5 несподіваних причин тривоги

У нашому повсякденному житті є багато звичок і нас оточує безліч речей, які можуть спричиняти тривогу. На жаль, часто ми про це навіть не здогадуємося. Тож корисно буде довідатися, про декілька причин тривоги та як з цим відчуттям справлятися.
5 несподіваних причин тривоги

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Існує декілька несподіваних причин тривоги. Тривогу можна описати як високий рівень неспокою та невпевненості. Фактично цей стан змушує людей бути підозрілими щодо всіх і всього, що їх оточує.

Більше того, тоді у нас з’являються нав’язливі думки, що щось погане неодмінно станеться у майбутньому. Тривога – це нормальна реакція на надзвичайні ситуації, причому це можуть бути як щасливі, так і сумні події й моменти. Така функція людського організму пов’язана з інстинктом виживання.

А вам знайомий такий стан?

На щастя, існує низка методик, що допомагають подолати тривогу. Кожен вибирає своє: одні затискають між вказівними пальцями ключі, інші просто переїдають.

А ще частенько можна побачити, що люди рятуються шоколадом чи іншими солодощами, коли сильно хвилюються чи намагаються зосередитися.

У цій статті пропонуємо розглянути декілька причин тривоги, та механізм виникнення цього відчуття, деякі з них будуть для вас досить неочікуваними.

5 несподіваних причин тривоги

1. Занадто багато відпочинку

Отримавши погані чи несподівані новини, деякі люди, що страждають від тривожних розладів, багато сплять чи просиджують на дивані. Виходить, що перебуваючи тривалий період у такому стані, вони не мають змоги адекватно осягнути чи відреагувати на інформацію.

Крім того, сидячий спосіб життя також підвищує ризик появи стану неспокою. Більшість клінічних досліджень твердить, що поганий стан здоров’я та зниження фізичної активності є вагомими факторами.

Якщо достатньо рухатися чи зайнятися спортом, то ви відчуєте полегшення. Також рекомендуємо відвідати друзів або родичів. Фактично, головне вийти із замкнутого кола “диван–ліжко”. За його межами є цілий світ, де можна знайти багато чого цікавого.

2. Життя у місті

життя у місті

Багато хто не звертає на це увагу, але постійний рух, метушня, тиснява та урбаністичний спосіб життя в цілому мають значний вплив на самопочуття та здатність виводити нас з рівноваги.

Навіть якщо вам байдуже до шуму та значної кількості людей, тоді слід звернути увагу на стан навколишнього середовища, зокрема повітря. Забруднення також може спричиняти тривогу.

Проведені дослідження показали, що ті, хто проживає у сільській місцевості, менш схильні до різноманітних розладів, пов’язаних із неспокоєм.

Хоча причинно-наслідкові зв’язки між забрудненням навколишнього середовища і станом тривоги ще достеменно не доведені, але науковці вважають, що рівень вільних радикалів все-таки може мати свій вагомий вплив.

Вихідні за містом можуть стати чудовим способом боротьби із цією причиною тривоги. Навіть якщо вдається виїхати лише на один день, ви все одно відчуєте цілющу силу такої вилазки, бо це допоможе розслабитися, сповільнити шалений ритм життя і пізнати щось цікаве.

3. Соціально-економічні проблеми та проживання у несприятливому місці

Дослідження, проведене Європейським коледжем нейропсихофармакології, продемонструвало неймовірні результати.

Вони свідчать про те, що жінки, які мешкають у містах з низьким рівнем соціально-економічних умов, більш схильні до тривожних розладів. Разом із тим, цікаво, що це значно менше позначається на чоловіках.

Ще одним значним фактором впливу на жінок є проживання на пост-воєнних територіях, навіть якщо у них хороше й стабільне економічне становище.

Більше того, є підстави вважати, що саме відчуття тривоги спонукає жінок до роботи у своїх громадах. Можливо, це і пояснює той факт, що вони активніші, ніж чоловіки.

Коли жінки відчувають нестабільність чи небезпеку у громаді, це підвищує їхній рівень неспокою, а в результаті це стає одніїю з причин тривоги.

4. Харчування та звички

Звучить досить безглуздо, але виявляється, що швидке споживання їжі може спричинити неспокій і навіть депресію.

А ще у “Британському журналі фармакології” були опубліковані дані цікавого дослідження. Впродовж 4-х місяців в однієї групи гризунів було багате на жири харчування, а в другої – звичайне. Так-от, у результаті перша категорія піддослідних проявляла нервозність та апатію.

Коли ж цим пацюкам знову почали давати нормальну їжу, то симптоми тривоги та депресії зникли.

Тож якщо ви зараз споживаєте багато жирного, тоді рекомендуємо спробувати перейти на здорове харчування. Ви відчуєте, що більш корисна їжа допомагає позбутися знервованості.

5. Життя у шумному районі

Щоденні неприємні звуки, наприклад, гул заводу чи галас учнів у школі, також можуть провокувати відчуття тривоги. Хоча ми про це можемо і не задумуватися, але такий тривалий чи постійний шум здатний викликати нудоту і бути причиною головного болю.

Якщо вам доводиться бувати у таких місцях, постарайтеся знайти для себе спокійний куточок.

Якщо ви переїхали у нове помешкання недалеко від магістралі, аеропорту чи залізничного вокзалу і разом з цим до вас навідався неспокій та проблеми, тоді причиною може бути саме шум.

Ми розуміємо, що у таких ситуаціях ще один переїзд не розглядається, але рекомендуємо не просто терпіти неприємний галас і звуки, а й знайти якісь методи, що допоможуть з цим справитися. Наприклад, можна займатися йогою в парку, де тихо і мирно.

заняття йогою на природі

Спокій та тиша також потрібні нам, коли намагаємося на чомусь зосередитися.

Стрес на роботі, догляд за дітьми чи опіка над кимось у сім’ї і ще й шумні сусіди на додачу – таке важко витримати. Недаремно стан тривоги асоціюється із знервованістю.

Якщо якісь із перелічених вище факторів є у вашому житті і спричинюють відчуття тривоги, тоді потрібно подумати, як цю ситуацію можна змінити. Імовірно, вам не вдасться повністю все поміняти, але ми впевнені, що ви здатні знайти правильний баланс між адаптацією та зміною.

Підсумок

Тож, як бачимо, причин тривоги багато. Тривогу можуть спровокувати як метушня й тиснява мегаполісу, так і повсякденний шум або ж навіть і тривалий відпочинок.

Слідкуйте за станом здоров’я, дотримуйтеся здорового харчування, а також намагайтеся жити в мирі й гармонії. Реакція організму – це проекція того, що відбувається у нас всередині.

Якщо вас часто турбує стан знервованості, то це свідчить про певні проблеми. Постарайтеся знайти спосіб їх подолати і при потребі зверніться до лікаря.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.