Вас турбує синусит? П’ять днів і ви здорові!

Банальна застуда і нежить, лікування якого підібрали неправильно, переростають в синусит. Це запальний процес в одній або декількох придаткових пазухах носа
Вас турбує синусит? П’ять днів і ви здорові!

Останнє оновлення: 21 листопада, 2018

Закладений ніс, головний біль, кашель… Подібні симптоми знайомі кожній людині. Дуже часто банальна застуда і нежить, лікування для якого підібрали неправильно, переростають в синусит. Синусит – запальний процес в одній або декількох придаткових пазухах носа.

Він виникає як ускладнення при гострому нежиті, грипі, кору, скарлатині та інших інфекційних захворюваннях.  Запалення придаткових пазух носа відбувається через  інфекції, викликані вірусом, бактеріями, грибками.

До синуситу належать запалення: верхньощелепної пазухи – гайморит, лобових пазух – фронтит, клиновидної пазухи – сфеноїдит, лабіринту гратчастої кістки – етмоїдит. За протіканням хвороби виділяють гострий і хронічний синусити.

При захворюванні відзначається підвищена температура, головний біль, закладення і гнійні виділення з носа, набряк обличчя в зоні запаленої пазухи. При відсутності лікування розвиваються серйозні ускладнення: запалення зорового нерва і оболонок ока, остеомієліт, абсцес мозку, менінгіт.

Синусит рідко трапляється у здорових пазухах. Коли проходи пазух забиваються або в них накопичується занадто багато слизу, то усторюється сприятливе середовище для розвитку та розмноження бактерій та інших мікроорганізмів, які викликають біль і запалення.

Що викликає синусит?

Як ми вже згадували раніше, вірусна інфекція є ще одним фактором ризику виникнення синуситів. У результаті запалення слизова оболонка придаткових пазух та носової порожнини набрякає.

Слизові залози починають виробляти велику кількість слизу. Нерівність перегородки носа, носової кістки та поліпи ще більше звужують носову порожнину і це може ще частіше спричиняти збирання густого патологічного слизу.

що викликає синусит

Накопичення слизу також може бути виникнути, коли крихітні волоски – війки в пазухах носа – не можуть як слід видаляти слиз.

Вільне дихання через ніс може бути ускладнене через надлишкове виділення слизу, аналогічно тому, що відбувається, коли людина страждає від застуди або алергії.

Фактори, які підвищують ризик розвитку синуситу:

 • Таке захворювання як синусит трапляється досить-таки часто. Перш за все, викликає синусит різного роду алергія, від якої страждають люди, або сінна лихоманка (алергічний риніт).
 • Підвищують ризик розвитку також хвороби, які перешкоджають нормальному функціонуванню війок.
 • Різкі зміни у висоті над рівнем моря, під час польоту, коли ви перебуваєте у літаку або ж, коли ви пірнаєте.
 • Кістозний фіброз
 • Ослаблена імунна система в результаті ускладнень, викликаних ВІЛ або хіміотерапією
 • Лицьові аномалії кісток

Які симптоми синуситу?

Коли синусит гострий, симптоми можуть тривати протягом чотирьох тижнів або трохи менше і, на перший погляд, буде здаватись, що ви просто застудились.

Проте якщо хвороба не проходить, а ваш стан погіршується на п’ятий чи сьомий день, у цьому випадку обов’язково слід звернутися до лікаря, тому що якщо синусит перетвориться в хронічний, хвороба може тривати до трьох місяців. Наведемо деякі симптоми гострого синуситу:

 • Неприємний запах з рота і втрата нюху
 • Кашель, що погіршується вночі
 • Лихоманка
 • Головний біль
 • Біль у горлі та постназальний синдром
 • Закладання носа та нежить
 • Підвищена чутливість шкіри обличчя

Натуральні методи лікування для боротьби із синуситом за п’ять днів

як лікуати синусит

Одним з найбільш поширених і повторюваних симптомів синуситу є сильний головний біль і напруженість в області вище носа і брів. У носі відчувається неприємний запах.

Головний біль посилюється при нахилі вперед , оскільки гнійні виділення через перебування тулуба переважно у вертикальному положенні не можуть природним чином залишити пазухи.

Гній подразнює рецептори – ось чому і виникає сильний головний біль. Існує багато знеболювальних засобів  для полегшення дискомфорту, але слід зауважити, вони не завжди ефективні.

Таким чином, ми хотіли б поділитися з вами природними засобами лікування, які полегшать симптоми синуситу, особливо головні болі.

Як підготувати природні засоби лікування синуситу?

Щоб приготувати ліки, вам потрібно придбати хрін і яблучний оцет. Покладіть хрін в банку і залийте оцтом до верху. Залиште настоюватись хрін в оцті на десять днів при кімнатній температурі, час від часу збовтуючи.

Через десять днів, відкрийте банку і глибоко вдихайте запах хрону протягом п’яти хвилин. А перед тим як лягати спати, змочіть тканину в розчині і покладіть її на чоло, щоб зменшити головний біль. Лікуватись так потрібно протягом п’яти днів, і симптоми синуситу помітно будуть зменшуватись.

Ще радимо інший швидкий і простий спосіб. Для цього слід закип’ятити тертий хрін з водою. Коли вода почне кипіти, зніміть посудину з вогню і накрийте голову рушником. Необхідно дихати парою протягом декількох хвилин. Цей природний метод забезпечує негайне полегшення.

Чого слід уникати, якщо ви страждаєте на синусит?

Якщо ви страждаєте на синусит, вам слід уникати подорожей літаком, а також екстремальних температур. Слід  уникати різких змін температури і позбутися шкідливих звичок, наприклад, паління тютюну. Крім того, вам необхідно щороку робити щеплення проти грипу, часто мити руки і не приймати антибіотиків, що не були приписані лікарем саме для вас.

Варто відзначити, що застосовувати будь-які народні методи можна лише після узгодження їх з лікарем-отоларингологом. При цьому слід враховувати, що вони можуть бути використані лише як допоміжні засоби.

Звичайно, як і будь-яку іншу хворобу, синусит набагато легше попередити, ніж вилікувати. Саме тому важливо стежити за своїм здоров’ям і, якщо це необхідно, звертатися до досвідчених фахівців. • Rosenfeld, RM; Piccirillo, JF; Chandrasekhar, SS; Brook, I; Ashok Kumar, K; Kramper, M; Orlandi, RR; Palmer, JN; Patel, ZM; Peters, A; Walsh, SA; Corrigan, MD (April 2015). “Clinical practice guideline (update): adult sinusitis executive summary”. Otolaryngology–Head and Neck Surgery152 (4): 598–609
 • Leung RS, Katial R (March 2008). “The diagnosis and management of acute and chronic sinusitis”. Primary Care35 (1): 11–24, v–vi
 • Anon JB (April 2010). “Upper respiratory infections”. Am. J. Med123 (4 Suppl): S16–25
 • Goos KH, et al. (2006). Efficacy and safety profile of a herbal drug containing nasturtium herb and horseradish root in acute sinusitis, acute bronchitis and acute urinary tract infection in comparison with other treatments in the daily practice/results of a prospective cohort study.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.