Сніданки, які допоможуть позбутися ранкового головного болю

Немає нічого гіршого, аніж прокинутися з головним болем, але не спішіть витягати аптечку, є кращі альтернативи.
Сніданки, які допоможуть позбутися ранкового головного болю

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Цей злощасний головний біль… Особливо сильними є симптоми вранці – ви можете відчувати нудоту чи сухість у роті. Чому ж так трапляється? Що можна з цим зробити? Нічого крадинального, всього лише змінити свої сніданки!

Чому у мене вранці болить голова?

ранковий головний біль
 • Ви пропустили обід. З вами коли-небудь таке траплялося? Це не дуже корисна звичка, адже у такому випадку ви не набираєте достатньої кількості поживних речовин, що і призводить до виснаження організму.
 • Причиною ранкового головного болю також може бути апное. Цю проблему мають багато людей, проте не всі розуміють, що надокучливе хропіння може бути симптомом апное. І саме воно може стати причиною появи набридливого головного болю вранці.
 • Ви перевтомилися попереднього дня. Якщо на вчорашній вечірці ви забагато з’їли, випили велику кількість алкоголю чи недоспали, усе це також може спричинити появу головного болю наступного дня.
 • Ви скрегочете зубами. Вам уже відомо, що таке скреготіння зубами, а ще ви, мабуть, знаєте, що це є однією з найбільш поширених проблем під час сну. Вищезгадана проблема може виникнути в будь-якому віці і призвести до появи нестерпного головного болю з обох боків обличчя. Окрім цього, скреготіння зубами може також спричинити виникнення напруження у ділянці шиї, через що вас також можуть турбувати головні болі.
 • Ви погано спали. Вам слід звертати увагу на те, як саме та у якому положенні ви спите. Невдало обрана поза для сну може стати причиною поганої циркуляції крові в організмі.
 • Ви прийняли певні медикаменти. Деякі ліки, особливо заспокійливі засоби, також можуть призвести до появи головних болей, якщо ви приймаєте їх регулярно.
 • Ви страждаєте від синдрому неспокійних ніг. Це захворювання є досить поширеною причиною появи головного болю, адже хворий на нього не отримує достатню кількість хорошого нічного сну.
 • У вас безсоння. Більшість ліків, які допомагають заснути, стають причиною появи ранкового головного болю. За можливості краще обирати натуральні лікувальні засоби.
 • У вас підвищена нервозність чи депресія. Якщо у вас є будь-яке з цих двох захворювань, можете очікувати на появу головного болю у ранковий період.
 • У вас високий кров’яний тиск. Якщо ви не хочете, щоб підвищений тиск став причиною головного болю, вам слід постійно його контролювати.

3 сніданки, які допоможуть вам позбутися головного болю

корисні сніданки

Варіант 1

 • Випийте склянку теплої води з лимоном
 • Через 30 хвилин після цього випийте чашку кави чи імбирного трав’яного чаю з м’ятою
 • З’їжте вівсяний кекс з оливковою олією
 • Або ж приготуйте собі невелику порцію смузі з ананаса та огірка

Як ви вже здогадалися, починати варто зі склянки теплої води з лимоном. Це допоможе вам очистити свій організм від накопичених токсинів.

Після цього ви можете приділити час на те, щоб зібратися на роботу чи прийняти душ, чи зайнятися будь-якими іншими справами, поки не минуть потрібні 30 хвилин. Не варто забувати і про каву, адже вона також допомагає позбутися головного болю.

Цей сніданок може підійти не всім, а у деяких випадках викличе навіть зовсім протилежний ефект. Ви самі повинні орієнтуватися на те, як ваш організм реагує на каву, хоч більшість людей відчувають від неї прилив енергії з самого ранку, що також добре позначається на роботі печінки.

Якщо ви, наприклад, не хочете пити чай, то використайте імбир як його повноцінний замінник, адже цей продукт відомий своїми природними та натуральними протизапальними властивостями. Окрім цього, він є чудовим знеболювальним засобом.

Після цього вам варто з’їсти вівсяний кекс із оливковою олією для того, щоб отримати необхідні для організму жирні кислоти. І врешті-решт, не забудьте змішати ананас із огірком для поповнення запасів рідини в організмі та отримання всіх вітамінів та мінералів, що містяться у цих продуктах.

В ваші сніданки також варто додати велику кількість рідини, бо саме достатній її запас є ключем до зменшення головного болю.

Варіант 2

салат
 • Випийте полуничний ягідний сік.
 • Через 40 хвилин випийте кави або ромашкового чаю.
 • Потім з’їжте салат із ананасом.
 • Випийте огіркового соку із половинкою яблука.

Цей варіант також є одним із прикладів корисного сніданку, який допоможе полегшити ваш ранковий головний біль. Розпочати знову ж таки слід із очищувального напою. Збийте 5 полуниць зі склянкою води. Цукру не додавайте. Зачекайте від сорока хвилин до години, після чого випийте чашку кави. Як ми вже радили вам раніше, якщо каву ви не споживаєте, замініть її на чашку ромашкового чаю.

Ви також можете нарізати декілька шматочків ананасу та жменю свіжого шпинату для того, щоб отримати ранковий прилив енергії. Після цього можна випити склянку соку, вичавленого з невеликого огірка та половинки яблука, щоб поповнити запас рідини в організмі. Випийте таке смузі і ви побачите, наскільки воно покращить ваше самопочуття.

Варіант 3

чудові сніданки
 • Випийте склянку мигдальної води.
 • З’їжте сендвіч зі скибки вівсяного хліба, смаженого яйця та декількома краплями оливкової олії. Ви можете замінити його на коржик із кукурудзяного борошна (тортилью) з декількома шматочками селери та шинки.
 • Доповніть сніданок порцією кавуна, горішків та винограду.

Це ще один приклад корисного для здоров’я сніданку, який починається зі склянки мигдальної води. Мигдаль є чудовим знеболювальним засобом, який допоможе вам побороти головний біль. Окрім цього, у ньому міститься багато магнію.

В сніданки також варто додати і яйця, адже вони багаті на вміст поживного коензиму Q-10. Виноград та кавун також є смачними та корисними для здоров’я продуктами, які допоможуть вам поповнити запас рідини в організмі.

Сподіважмося вам сподобаються наші сніданки та ви будете готувати їх якомога частіше!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.