Способи прискорення метаболізму: найкращі варіанти для схуднення

Заміна газованих напоїв холодною водою - чудовий варіант прискорення метаболізму, адже ваше тіло буде використовувати більше енергії, щоб відновити температуру. Дізнайтеся про інші способи прискорення метаболізму.
Способи прискорення метаболізму: найкращі варіанти для схуднення

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Сьогодні дуже часто говорять про найкращі варіанти схуднення. Деякі люди вважають, що краще утримуватися від їжі або дотримуватися суворої дієти. Інші дотримуються дієти, прописаної лікарем. У цій статті ви знайдете легкі альтернативні способи прискорення метаболізму.

Це хороший варіант, оскільки він навчає тіло регулювати себе без ризику або вмирання від голоду. Звучить цікаво? Це те, чого б ви хотіли? Якщо це так, спробуйте ці способи  прискорення метаболізму, щоб стати здоровішими вже сьогодні з меншими зусиллями.

Що таке метаболізм?

Перш ніж ми обговоримо, як прискорити обмін речовин, важливо зрозуміти, що це таке. Ваш метаболізм – це поєднання хімічних реакцій, що відбуваються в організмі в активному стані.

Швидкість цих реакцій визначає кількість спалених калорій. Коли у вас швидкий метаболізм, він спалює більше енергії. Отже, у вас менше жирових відкладень, і ви худнете швидше.

Способи прискорення метаболізму: їжте достатньо білка

ефективні способи прискорення метаболізму
Найпростіші способи прискорення метаболізму – споживання поживної їжі, яка змушує організм працювати, щоб розщепити її. Найкращим вибором є продукти, що мають тепловий ефект, такі як білок.

Білки містять мінімальні жири й вимагають роботи для їх обробки. Як результат, ви почуваєтеся більш ситими та змушуєте організм працювати важче.

Це відбувається під час споживання якісних білків. Якщо це можливо, споживайте м’ясо та органічне насіння без консервантів. Було доведено, що можна їсти на 441 калорію менше, якщо їсти на 30% більше білка.

Пийте достатньо холодної води

Що зазвичай вгамовує вашу спрагу? На жаль, більшість людей вибирають безалкогольні та інші цукристі напої, що містять хімікати. Якщо ви теж, то ви повинні знати, що ви саботуєте схуднення й уповільнюєте свій метаболізм.

корисні способи прискорення метаболізму

Усі напої, які містять хімічні речовини або цукри, дають калорії, які впливають на організм. Щоб прискорити обмін речовин, потрібно змінити ці напої на склянку холодної води.

Це негайно прискорить ваш метаболізм, тому що тілу знадобиться більше енергії для повторної стабілізації температури. Проте цей ефект не є сталим. Щойно ваше тіло відновить свою температуру, ваш метаболізм повернеться до нормального стану.

Секрет полягає у тому, щоб постійно пити холодну воду. Не хвилюйтеся через температуру. Ваше тіло швидко адаптується до неї, і ви не підчепите застуду або будь-яку іншу хворобу.

Робіть вправи високої інтенсивності

тренування для прискорення метаболізму
Ви вже знаєте, що потрібно робити щоденні вправи, щоб залишатися здоровими. Однак не всі фізичні вправи працюють на прискорення метаболізму. Найкращі види вправ – це вправи високої інтенсивності.

Вони збільшують здатність спалювати жири, і ваш метаболізм залишається прискореним навіть після завершення тренування. Звісно, це може бути важко для деяких людей, тому що вони не мають належної фізичної форми.

Чому б не кинути собі виклик і не спробувати? Якщо ви не хочете робити це щодня, принаймні спробуйте тренуватися пару разів на тиждень. Решту часу ви можете робити легкі вправи. Ще краще: включити 5 хвилин інтенсивних вправ у 30-хвилинне щоденне тренування. Ви скоро побачите, що ваша витривалість поступово зростає.

Уникайте постійного сидіння

Скільки годин ви сидите? Річ у тім, що більшість людей проводить забагато часу сидячи. Хоча це може бути дуже комфортно, ваше здоров’я вимагає постійної активності.

Спробуйте працювати на ногах кілька годин на день. Для початку це може здатися дивним, але це допоможе прискорити обмін речовин. Інший варіант – вставати кожні півгодини й розтягуватися 2-5 хвилин.  • Ting R., Dugré N., Allan GM., Lindblad AJ., Ketogenic diet for weight loss. Can Fam Physician, 2018.
  • Au Yeung F., Jovanovski E., Jenkins AL., Zurbau A., et al., The effects of gelled konjac glucomannan fibre on appetite and energy intake in healthy individuals: a randomised cross over trial. Br J Nutr, 2018. 119: 109-116.
  • Wewege M., Den Berg R., Ward RE., Keech A., The effects of high intensity interval training vs moderate intensity continuous training on body compositioin in overweight and obese adutls: a systematic review and meta analysis. Obes Rev, 2017. 18 (6): 635-646.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.