Способи лікування болю в горлі

Боротьба з болем у горлі досить поширена, особливо восени та взимку. Хоча симптом часто зникає самостійно через кілька днів, є ефективні способи лікування болю в горлі. Відкрийте їх у цій статті!
Способи лікування болю в горлі

Останнє оновлення: 23 квітня, 2021

Полегшити біль у горлі непросто. Хоча є певні способи лікування болю в горлі, цей симптом, може бути стійким і навіть викликати дискомфорт протягом декількох днів.

До того ж, є багато можливих причин болю в горлі. Однак ми знаємо, що найчастішою причиною є інфекції верхніх дихальних шляхів. Фарингіт дуже поширений в холодну погоду. Інші респіраторні інфекції, які викликають той же симптом, – це застуда, синусит та ларингіт. Усі вони здебільшого спричинені вірусами, тому лікування антибіотиками зазвичай не заспокоїть біль.

Інші причини дисфонії, хрипоти та ангіни:

 • Сухе середовище. Сухе повітря висушує слизові оболонки. Крім того, якщо ви багато дихаєте ротом, не пропускаючи повітря через ніс, горло може пересохнути.
 • Алергія. Наприклад, люди, які мають алергію на пил і кліщі, часто хворіють на ангіну.
 • Втома голосових зв’язок. Надмірне використання голосу або голосове перенапруження криком виснажує голосові зв’язки.
 • Подразники. Деякі хімічні речовини, які знаходяться в повітрі, можуть потрапляти в організм і подразнювати горло. Наприклад, тютюновий дим.
 • Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба. Це підйом соляної кислоти зі шлунка в стравохід, що іноді досягає горла. Ця кислота сильно подразнює.

Способи лікування болю в горлі

Розгляньмо вісім варіантів полегшення ангіни.

1. Полоскання горла

Полоскання горла – чудовий варіант усунення ангіни. Необхідно полоскати горло теплою водою і розведеною сіллю. Ця суміш допомагає зняти набряк горла, зменшуючи роздратування.

Класичний рецепт: половина чайної ложки солі на склянку води. Якщо ви не можете терпіти солоний смак, можете додати до засобу мед. В ідеалі вам треба полоскати горло кілька разів на день.

2. Мед – один з найкращих варіантів полегшення болю в горлі

Як ми пропонували вище, ви можете додати мед у засіб з води та солі. Також можна їсти його безпосередньо ложкою. Однак його потрібно ковтати повільно, щоб він міг контактувати із запаленими клітинами.

Коли мед на мить прилипає до клітин, він створює слизовий бар’єр. Цей бар’єр запобігає зневодненню та витягує мікроорганізми.

ефективні способи лікування болю в горлі
Однак пам’ятайте, що не можна давати мед дітям до одного року, адже є великий ризик того, що дитина може захворіти на ботулізм через споживання меду.

3. Цукерки або пастилки

І в кіосках, і в аптеках продають тверді цукерки, які приносять полегшення болю в горлі. Вони можуть містити навіть натуральні компоненти, такі як евкаліпт. Коли ви смокчете їх, вони викликають посилене вироблення слини. Це зволожує слизову і тимчасово знімає симптоми. Однак проблема цього засобу полягає в тому, що вам часто потрібно багато пастилок на день.

4. Зволоження для зняття болю в горлі

Зволоження дуже важливе для слизових оболонок. Насправді біль у горлі може бути синонімом втрати рідини. Тому потрібно поповнювати її. В ідеалі треба пити воду й уникати інших напоїв, таких як кава.

Ми також рекомендуємо гарячі напої, такі як супи та чаї. Відвари забезпечують мікроелементи, а також зволоження. Крім того, вони містять такі мікроелементи, як натрій та калій.

Дізнайтеся більше тут: Які переваги зволоження організму?

5. Тепло

Прикладання теплих тканин до шиї призводить до підвищення температури на цій ділянці, посилюючи кровообіг. Підвищена циркуляція крові збільшує кількість протизапальних клітин і покращує зволоження.

6. Гарячий душ

Гарячий душ генерує пару, яка може полегшити біль у горлі. Тепла пара має протизапальну дію, коли потрапляє через дихальні шляхи та рот.

гарячий душ від болю в горлі
Хоча гарячий душ не полегшує біль у горлі, це може на мить полегшити дискомфорт.

7. Уникайте куріння

Сигарети і дим, який вони виробляють, подразнюють горло. Окрім того, що болить горло, куріння може погіршити біль, якщо він викликаний інфекцією. Страждають не лише курці, але й ті, хто поруч вдихають дим.

Науково доведено, що курці частіше хворіють на респіраторні інфекції. Також курці можуть страждати від хронічного кашлю, що змінює динаміку дихання.

8. Болезаспокійливі препарати

Біль у горлі може зникнути сам вже за кілька днів. Однак іноді вам може знадобитися прискорити цей процес через робочі проблеми або заходи, які ви не можете пропустити. У цих випадках можна лікувати симптоми за допомогою медикаментів.

Перший варіант – ацетамінофен. Це досить нешкідливий знеболювальний засіб, який може полегшити симптоми. Ви також можете давати його маленьким дітям. Другий варіант – ібупрофен, який, крім того, що є знеболювальним, також має протизапальну дію. Обидва препарати також борються з лихоманкою. Не забудьте проконсультуватися з лікарем. • Salinas, Pedro. “Hierbabuena: usos medicinales, beneficios y precauciones.” Compartir 10 (2017): 22.
 • Alarcón-Andrade, Gonzalo, Gonzalo Bravo-Soto, and Gabriel Rada. “¿ Son útiles los corticoides sistémicos en el manejo de la faringitis aguda?.” Medwave 17.09 (2017).
 • Amoedo, Diego, and María Teresa Rosanova. “Faringitis recurrente.” Medicina Infantil 24.4 (2017).
 • Pharmacognosy Res. 2017 Apr-Jun; 9(2): 121–127. Honey and Health: A Review of Recent Clinical Research. doi: 10.4103/0974-8490.204647
 • XII CONGRESO NACIONAL DE CIENCIA Y TECNOLOGIA DE ALIMENTOS. Jueves 27 y Viernes 28 de Mayo de 2010. Guanajuato, Gto. DESARROLLO DE FORMULACIONES DE GOMITAS A BASE DE MIEL, PROPOLEO, MENTA Y EUCALIPTO. http://respyn2.uanl.mx/especiales/2010/ee-09-2010/documentos/desarrollo_nuevos_productos/DPN54.pdf
 • PLoS One. 2014; 9(1): e84154. Published online 2014 Jan 9. No Evidence of Dehydration with Moderate Daily Coffee Intake: A Counterbalanced Cross-Over Study in a Free-Living Population. doi: 10.1371/journal.pone.0084154
 • Int J Radiat Oncol Biol Phys. 1989 Nov;17(5):1041-7. Effects of temperature on blood circulation measured with the laser Doppler method. doi: 10.1016/0360-3016(89)90153-3.
 • Salud Pública de México. Los riesgos del tabaquismo activo y pasivo. https://www.scielosp.org/article/spm/2002.v44suppl1/s144-s160/es/

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.