Той, хто насправді любить мене, дарує спокій і впевненість

Особливі стосунки, про які мріє кожна людина, мають характерну рису. У них обидві сторони почуваються спокійно та достатньо розслаблено, щоб показати справжніх себе.
Той, хто насправді любить мене, дарує спокій і впевненість

Останнє оновлення: 25 грудня, 2018

Хто насправді любить мене? Багато хто задає собі це питання. Усім нам добре відомо, що не завжди просто знайти таку емоційно зрілу людину. Складно зустріти когось, хто дарує справжнє відчуття безпеки, де немає місця обману чи напівправді.

Але є ключовий момент, який потрібно визначити із самого початку: без сумніву, варто завжди давати іншим те, чого ми потребуємо самі. У свою чергу, треба чітко окреслити, на що ми заслуговуємо, тобто бути однаково чесними з іншими та собою

І, звісно, немає сумнівів, що емоційні чи близькі стосунки можуть бути дуже складні.

Вони вимагають багато особистих інвестицій, бажання рости та здатності поважати кохану людину і робити її щасливою, не забуваючи піклуватися про себе. Це аж ніяк не простий рецепт! Це дивовижний і винятковий досвід, який дарує справжнє задоволення й щастя.

Ця тема настільки складна, що про неї варто поговорити трохи детальніше.

Той, хто насправді любить мене, вміє вислухати

Почути когось – це не те саме, що послухати. Ця істина добре всім відома. Можливо, ви часто потрапляли в токсичні стосунки і тепер не знаєте, кому довіряти. Хто насправді любить мене? – запитуєте себе знову і знову.

Ось відповідь. У стосунках, перш за все, усім потрібно відчувати, що їх чують і розуміють.

Ми хочемо знати, що наші думки та слова, сказані партнеру, беруться до уваги.

  • Звісно, не йдеться про те, що потрібно погоджуватися з коханою людиною у всьому. Це було б майже неможливо! Утім важливо вміти робити так, щоб обидві сторони почувалися почутими та зрештою дійшли згоди, навіть якщо їхні думки розходяться.
  • Саме тому треба “знати, як спілкуватися". Ось проста фраза, яка описує часом дуже складне завдання: “Вкладайте в слова різнобарв"я емоцій, які тримаєте в собі".

Ми не фахівці у сфері спілкування, тому, наприклад, часто мовчимо про дрібниці, які дратують нас, чекаючи, що інша людина вгадає або інтуїтивно відчує їх майже магічним чином.

Цей метод неправильний. Натомість потрібно навчитися говорити про те, що турбує чи хвилює нас, одразу, а не чекати, коли стане занадто пізно.

Більше про стосунки в статті: Мати стосунки – це ще не все

Той, хто насправді любить мене, робить мене впевненішою

той, хто насправді любить мене, робить мене впевненішою

Кожен із нас заслуговує на повноцінну любов, а не на половинні стосунки, засновані на відмовках: “Сьогодні я люблю тебе, але завтра мені потрібно буде про це подумати. Якщо ти хочеш побачити прояви моїх почуттів, ти мусиш поводитися певним чином".

Ніхто не вартий стосунків, сповнених непевності та шантажу. Ніхто не заслуговує любові, яка змушує жити в страху, що інша людина піде в будь-яку мить.

Міцні та зрілі стосунки неможливо побудувати на сипучих пісках.

Зріла любов виникає в спокійному місці, де можна почуватися захищеними та не боятися нічого, де немає страхів чи сумнівів щодо того, чи нас любитимуть завтра, і чи ми почуватимемось вартими поваги партнера.

Той, хто насправді любить мене, даруватиме підтримку

На нашому сайті ми часто говоримо про потребу сформувати власний шлях, зберегти найсильнішу любов до себе та відважно захищати відчуття особистої безпеки, яке дозволяє нам жити згідно з власними бажаннями та приймати рішення, не дозволяючи думці інших впливати на себе занадто сильно.

Аби підтримувати міцні стосунки потрібно чітко визначити, чого ви хочете, та інвестувати в себе кожного дня, довіряючи іншій людині й цінуючи її.

Звісно, у будь-яких стосунках важливо відчувати підтримку.

Цілком нормально перейматися тим, що партнер подумає про нас. Ось чому будь-які критичні або презирливі коментарі щодо наших цілей, бажань або проведення часу часто дуже болісні.

Потрібно пам"ятати, що любити когось – це вміти поважати його та підтримувати в особистих починаннях і проектах. Це збагачує стосунки та сприяє особистому росту обох партнерів.

Той, хто насправді любить мене, не зрадить

хто насправді любить мене

Цілком очевидно, що людина, яка обманює, зраджує вас або постійно бреше, пропонує слабкі стосунки, які навіть не варті того, щоб називатися коханням. Ви не заслуговуєте на таке ставлення, не потребуєте його й воно жодним чином не робить вам честі.

Ще одна річ, про яку варто пам"ятати, – людина, яка може брехати комусь, кого вона (ніби-то) любить, також не любить себе.

Адже коли ми любимо щось, то піклуємося про нього, як про цінний скарб, крихку коштовність, яку потрібно охороняти з увагою та турботою.

Якщо ви пробачили брехню та брехуна, варто щонайменше бути обережними, щоб подивитися, чи така поведінка не повториться.

Пробачення може бути хорошим вчинком, але важливо пам"ятати, що не все варто пробачати. Адже тоді в майбутньому ми, можливо, звинувачуватимемо себе за шкоду, яка інша людина завдає нам, тому що ми не визначили чіткі та зрозумілі межі.

Той, хто насправді любить, цілком приймає мене, а не намагається змінити

справжня любов

Той, хто насправді любить, обожнюватиме кожен ваш нюанс, кожну особливість, ваші прекрасні чесноти й навіть недоліки.

  • Ніколи не можна забувати цей простий принцип. Так само, як ніхто не має права вимагати речі, що суперечать вашій особистості та цінностям, ви не маєте права просити партнера бути кимось, ким він не є.
  • Ми маємо вимагати справжньої любові, за те, хто ми, які ми, та що визначає наше істинне єство.

Ніколи не прикидайтеся кимось іншим, щоб сподобатися людині. Цим ви лише знизите свою самооцінку.

Завжди старайтеся пам"ятати ці принципи, коли думаєте про свої стосунки. Завдяки цьому ви зможете створити безпечніший простір, повний задоволення та щастя для обох боків. Одним словом, здорову любов.

Це може вас зацікавити ...
Чим відрізняються кохання й одержимість?
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Чим відрізняються кохання й одержимість?

Кохання й одержимість... Де межа? Коли любов стає залежністю, людина замість того, щоб просто доповнювати вас, робить вас повними. Докладніше в цій статті.  • Callejón-Chinchilla, M. D., & Gila-Ordóñez, J. M. (2018). Necesidad de trabajar las relaciones de pareja saludable desde contextos socio-educativos. Sophia14(1), 31-38.
  • Rivera, Diana, Cumsille, Patricio, Domínguez, Carmen, & Hidalgo, Carmen Gloria. (2015). Los Programas Educativos para Parejas y Matrimonios: una nueva propuesta clínica para Chile. Terapia psicológica33(1), 13-21. https://dx.doi.org/10.4067/S0718-48082015000100002
  • Rodríguez Calzadilla, Amado, Valiente Zaldívar, Carolina, & Tan Castañeda, Nuvia. (2001). Las familias saludables y los factores determinantes del estado de salud. Revista Cubana de Estomatología38(3), 165-169. Recuperado en 21 de febrero de 2019, de http://scielo.sld.cu/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0034-75072001000300003&lng=es&tlng=es.