Ті, хто більше не з нами, сплять у наших серцях

Скорбота - це абсолютно нормальна реакція організму. Поплачте, коли вам потрібно, тому що це допоможе розслабитися і відпустити біль в здоровий спосіб.
Ті, хто більше не з нами, сплять у наших серцях

Останнє оновлення: 12 лютого, 2019

Коли помирають близькі – приходить скорбота. У тому кутку, де ми охороняємо найцінніше, вони будуть спочивати вічно.

Усім важко прийняти втрату того, кого ми любимо, його смерть, яка змушує нас пройти через випробування, до якого життя нас не підготувало.

Поговорімо про це в сьогоднішній статті.

Навчіться говорити “до побачення”

Як ви можете сказати “до побачення” тому, хто лише хвилину назад, був поруч з вами? Смерть не має сенсу і нічого не знає про час.

Іноді смерть забирає людей, які не мали можливості “жити повним життям”, зокрема молодих людей, на яких мали очікувати безліч пригод. Однак вони вмирають, залишаючи за собою порожнечу.

Смерть має принаймні дати вам можливість попрощатися. Це як вокзал, де ви можете сказати “прощай” коханій людині, востаннє довго й міцно обійняти і сказати ті слова, які так часто залишаються невисловленими й стають джерелом жалю і печалі.

Але оскільки в житті так не буває, вам потрібно адаптуватися і зрозуміти, що ніхто не живе вічно. Ми перебуваємо на цій землі протягом короткого періоду часу. Ось чому слід жити кожен день повною мірою.

Щоночі ви маєте лягати спати, впевнені в тому, що не залишилося нічого невисловленого, не відчуваючи гнів і розчарування, які змушують перевертатися з боку на бік, і ніколи не забуваючи сказати комусь: “Я тебе люблю”.

Користуйтеся кожною нагодою, щоб провести час з родиною, розділяючи з нею радість кожного подиху.

Тепер, коли ми прояснили цей важливий аспект життя, розгляньмо деякі з основних принципів примирення з втратою коханої людини.

Скорбота

Без сумніву, вам знайомі скорбота і жалоба – емоційний процес, який слідує за будь-якою втратою, чи то розставанням, чи то смертю близької людини.

Важливо пам’ятати, що впоратися з втратою – необхідний крок на шляху до керування своїми емоціями. Люди, які вибирають “поховати” себе в повсякденності, не визнаючи свій біль, можуть зазнати серйозних емоційних проблем.

Дізнаймося про стадії скорботи:

жінка тримає зірку

1. Відмова

Як ви можете прийняти те, що ваша половинка або близька людина пішла з життя? Як ви можете прийняти те, що ви ніколи знову не побачите матір, сестру або споріднену душу? Скорбота – це складний процес, і цей перший етап ґрунтується на емоційному впливі вашої втрати, яку ви не можете повністю зрозуміти.

2. Гнів або навіть байдужість

Важливо відзначити, що не всі люди реагують однаково. Деякі люди будуть зовні сердитими та сповненими люті, деякі тримають гнів всередині, а інші скеровують свою ненависть на Бога. Але є також люди, які закривають свої емоції, абсолютно не в змозі заплакати, заридати або “поговорити про це”.

3. Переговори

Це стадія скорботи, коли ви починаєте дещо приймати. Аварія, хвороба… Це вже сталося, і немає сенсу сердитися на весь світ. Тепер ви в змозі говорити про це з іншими, спостерігати, як вони живуть далі, і визнати, що насправді, ця людина більше не з вами.

4. Біль

Тут біль знову з’являється зі всією своєю жорстокою силою. Оскільки він настільки болісний, вам треба його висловити й виливати душу настільки часто, наскільки це потрібно. Не слухайте тих, хто каже вам, що не слід плакати, бо це те, що вам потрібно робити, щоб спрямувати свої емоції в необхідне життєве русло.

5. Прийняття

Вірте чи ні, прийняття прийде. Ви зрештою приймете втрату і порожнечу, хоча й знатимете, що ваше життя ніколи не буде таким же, але вам потрібно йти далі. Ви йтимете далі, не забуваючи про втрату.

Пам’ятайте, що люди, яких ви любите, будуть жити вічно в пам’яті, і немає жодних сумнівів у тому, що вони щасливі бачити, як ви знову відкриваєте світові свої очі та серце.

Ключі до підтримки сил і плекання добрих спогадів

сові та жінка
  • Будь ласка, зверніть увагу, що якщо скорбота триває довше, ніж шість місяців, і ви досі не в змозі подолати печаль або відновити щоденні справи, варто звернутися за професійною допомогою. Це дуже важливо.
  • День за днем ваші справи, родина і друзі будуть найкращою системою підтримки. Поступово ви прийдете до тями, але ніколи не слід відчувати провину з цього приводу.Чому? Оскільки пам’ять про цю людину завжди житиме всередині вас. Вона стане частиною вас, того, ким ви є, вашого тіла, розуму і душі. Нічого поганого не станеться, коли ви почнете посміхатися, тому що ваша кохана людина криється за кожною з цих посмішок, і вона оцінить той факт, що ви почуваєтеся щасливими знову.
  • Не прокручуйте в голові протягом декількох днів, тижнів або місяців спогади про хвороби, нещасний випадок або розлучення. Кожного дня треба спробувати повернути хороші спогади, любов, яку ви дарували один одному, кожне добре і щире слово… Інакше кажучи, варто зосередитися на позитивних емоціях.
  • Життя – це подорож, і кожна хвилина має значення. Те, що відбувається в минулому, зумовлює те, ким ви є сьогодні, тож людина стає частиною вашого життя. Ви носите її в собі, і так буде вічно. Вчіться жити своїм життям знову з надією, тому що вся любов, яку ви відчували в минулому, також робить вас тими, ким ви є зараз…Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.