Внуки - це щастя бабусь і дідусів

Внуки це велике щастя для бабусь і дідусів. Вони завжди з нетерпінням чекають на зустріч зі своїми малятами.
Внуки - це щастя бабусь і дідусів

Останнє оновлення: 26 травня, 2019

Бабусі й дідусі вже побували батьками та виховали своїх дітей. Однак із внуками в них утворюється особливий зв’язок. Адже внуки це світло та щастя бабусь і дідусів.

У випадку внуків, місія бабусь і дідусів полягає у тому, щоб прищепити їм цінності, дати емоційний спадок, який допоможе дітям бути кращими людьми.

Внуки формують нове покоління, яке дарує багато світла та надії кожному члену родини. Для бабусь і дідусів цей зв’язок є особливим, до того ж, він багато важить для обох сторін.

Внуки це справжнє щастя для бабусь і дідусів

Подумаймо про дещо важливе: зараз ми називаємо їх “бабусями та дідусями”, хоча насправді ці люди дуже активні, незалежні й досі молоді серцем.

Вони насолоджуються своїм життям кожного дня та піклуються про внуків дещо по-іншому, ніж це роблять батьки.

Існує багато досліджень, які провели, щоб виявити, чи найстарше покоління сім’ї відповідальне також за освіту дітей.

Хоча це правда, що кожен член суспільства виконує освітню функцію, роль бабусь і дідусів у межах сім’ї має свої особливості, про які ми б хотіли поговорити у цій статті.

Погляньмо разом. 

 

Найстарше покоління та внуки: роль психологічного добробуту

дитина

У питанні відповідальності за виховання й освіту батьки та матері встановлюють правила та приймають рішення щодо того, що можна робити, а що ні. А коли йдеться про бабусь і дідусів, є певні особливості, про які варто поговорити.

  • Вони вже пройшли через цей життєвий етап, адже перед тим як стати бабусями й дідусями були батьками. У них є встановлені орієнтири, відповідно до яких наші рідні жили своє життя. Вони більше не хочуть бути жорсткими чи вирішувати, що можна або не можна робити.
  • Зазвичай між найстаршим поколінням та внуками виникає значно глибше спілкування, ніж просто слова. Воно проявляється символами та жестами. Воно сповнене взаєморозуміння, посмішок, поступок і домовленостей… Це й створює психологічний добробут при якому обидві сторони виграють.
  • Постійна взаємодія між цими двома поколіннями допомагає перебороти стан депресії та суму. Бабусі та дідусі отримують нові обов’язки, а внуки вчаться того, що їхні батьки та матері не можуть їм дати.

Ми також розуміємо, що не всі бабусі та дідусі однакові й не завжди виникають такі тісні стосунки. Досить часто коли люди дорослішають, вони залишаються такими ж, як і були все життя. Тому якщо не перебороти у собі певні недоліки, цілком можливо, що в похилому віці  ви почуватиметеся розчарованими та сповненими негативу.

Тому саме батьки вирішують наскільки часто їхні діти будуть спілкуватися з бабусями й дідусями та чи ці стосунки збагачують світ малечі. Попри все, у цілому це один із найдивовижніших типів зв’язків, які тільки існують.

Найстарше покоління та внуки: вічний зв’язок

бабуся та онука

Щоденна підтримка від бабусь і дідусів неймовірно допомагає батькам.

У цьому обов’язку старшого покоління немає нічого нового: так відбувалося протягом багатьох віків, коли бабусі та дідусі розділяли тягар піклування про маленьких дітей.

Їхній досвід не лише збагачує життя внуків, але й також татів і мам, які бачать своїх батьків з нової сторони, не знаної раніше. Певним чином це допомагає зміцнити їхні стосунки.

Досвід поколінь

  • Бабусі та дідусі передають своїм внукам не лише ніжність й емоції, а й вміння жити згідно з певними цінностями, ділитися шматками минулого та спогадами попередніх поколінь, що також допомагають дитині дізнатися про світ й саму/самого себе. Це дає їм коріння.
  • Ще одним важливим аспектом є те, що постійний правильний приклад найстаршого покоління, щастя, з яким вони живуть, радість, піклування та вчинки також допомагають дітям зрозуміти, що таке “старіти з мудрістю”. Саме так вони навчаться не боятися плину часу, а спокійно його сприймати.
  • На рівні сім’ї виникає такий цікавий момент: бабусі та дідусі – це завжди море спокою та стратегій, як зменшити напруженість, сварки та непорозуміння.
  • Виховувати дітей завжди складно. У них будуть важкі періоди, які їхні батьки вже давно пройшли. Хоча зараз все не так, як раніше, крайні елементи ті самі: дітям потрібна незалежність, увага, вони легко впадають у гнів і роблять помилки. Однак в усьому цьому бабусі й дідусі можуть допомогти доброю порадою, не втручаючись у ситуацію.

Внуки віддають світло та щастя для своїх бабусь і дідусів. Це завжди було так. Коли людина дорослішає і стає зрілою, то готова із захватом та енергією зустрічати нові моменти, що можуть змінити життя. Діти завжди допомагають відновити “обов’язки”, щоб ставитися до життя, як до безперервного процесу і не втрачати надії.

бабуся та дідусь

Бабусі та дідусі не хочуть повертатися назад і знову ставати батьками. Вони прагнуть просто насолоджуватися найбільш сильними та багатими емоціями без тиску чи обов’язків.

Цим ми хочемо сказати, що хоча й завжди будемо дітьми для своїх бабусь та дідусів, нам також потрібно поважати їхню незалежність і право розпоряджатися часом на власний розсуд.

Про це ніколи не варто забувати.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.