на будь-якій частині вашого тіла, але найбільш часто ці хворобливі прищі вражають пахви, сідниці, плечі, пах і внутрішню поверхню стегон.

Що викликає появу фурункулів?

Ці ушкодження з’являються спочатку у вигляді невеликих червоних крапок, які трохи поболюють. Однак, з часом біль може значно посилитися, і прищ може вирости до набагато більшого розміру через набряк.

Фурункули є результатом бактеріальної інфекції (зокрема золотистого стафілокока), хоча це не єдина причина появи фурункулів. Є й інші причини, такі як:

 • Зараження крові
 • Діабет
 • Погана гігієна
 • Погане харчування

Читайте також: 5 способів очищення шкіри за допомогою мигдалю

Природні засоби для лікування фурункулів

яйце

 • Помістіть невеликий шматочок мембрани, яка знаходиться всередині яєчної шкаралупи, на вражену ділянку.
 • Зробіть компрес з сирої тертої моркви, змішаної з невеликою кількістю зародків пшениці. Нанесіть суміш безпосередньо на фурункул і накрийте чистою тканиною.
 • Нанесіть чистою тканиною компрес з гарячої води. Це треба робити принаймні три рази на день. Коли фурункул вскриється, ви повинні продовжувати цей метод лікування, доки не усунете весь гній всередині прища.
 • Змішайте одну столову ложку меду з однією столовою ложкою пивних дріжджів і однією столовою ложкою пшеничного борошна. Суміш перемішуйте до утворення однорідного крему і нанесіть його на уражену ділянку. Накрийте серветкою і залиште на всю ніч.
 • Ви регулярно страждаєте від цієї проблеми? Якщо це так, закип’ятіть 80 г кропиви в одному літрі води і випийте три рівні частини протягом дня. Цей настій очистить ваш організм і кров.

Подальші рекомендації

Не видавлюйте фурункули!

Фурункул – чутливий прищ, тож ви не повинні тиснути на нього, оскільки це може бути небезпечно, дозволить бактеріям нахлинути в кровообіг і заразити інші частини тіла (сепсис). Коли у вас на губах або носі з’являється фурункул, його видавлювання може бути дуже ризикованим, тому що інфекція може досягати навіть мозку (менінгіт).

Уражена ділянка має залишатися дуже чистою

на рану капають перекис водню

Вкрай важливо, щоб вся ділянка навколо фурункулу була дуже чистою. Щоб зробити це, ви можете вимити ділянку за допомогою хустки або ватного тампона і невеликої кількості  спирту або йоду.

Ви повинні очищати всю ділянку принаймні три або чотири рази на день. Треба робити очищення в душі, а не у ванній, щоб ви могли уникнути поширення інфекції на інші частини тіла або на інших людей.

Коли ви очищаєте фурункул, необхідно використовувати рукавички, і незалежно від того, чи використовуєте ви рукавички чи ні, ви повинні дуже добре вимити руки після очищення і перед приготуванням їжі, щоб уникнути інфікування інших людей.

Симптоми, які одразу відправляють до лікаря

фурункул

Якщо ви лікуєте фурункул і починаєте відчувати такі симптоми, ви повинні якомога швидше звернутися до лікаря, тому що це явні ознаки того, що інфекція поширюється:

 • Утворилася велика червона ділянка навколо фурункулу.
 • Лімфатичні вузли, розташовані близькі до фурункула, болять.
 • Біля фурункула з’являється червона лінія, що виходить з ураженої ділянки.

Дізнатись більше: Часникова маска для очищення та омолодження шкіри

Пам’ятайте…

Фурункули не є серйозною проблемою, але ви можете вжити певних заходів обережності, щоб переконатися, що вони не поширюються, не погіршуються і не перетворюються на інфекції, які можуть вимагати більш професійного лікування.

Ми сподіваємося, що вам сподобалася ця стаття про засоби лікування фурункулів!

 • Habif, TP (2004). Furuncles and carbuncles. Clinical Dermatology: A Color Guide to Diagnosis and Therapy (вид. 4th).
 • El-Gilany AH, Fathy H (January 2009). Risk factors of recurrent furunculosis. Dermatol Online J.