Вирощування грибів в домашніх умовах

Вирощування грибів в домашніх умовах - легко, просто і швидко. Прочитавши сьогоднішню статтю, ви зможете спробувати!
Вирощування грибів в домашніх умовах

Останнє оновлення: 16 березня, 2021

Вірите чи ні, вирощування грибів в домашніх умовах – досить проста справа. Найкраще те, що ви можете їх зібрати і з’їсти, і вони завжди виростуть. Однак для початку потрібно звернути увагу на кілька аспектів.

Спочатку пам’ятайте, що Agaricus bisporus – це тип їстівних грибів. Насправді використовують і стебло, і капелюх. Гриб відрізняється від рослин, оскільки не має кореня, стебла чи листя. Він не містить хлорофілу, тому натомість харчується зовнішньою речовиною.

Гриби також не мають насіння. Натомість вони виростають зі спор. Щойно спори знаходять правильні умови вологості, вони можуть проростати й утворювати гіфи. Потім ці гіфи розгалужуються й утворюють масу, яку називають міцелієм.

Переваги вирощування грибів в домашніх умовах

переваги вирощування грибів
Є безліч переваг вирощування грибів в домашніх умовах. Ось лише декілька:
 • Ви отримаєте задоволення від виготовлення власної їжі в домашніх умовах.
 • Це чудова нагода навчання дітей, оскільки це дає їм досвід спостерігати за ростом грибів.
 • Це ефективне виробництво. З однієї спори можна отримати цілий урожай.
 • Збирати гриби легко, тому їхня цінність збільшується в порівнянні з їх придбанням в супермаркеті або продуктовому магазині.
 • Ви будете напевно знати, що ви їсте щось, що не було перероблене, і це справді природно.

Як вирощувати гриби в домашніх умовах

Щоб вирощувати гриби в домашніх умовах, ви повинні переконатися, що у вас є для цього місце. Якщо у вашому дворі є місце, ви можете використовувати цю площу для вирощування грибів.

З іншого боку, якщо ви живете у квартирі, найкраще вибрати подовжений вазон і поставити його в темне місце. Пам’ятайте, що грибам не потрібне сонячне світло.

Вирощувати гриби простіше, ніж здається, і ви можете вирощувати їх у тому ж ґрунті, поки не зникне субстрат.

Матеріали

 • солома
 • вода
 • компост
 • міцелій зерна (можна також придбати гриби, які вже попередньо оброблені)
 • коробка (бажано, виготовлена ​​з полістиролу, оскільки вона не гниє і не розкладається, а також допомагає утримувати вологість і температуру). Переконайтесь, що ви також маєте кришку для цієї коробки.

Інструкції

 1. Перед початком роботи рекомендуємо відварити солому. Ви повинні зробити це, щоб усунути мікроби та будь-які грибки, які можуть бути в ній.
 2. Змішайте компост із соломою, поки він трохи не намокне. За бажанням можна додати каву, оскільки вона буде живити компост та сприятиме росту та розвитку грибів.
 3. Помістіть цю суміш у коробку. Майте на увазі, що чим більше субстрату, тим більше грибів ви зможете виростити, тому додайте стільки, скільки зможете.
 4. Рівномірно розподіліть міцелій зерна і покрийте його мокрою мульчею. Додайте трохи води.
 5. Накрийте коробку кришкою, щоб запобігти потраплянню сонячних променів. Потім залиште її накритою на 5-8 днів. Важливо тримати коробку вологою протягом цього часу, поки на ґрунті ви не побачите білясту ковдру. Це означає, що міцелії колонізували ґрунт.
 6. Тепер зробіть ще одну кришку для коробки, яка дасть грибам трохи місця для росту. Зробіть отвір в центрі кришки, щоб пустити трохи світла, але обов’язково бічного. Накрийте цю кришку прозорою плівкою, щоб запобігти втраті вологи або тепла.
 7. Важливо підтримувати вологість на рівні 80%, але не більше. Якщо хочете, можна поливати внутрішню частину кришки замість того, щоб безпосередньо поливати гриби. Щойно вода випарується, прийде час знову поливати.
 8. Ви отримаєте свій перший урожай приблизно через 20 днів, коли верхівки грибів матимуть діаметр 5-8 см.
 9. Щойно ділянка під верхівками стане рожевою, вийміть їх з ґрунту. Для цього злегка скрутіть тіло, щоб витягнути їх з ґрунту.

Якщо ви правильно дотримуєтесь інструкції, ви матимете урожай щотижня. Тепер ви можете насолоджуватися власними органічними грибами та готувати улюблені страви!

Відкрийте для себе: Як вирощувати чорницю вдома

Деякі рекомендації

поради для вирощування грибів
Як бачите, вирощувати гриби легко. Однак для цього потрібно трохи терпіння та відданості. Пам’ятайте про ці поради під час очікування на врожай:
 • Переконайтесь, що на вибраному вами місці для вирощування урожаю хороша вентиляція. Таким чином, ви уникнете неприємних запахів або інших проблем.
 • Використовуйте поживний компост, оскільки саме там гриби отримають поживні речовини, які допоможуть їм рости.
 • Оптимальна температура повинна бути між 21-27 градусами. Якщо температура буде вищою від цієї, це може завдати шкоди вашим урожаям. Якщо температура перевищує 35 градусів, треба припинити їх вирощування.
 • Для зрошення урожаю можна використовувати дифузор.
 • Мийте інструменти до і після їх використання. Таким чином, ви зможете запобігти забрудненню.
 • Темна кімната або гараж – ідеальні місця для вирощування грибів.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.