Сила обіймів: переваги для вашого здоров'я

Не лише той, кого обіймають, але й той, хто обіймає, отримує користь від цієї дії. І не забудьте... позитивні ефекти тривають і після фізичного контакту. Ми розповімо, яку роль грають обійми у нашому житті.
Сила обіймів: переваги для вашого здоров'я

Останнє оновлення: 13 грудня, 2018

Хто не любить обійми? З нашої точки зору, вони просто казкові, і більшість з тих, хто це читає, ймовірно, погодяться щодо прекрасних почуттів, які виникають під час обіймів. Але чому нам так подобається обійматися? У цій статті ми розповімо вам про силу обіймів і пояснимо деякі з переваг для здоров’я, які вони несуть.

Обіймати може будь-хто: друг, член сім’ї, кохана людина, партнер або просто людина, яка вам співчуває. Обійми вважають одним з основних проявів прихильності між людьми. Читайте далі, щоб виявити переваги для здоров’я і силу обіймів.

Емоційні вигоди від обіймів

Дослідження показали, що завдяки обіймам мозок випускає ендорфіни. Саме це і призводить до кращого загоєння всього організму. Крім цього, обійми є формою терапії, яка генерує почуття злагоди та може знизити кров’яний тиск. Інколи вони здатні навіть зменшити менструальний біль у жінок.

Обійми можуть також полегшити головний біль і зменшити занепокоєння, стрес або депресію. Вони можуть підтримати самооцінку, заспокоїти нерви, нагадати вам, що ви не самотні. Обійми лікують безсоння, допоможуть подолати страх, стимулюють відчуття, принесуть вам радість і заспокоять душу.

Деякі люди навіть стверджують, що вони уповільнюють процес старіння і допомагають контролювати апетит.

діти обіймаються

Навіщо обійматися?

Обіймаючи іншу людину, ви також отримуєте позитивні фізіологічні переваги для організму. Одна з них – секреція гормону окситоцину. Окситоцин відомий як гормон симпатії або прихильності, і це стосується не тільки дітей – він покращує якість життя людей, незалежно від їхнього віку.

У обіймів так багато переваг, що “терапію обіймів” справді використовують для лікування депресії та інших психічних розладів.

Обійми також вивільнюють інші гормони, такі як серотонін і допамін. Вони мають заспокійливий ефект на організм, формуючи відчуття урівноваження, злагоди і спокою. Але найцікавіше те, що цей ефект виникає не тільки протягом обіймів, але й може тривати досить довго після фізичного контакту.

Справа ще й у тому, що наукові дослідження показали, що пестощі мають більший вплив на жінок, ніж на чоловіків, але вигоду від них отримують всі.

Спираючись на книгу Кетлін Кітінг “Терапія обіймів”, ми можемо сказати вам, що обійми не тільки покращують самопочуття, але вони також є важливими для психічного та інтелектуального розвитку дітей, адже допомагають їм подолати страхи. Це також фактор проти старіння.

У книзі вона пише:

“Фізичний контакт не тільки приємний, але й необхідний для нашого психологічного, емоційного і фізичного добробуту, підвищення щастя і здоров’я людини в суспільстві. Обійми – це особливий спосіб дотику, що дає вам нагоду прийняти себе краще і відчути себе більш прийнятими іншими людьми”.

Підсумуємо, які ж переваги у обіймів?

Захист: Як людські істоти, ми тендітні і хочемо завжди відчувати себе захищеними. Ніщо не дає це відчуття краще, ніж обійми.
Впевненість: Коли ви впевнені в собі, ви не боїтеся зіткнутися з проблемами, які можуть виникнути протягом дня. Після міцних обіймів ніщо не може зупинити вас.
Безпека: Почуття безпеки має важливе значення для вашого повсякденному життя. Можна навіть сказати, що це паливо, яке допомагає сформувати впевненість, необхідну для досягнення ваших цілей.
Сила: Якщо у вас є внутрішня сила, ви будете ділитися цією енергією з людьми, яких ви обіймаєте, та людьми, які вас оточують.

Останнє, але не менш важливе про обійми!

Незалежно від значення обіймів, кожна людина знає, для чого вона обіймає або дозволяє себе обійняти, і усвідомлює фізіологічні переваги, які вона отримує. Обійми друга можуть просто приносити радість, тоді як обійми коханої людини можуть бути “грайливими” або більш пікантними. У будь-якому разі ніколи не уникайте обіймів!  • Cohen S, et al. (2014). Does hugging provide stress-buffering social support? A study of susceptibility to upper respiratory infection and illness.
  • Denison B. (2004). Touch the pain away: New research on therapeutic touch and persons with fibromyalgia syndrome.
  • Waring B. (2006). A cuddle a day keeps the doctor away.
  • Ellen Connolly, “Hugs and smiles, but not everyone embraces the trend” Sydney Morning Herald, 1 de diciembre de 2004
  • Kathleen Keating, Abrázame, 1983

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.