5 кроків до подолання низької самооцінки

Важливо усвідомлювати, що наша самооцінка залежить від нас, а не від того, що думають інші. Навчіться цінувати і любити себе.
5 кроків до подолання низької самооцінки

Останнє оновлення: 13 січня, 2019

Важливо усвідомлювати, що подолання низької самооцінки залежить від нас. Не звертайте уваги на думку інших.

Коли ми були маленькими, ніхто не вчив нас , як будувати здорове емоційне щастя.

Якщо нам пощастило мати сприятливе сімейне середовище, сповнене добротою, можливо, тепер ми маємо досить здорову самооцінку.

Та під час дорослішання, цей тендітний і вразливий аспект може зазнати безлічі підйомів та падінь через досвід, який ми набуваємо.

Нас вчили, що для того, щоб бути особливими та досягти успіху, ми повинні бути всебічно розвиненими, фізично досконалими, сміливими та готовими до перемоги.

Тим не менш, люди приходять до висновку, що самовизначення залежить від того, як інші ставляться до нас.

Якщо хтось відмовляється від мене, значить я вже не достойний любові. Якщо мене звільняють з роботи, я не достатньо добре себе проявив. Якщо мої друзі більше не спілкуються зі мною, це тому, що я не заслуговую на їхню довіру.

Це неправильно. Ми ніколи не повинні доводити себе до таких негативних емоційних станів.

Сьогодні ми розкажемо вам про 5 найпоширеніших показників низької самооцінки та способи протистояння їм.

Подолання низької самооцінки за 5 кроків

Самооцінка не означає, що ви маєте вважати себе найкращими у світі, так само як і найгіршими. Перше, це приклад певного виду сліпої гордості, а друге – яскравий приклад низької самооцінки.

З самого початку ми повинні навчитися вірити в себе і свої здібності.

Проблема починається з того, що ми покладаємось на думку інших людей з приводу того, чи здатні ми робити щось, або чи ми гідні аби нас любили.

Це жахливе джерело страждань, і ми повинні робити все, щоб уникнути його. Тепер ми розглянемо деякі моменти подолання низької самооцінки.

виявлення та подолання низької самооцінки

1. Страх невдачі

З дитинства ми шукали підтримки наших батьків та вчителів у наших зусиллях. Якщо я помиляюся, принаймні дорослий може мені допомогти.

Тепер, коли ми дорослі, ми досі боїмося невдач і помилок. Ми не думаємо, що ми володіємо навичками робити певні речі.

Як зіткнутися з цим страхом

Низька самооцінка показує, перш за все, велику кількість страхів. Перший, який ми повинні подолати, це страх перед невдачею.

Помилки – це не погано. Вони допомагають нам навчитися, як робити все краще. Ми не повинні називати себе незграбними через те, що зробили помилку – немає нічого гіршого, ніж судити себе.

2. Дратівливість

Поганий настрій, апатія і дратівливість, часто є зображенням низької самооцінки та навіть депресії.

 • Це моменти, коли ми відчуваємо, що ми втратили контроль над усім навколо нас. Ми більше не маємо надії, і це дуже небезпечний стан.

Як зіткнутися з такою ситуацією

 • Визначте пріоритети, в яких головною метою є турбота про себе. Змініть щоденні дії та друзів, ставте нові цілі та спробуйте нові хобі.
 • Вимкнення негативного голосу всередині вашої голови підведе вас до нових мрій.
дратівливість

3. Бажання задовольнити людей

На цьому сайті м и неодноразово говорили про ризик бажання усім подобатись і задовольняти їх.

 • Це може свідчити про низьку самооцінку.
 • Навіть попри те, що час від часу зовнішня похвала не є чимось поганим, проблема є, коли нам потрібно постійне схвалення, щоб “почувати себе добре”.

Як подолати потребу задовольняти людей

Намагайтеся робити все самостійно, без потреби пояснювати свої дії комусь. Насолоджуйтесь  моментами самотності і, перш за все, будьте наполегливими. Скажіть “ні”, коли хтось просить вас зробити те, що ви не хочете робити.

Ви повинні подолати таку надмірну залежність від інших.

4. Звинувачення себе у всьому

Є моменти, коли ми відчуваємо, що все, що відбувається навколо нас, – це наша провина. Якщо наша дитина погано навчається в школі, можливо, ми недостатньо допомагаємо.

 • Коли наші батьки хворіють, ми кажемо собі, що ми повинні були приділяти більше уваги.
 • Коли хтось критикує, ми звинувачуємо себе.

Як не звинувачувати себе

Ми повинні розуміти, що ми не повинні нести вагу світу на наших плечах. Ми не несемо відповідальності за все і не гарантуємо, що все навколо буде працювати.

Відпустіть тягар і дайте відпочити своєму розуму і тілу. Просто цінуйте речі. Знайдіть моменти для себе і припиніть аналізувати себе.

відсутність надії

5. Відсутність надії

Немає значення, чи вам 8 чи 80 років; людям завжди потрібні якісь плани або амбіції. Нам потрібні незліченні надії та мрії, щоб наше життя наповнилося кольором.

Якщо ви виявите, що прокидаєтеся щодня без надії чи почуття мети і, як правило, дозволяєте себе керуватися тим, що хочуть інші, то ваша самооцінка потребує допомоги. Займіться цим.

Як подолати відсутність надії

У більшості випадків надія втрачається, тому що ми потрапляємо в жорстку рутину, нам не вистачає зовнішньої стимуляції, і ми просто не відчуваємо себе добре.

Знайдіть нові захоплення. Поїдьте в нову країну, змініть сценарій, і, перш за все, знайдіть нових людей. Нові друзі іноді є найкращими ліками для серця.

Скористайтеся нашими порадами для подолання низької самооцінки! • Pereira, M. (2007). Autoestima : un factor relevante en la vida de la persona y tema escencial del proceso educativo. Revista Electrónica “Actualidades Investigativas En Educación.” https://doi.org/10.15517/aie.v7i3.9296
 • Ferreras, E. (2007). La autoestima. Anales de Mecánica y Electricidad. https://doi.org/10.1016/j.medin.2012.12.011
 • Varios. (2012). La Autoestima. Revista Fuentes.
 • Ballenato G. (2013). Autoestima y Salud. Revista de Formación de Psicología de Madrid.
 • Aguilar Coronado MIdory. (2010). Depresión y Autoestima en Adolescentes Con Obesidad y Sobrepeso: un Problema que Pesa. Rev Enferm Herediana.
 • Caballo, V. E. (Ed.). (2008). Manual para el tratamiento cognitivo-conductual de los trastornos psicológicos (Vol. 2). Siglo Veintiuno de España.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.