Вам складно побороти ревнощі в стосунках?

Часто, коли ви ревнуєте, це змушує вас діяти дивним чином. Люди, яким складно побороти ревнощі в стосунках, намагаються контролювати всі аспекти життя свого партнера, щоб уникнути невірності. Ви боретеся з ревнощами у стосунках?
Вам складно побороти ревнощі в стосунках?

Останнє оновлення: 21 грудня, 2019

Іноді намагатися побороти ревнощі в стосунках цілком нормально. Однак, коли це виходить з-під контролю, це може вплинути на емоційне здоров’я обох людей.

Тому важливо навчитися це визначати, оскільки ви не завжди можете це помітити. Дуже важливо усвідомлювати, як ревнощі виникають, і вживати заходів для їх подолання, щоб не зазнати негативних наслідків.

Як розпізнати, чи треба вам побороти ревнощі в стосунках

Ревнощі виникають через страх втратити кохану людину. Однак вони підіймають цей страх на наступний рівень і можуть спричинити конфлікти в стосунках.

Найгірше те, що вони зазвичай з часом посилюються. Насправді це може спричинити помітну проблему в спільному житті, а також вплинути на повагу та кохання.

Далі ми розглянемо ознаки ревнощів у стосунках.

Ознаки ревнощів

Ви намагаєтесь контролювати свого партнера

як побороти ревнощі в стосунках
Якщо ви боретеся з ревнощами, то можете відчути, що маєте право знати все про свого партнера.

Ревниві люди не поважають приватний простір свого партнера. Вони часто відчувають, що мають право знати все про особисте життя свого партнера.

Окрім того, вони можуть дуже переживати, що в житті їхнього партнера є ще одна людина. Це змушує їх постійно перевіряти його телефон, соціальні мережі та будь-який інший засіб спілкування.

Насправді це має серйозні наслідки. Навіть звичайне “привіт” або розмови з друзями може звести вас з розуму і принести відчуття загрози.

Ви недовіряєте колегам

Це правда, що трапляються ситуації з друзями чи колегами, коли ревнощі досить виправдані. Однак якщо ви не знаєте, як контролювати це почуття, вам може почати ввижатися те, що насправді не відбувається.

Тоді будь-яка увага чи симпатія до когось протилежної статі сприймається як флірт. Тоді ви злитесь, навіть якщо ваш партнер просто був ввічливим.

Ви обмежуєте соціальне життя свого партнера

як контролювати ревнощі в стосунках
Ревнощі часто змушують людей бажати контролювати соціальне життя свого партнера. Зазвичай люди, яким складно побороти ревнощі в стосунках, роблять це тоді, коли їхній партнер хоче провести час із друзями чи родиною або навіть просто комусь зателефонувати.

Вони можуть постійно питати про його/її соціальне життя, такі як: З ким ти спілкуєшся? Чому ти смієшся з того, що говорять твої друзі? Куди ти йдеш? Як довго тебе не буде?

Насправді люди, які борються із ревнощами, можуть навіть не хотіти, щоб їх партнер проводив час з друзями. Іноді вони можуть навіть попросити його скасувати плани та зробити щось натомість разом.

Ви постійно телефонуєте

Одна річ зателефонувати кілька разів на день, щоб запитати, як справи. Інша річ постійно телефонувати, щоб перевіряти все, що робить ваш партнер.

Також люди, які борються з ревнощами, можуть перевіряти, чи перебуває їхній партнер там, де він сказав. Тому це може зробити вас напруженими та стривоженими.

Ви вигадуєте невірність

ознаки ревнощів у стосунках
Іноді ревнощі можуть почати виходити з-під контролю. Це трапляється тоді, коли люди починають уявляти, що їхній партнер невірний лише тому, що він весь час не перебуває поруч.

Це змушує людей, яким складно побороти ревнощі, вигадувати невірність. Часто вони не можуть відокремити свої страхи та вигадані сценарії від реальності.

Люди, які борються із ревнощами, змінюють свій спосіб життя

Багато людей думають, що якщо вони будуть проводити більше часу зі своїм партнером, вони зможуть запобігти зраді. Вони навіть змінюють свій спосіб життя, щоб більше часу проводити разом.

Ревниві люди намагаються контролювати час свого партнера. Для цього вони можуть навіть скласти розклад і зайняти весь його вільний час.

Вони обурюються через одяг партнера

як проявляються ревнощі в стосунках
Насправді ревнощі можна викликати просто тим, як одягається ваш партнер. Ви можете відчути роздратування, оскільки ваш партнер виряджається, коли ви не підете з ним.

Як правило, лунають такі фрази: Чому ти робиш зачіску? Чому ти зробила макіяж? Чому ти це вдягаєш, якщо ти просто збираєшся на зустріч із друзями?

Також ознайомтеся: Типи прив’язаності в парі

Люди, яким складно побороти ревнощі, плутають цю поведінку з коханням

Мабуть, це головна характеристика людей, які борються із ревнощами. Вони завжди виправдовують свою поведінку, кажучи, що роблять це, тому що люблять свого партнера.

Ревниві люди часто пояснюють, що критика і розчарування викликані тим, що вони переживають за кохану людину. Таким чином вони продовжують маніпулювати іншою людиною.

Звісно, що це не любов, адже справжня любов передбачає довіру і свободу.

Вам складно побороти ревнощі? Ви відчуваєте, що ревнощі чи партнер виходять з-під контролю? Будьте обережні! Хоча іноді цілком нормально відчувати ревнощі, важливо звернути увагу, щоб це не вплинуло негативно на ваші стосунки.  • Harris, C. R. (2003). A review of sex differences in sexual jealousy, including self-report data, psychophysiological responses, interpersonal violence, and morbid jealousy. Personality and Social Psychology Review. https://doi.org/10.1207/S15327957PSPR0702_102-128
  • Muise, A., Christofides, E., & Desmarais, S. (2009). More Information than You Ever Wanted: Does Facebook Bring Out the Green-Eyed Monster of Jealousy? CyberPsychology & Behavior. https://doi.org/10.1089/cpb.2008.0263
  • Perles, F., San Martín, J., Canto, J., & Moreno, P. (2011). Inteligencia emocional, celos, tendencia al abuso y estrategias de resolución de conflicto en la pareja. Escritos de Psicología / Psychological Writings. https://doi.org/10.5231/psy.writ.2011.0605
  • Canto Ortiz, J. M., Leiva, P. G., & Jacinto, L. G. (2009). Celos y emociones: Factores de la relación de pareja en la reacción ante la infidelidad. Athenea Digital. https://doi.org/10.5565/rev/athenead/v0n15.528

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.