Вакцина проти ВІЛ/СНІДу незабаром буде перевірена

Хоча ця вакцина проти ВІЛ/СНІДу ще на стадії тестування, вона може стати великим кроком вперед і зупинити цю смертельну хворобу.
Вакцина проти ВІЛ/СНІДу незабаром буде перевірена

Останнє оновлення: 23 січня, 2019

ВІЛ/СНІД продовжує залишатися однією з основних проблем охорони здоров’я у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), він забрав життя щонайменше 35 мільйонів людей.

Наразі це одне із захворювань, яке продовжує кидати виклик науковій спільноті. Лікування з часом значно просунулося. Однак досі тривають дослідження, щоб знайти ефективні ліки.

Деякі люди стверджують, що найгірше позаду. Лікування антиретровірусними препаратами допомогло мільйонам пацієнтів жити порівняно нормальним способом життя.

Однак ми не можемо заперечувати, що вірус продовжує бути смертним вироком для багатьох людей.

Хороша новина в тому, що фармацевтика досягла значного прогресу в боротьбі з цією хворобою. Отже, з кожним кроком ми все ближче до лікування.

В Африці, на континенті, де ВІЛ/СНІД є однією із головних причин смертності, розпочали два нові дослідження, щоб знайти омріяні ліки.

Вакцина проти ВІЛ/СНІДу, яка відновлює надії на боротьбу

нова вакцина проти ВІЛ/СНІДу
Компанія Johnson & Johnson (J&J) разом із Національним інститутом здоров’я (НІЗ) і Фондом Білла і Мелінди Гейтс розробили новий метод лікування, який спрямований на поліпшення шансів у пацієнтів із ВІЛ-інфекцією.

Це комбінація двох вакцин, які буде протестована на 2600 жінках із Південної Африки. Тести триватимуть три роки.

Перша доза призначена для підготовки імунної системи, а друга для підвищення відповіді організму на напад ВІЛ.

Це так звана “мозаїчна” технологія, яка поєднує в собі імуностимулюючі протеїни різних штамів ВІЛ, які, як сподіваються, можуть запобігти інфікуванню.

Важливі досягнення

Паул Штофельс, науковий директор J&J, сказав, що вакцина проти ВІЛ-інфекції має досягати ефективності вище 50%.

“Це наша мета”, – каже Сторфельс. – “Сподіваємося, що ми зможемо отримати набагато вищі показники”.

Тестування іншої вакцини проти ВІЛ у Південній Африці також було запущене в листопаді 2016 року. Це вперше за понад 10 років, коли дві вакцини (одночасно) були випробувані проти цього захворювання.

експериментальна вакцина проти ВІЛ/СНІДу
Окрім перспективного дослідження J&J, компанія ViiV Healthcare, яка здебільшого належить до фармацевтичних гігантів GlaxoSmithKline, запустила ще одне дослідження, у якому візьмуть участь 3200 жінок із країн Африки на південь від Сахари.

Дослідження також підтримують фонди НІЗ та Фонд Гейтса. Пацієнти отримають ін’єкцію. Це експериментальний препарат, каботегравір. Вони будуть отримувати його кожні два місяці, щоб оцінити їхні шанси проти ВІЛ.

Жінки стали головним об’єктом боротьби із захворюваннями, що передаються статевим шляхом, оскільки в Африці вони становлять більш ніж половини всіх нових випадків діагностики ВІЛ-інфекції.

Перспективи профілактики

профілактика ВІЛ
Нові методи лікування ВІЛ-інфекції стали найважливішим досягненням проти хвороби.

Керівник громадських ініціатив у галузі охорони здоров’я Крістен Ланфейр в інтерв’ю журналу «Futurism» зазначила, що ці два нових африканських дослідження мають величезне значення, адже “профілактика краща, ніж лікування”.

Вона додала, що обидва є “дуже перспективними новими інструментами профілактики”. “Знайти лікування ще є можливість, але профілактика фактично є способом покласти край епідемії ВІЛ. Чим більше інструментів ми маємо під рукою, тим швидше ми зможемо досягти цієї мети”.

Однак, оскільки тести ще тільки починаються, ми не повинні поспішати з висновками про їхню успішність. Вірус по-різному впливає на людей і може стати стійким до раніше ефективних ліків.

Попри це, ці нові дослідження дають великі надії. Хоча знадобиться кілька років, щоб визначити, наскільки вони ефективні, вони можуть стати кроком вперед, на який ми всі чекаємо.  • OMS (Organización Mundial de la Salud). (2003). VIH/SIDA: resistir a un agente mortífero. Informe Sobre La Salud En El Mundo.
  • Delgado, R. (2011). [Virological characteristics of HIV]. Enfermedades Infecciosas y Microbiología Clínica. https://doi.org/10.1016/j.eimc.2010.10.001
  • Salud, O. M. de la. (2016). Estrategia mundial del sector de la salud contra el VIH, 2016-2021. Salud, Organización Mundial de la. https://doi.org/10.1055/s-0029-1246055
  • GONZALES, J. L. C., & OLANO, J. A. (2013). Perspectivas de la vacuna contra el VIH. Revista Medica Herediana.
  • Barouch, D. H., Tomaka, F. L., Wegmann, F., Stieh, D. J., Alter, G., Robb, M. L., … Schuitemaker, H. (2018). Evaluation of a mosaic HIV-1 vaccine in a multicentre, randomised, double-blind, placebo-controlled, phase 1/2a clinical trial (APPROACH) and in rhesus monkeys (NHP 13-19). The Lancet. https://doi.org/10.1016/S0140-6736(18)31364-3

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.