Як знову повернутися до життя після розставання

Розставання з близькою людиною - це завжди непросто. Особливо якщо стосунки були тривалі й ви доклали багато зусиль для того, щоб їх зберегти. Однак цей негативний досвід можна пережити. Після цього ви станете новою людиною й будете почуватися значно краще.
Як знову повернутися до життя після розставання

Останнє оновлення: 26 травня, 2019

Замість того, щоб сприймати розставання як трагедію, варто дивитися на нього, як на можливість для особистісного росту. Це чудовий період заново відкрити себе й знайти час для власних бажань.

Якщо ви проходите через розставання або недавно пережили його, ви можете почуватися трохи загубленими й не розуміти, що відбувається. Можливо, ви не знаєте, куди рухатися далі. Однак таке відчуття цілком нормальне, адже вам потрібно знову віднайти себе після розриву стосунків.

Коли ви живете або проводите багато часу з іншою людиною, ваше життя значно відрізняється від того, коли ви самотні.

Можливо, ваш графік, заняття та хобі повністю змінилися, щоб підходити до життєвого ритму партнера. Тепер у вас навіть спільні друзі та розваги.

Проте, коли стосунки зіпсувалися й настав час розійтися, раптом ви почали почуватися порожніми. Ви можете не зрозуміти, хто ви та що хочете робити після розставання.

Цілком імовірно, ви не думали про себе раніше. До цього ви завжди вирішували все для двох, а тепер настав час знову віднайти себе.

Ось ще одна цікава стаття: Що буде, якщо віддавати все у стосунках

Віднаходити себе після розставання – це дивовижний досвід

як пережити розставання

Для багатьох людей розставання здається справжнім випробуванням. Вони зі страхом думають про те, що доведеться знову шукати себе.

Через розрив ви настільки загублені та поранені, що втрачаєте надію або віру в щасливе нове життя.

Утім стосунки, через які ви пройшли, варто сприймати як джерело досвіду та знань. Дивіться на них, як на можливість рухатися далі й стати кращою людиною.

Знову віднайти себе після розриву – це неймовірно приємне відчуття. Ви починаєте помічати багато речей, від яких відмовилися. Те, що ви не робили, оскільки не мали часу, бо кожну вільну хвилину забирали стосунки.

Тож тепер прийшов час піти на уроки тенісу, про які ви завжди мріяли. Або ж, ви можете сходити в похід, адже гори завжди надихали вас і сповнювали енергією.

Крім того, після розставання ви помічаєте всіх важливих людей у своєму житті, на яких раніше не звертали увагу. Наприклад, ваших друзів, з якими ви почали рідко бачитися через зайнятість стосунками.

Коли ви подивитеся навколо, то можете помітити, що не залишилося нікого, з ким можна сходити погуляти ввечері. А все тому, що ви пожертвували всіма друзями заради партнера.

Розставання та повторне відкриття себе допоможе вам цінувати стосунки, які ви відсунули на задній план. Ви дозволили близьким піти через засліпленість коханням. Якщо ви навчитеся цінувати друзів, то зможете запобігти повторенню такої ситуації в майбутньому.

Пам’ятайте, що дружні стосунки, над якими ви постійно працюєте, – це надзвичайно надійна опора. Друзі підтримуватимуть і поважатимуть вас. Крім того, хороші друзі ніколи вас не засудять. Натомість вони приймуть вас справжніх, з усіма позитивними рисами та вадами.

Життя йде далі

болісне розставання

Цілком природно відчувати біль чи провину через те, що ваші прекрасні стосунки добігли кінця. Утім біль після розставання мине. Життя продовжуватиме рухатися далі. Важливо залишити позаду переживання та розчарування, адже так ви лише дужче страждатимете.

Не варто сумувати чи звинувачувати себе у розриві. Також не потрібно почуватися як жертва обставин.

Незабаром ви помітите, що життя після розставання триває і все змінюється незалежно від ваших бажань. Ви усвідомите, що стосунки завершилися, і це цілком нормально.

У такій ситуації можна почуватися так, ніби світ зруйновано, ви ніколи не знайдете нікого іншого й не будете щасливі. Відчуття безпеки, яке давав партнер, більше немає. Натомість з’явилося море місця для самотності.

Ця самотність лякає вас, і ви всіляко намагаєтеся уникнути її. Утім при правильному підході вона допоможе вам краще пізнати себе. Внутрішні переживання стануть поштовхом до позитивних змін.

Щоб швидше пережити розрив, варто займатися самоаналізом і відповісти собі на низку запитань:

  • Що ви робили з партнером раніше? У більшості випадків вам не обов’язково відмовлятися від цих занять чи хобі. Ви можете насолоджуватися ними наодинці або з друзями.
  • Що вам подобалося або не подобалося робити зі своїм партнером? Тепер настав час займатися тим, що наповнює вас і дарує відчуття неймовірного щастя.
  • Чи навчилися ви чогось від цих стосунків? Проаналізуйте, що сталося, помилки та успіхи, усе, що ви почерпнули з цього досвіду. Завдяки цьому ви зможете краще вибудувати майбутні стосунки й не повторювати попередні помилки.
  • Ви боїтеся самотності? Прийміть її! Можливо, ви ніколи не наважувалися бути самі, а це чудова можливість. Немає кращого способу пізнати себе, ніж провести якийсь час на самоті.

Знову віднайти себе після розставання – це справді дивовижний, але нелегкий досвід. У багатьох випадках може бути потрібно звернутися за професійною консультацією, щоб фахівець допоміг пройти вам через цей етап.

важке розставання

Зрозумійте, що наповнює вас і дарує силу. Усвідомлюйте, що робить вас щасливими, коли ви самі. Також неодмінно проаналізуйте стосунки з іншими людьми, від яких ви відгородилися під час перебування в стосунках.

Життя після розриву – це не катастрофа. Це чудова можливість вирости!


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.