Шкідливий вплив сонячних променів на шкіру

Варто зауважити, що шкідливий вплив сонячних променів на шкіру можна легко помітити за такими негативними наслідками, як сонячні опіки, поява пігментних плям та навіть рак шкіри. Не забувайте, що тривале перебування на сонці має цілу низку небезпечних ризиків. Для того, щоб захистити свій організм від ультрафіолетових променів, потрібно не забувати регулярно користуватися спеціальними сонцезахисними засобами та взяти на озброєння кілька корисних звичок.
Шкідливий вплив сонячних променів на шкіру

Останнє оновлення: 06 липня, 2020

Чи знали ви про те, які ризики для організму несе в собі шкідливий вплив сонячних променів?

Важко посперечатися з істиною, що без сонця життя на нашій планеті не було б. Окрім цієї аксіоми сонце має безліч інших неймовірних переваг, які не варто знецінювати. Для прикладу, коли рослини поглинають сонячні промені, в них запускається процес фотосинтезу. Не забувайте, що сонце є незамінним джерелом вітаміну D для людей. Утім, для того, щоб отримати достатню кількість цього вітаміну, не потрібно зловживати тривалим перебуванням на сонці.

Сонячні промені справді є корисними у помірних кількостях, проте регулярні сонячні ванни можуть призвести до серйозних проблем зі шкірою, очима та іншими внутрішніми органами. Серед головних негативних наслідків, які має тривалий вплив сонячних променів, варто виділити зморшки та темні плями.

Утім, є й серйозніші наслідки тривалого перебування на сонці, зокрема опіки та передчасне старіння. На жаль, деякі люди є надто чутливими до ультрафіолетових променів, і регулярні сонячні ванни можуть спровокувати в них розвиток раку шкіри.

Ми пропонуємо розглянути чотири найбільш негативні наслідки, які можуть мати регулярні сонячні ванни. Сподіваємося, що ці рекомендації допоможуть вам уникнути проблем зі здоров’ям.

Шкідливий вплив сонячних променів

Сонячні опіки

сонячні опіки

Не забувайте, що сонячна радіація є одним з найбільш руйнівних зовнішніх факторів впливу на шкіру.

Погодьтеся, що кожна людина хоча б раз у життя стикалися з неприємними сонячними опіками. Зазвичай це відбувається після спекотного дня на пляжі або піших прогулянок у горах, якщо на шкіру попередньо не нанесли спеціальні засоби для захисту шкіри від шкідливого ультрафіолетового проміння. Чи можна забути той біль та дискомфорт, який не дозволяв заснути вночі?

Після отримання сонячних опіків шкіра червоніє. На ній можуть з’явитися пухирі та ознаки запального процесу. До того ж на дотик шкіра є гарячою, і до неї боляче торкатися. Навіть легкий одяг викликатиме дискомфорт через тертя та подразнення. В деяких випадках після тривалого перебування на сонці людина страждає на різке підвищення температури та зневоднення, а в особливо складних ситуаціях виникають опіки другого ступеня.

Причиною появи таких опіків є вплив ультрафіолетових сонячних променів. Через тривале перебування на сонці відбувається потовщення епідермісу. Цей процес є захисною реакцією шкіри на сонячну радіацію. Зазвичай неприємні симптоми виникають через кілька годин після перебування на сонці. Їхня інтенсивність може варіюватися залежно від кількох важливих факторів. Велику роль відіграють особливості організму, адже в деяких людей шкіра досить добре реагує на незначну сонячну радіацію.

Передчасне старіння

Негативний вплив сонячних променів є накопичувальним, навіть якщо ви недовго приймаєте сонячні ванни. Одним з найбільш помітних наслідків регулярного перебування на сонці є передчасне старіння шкіри. Зауважте, що майже 90% часу прийняття сонячних ванн з часом відіб’ється на шкірі у вигляді зморщок, пігментних плям або обвисання шкіри. Причиною появи таких негативних наслідків є те, що тривале перебування на сонці призводить до виснаження запасів колагену та еластину в організмі.

Не забувайте, що ультрафіолетові промені є головною причиною передчасного старіння шкіри. Саме тому регулярні тривалі сонячні ванни є протипоказаними. Зауважте, що сонячні промені проникають під шкіру та потрапляють у дерму, призводячи до швидкої та скороминущої пігментації у формі меланіну. Саме тому шкіра стає темнішою.

Для того, щоб зменшити шкідливий вплив сонячних променів до мінімуму, необхідно наносити сонцезахисні засоби не лише під час походу на пляж, а впродовж усього року. Пам’ятайте, що сонце може пошкоджувати шкіру не лише влітку, але й кожного разу, коли ви перебуваєте на вулиці.

Алергія на сонце

алергія на сонячні промені

Сонце є спусковим гачком для гіперінтенсивної дії таких сполук, як хлор та інші хімічні речовини, що провокують алергічну реакцію.

Алергія на сонце може здаватися досить дивним явищем, особливо якщо врахувати, що воно є натуральним елементом, який присутній у житті кожної людини повсякчас. На жаль, дуже багато людей по всьому світі справді мають алергію на сонце. Ба більше, приблизно 20% загального населення планети страждають на цю проблему. Варто зауважити, що цей розлад безпосередньо пов’язаний з алергічними реакціями на певні продукти, одяг, медичні препарати, лосьйони та навіть хлор, який використовують для очищення води у басейнах. Всі ці алергічні реакції можуть активуватися в результаті тривалого перебування під впливом сонячних променів.

Рак шкіри: найсерйозніші наслідки тривалого перебування на сонці

Через пошкодження клітин ультрафіолетовими променями тривалі сонячні ванни можуть призвести до раку шкіри. Є кілька основних факторів, які безпосередньо пов’язані з меланомою: регулярне зловживання сонячними ваннами, часте отримання сонячних опіків, фототип шкіри, генетичні фактори впливу, вік, тощо.

Ті ділянки шкіри, які є найбільш вразливими до розвитку раку шкіри – це ті частини тіла, які ми найчастіше відкриваємо під час перебування на сонці, а саме обличчя, руки та шия. Не забувайте, що отримання сонячних опіків значно підвищує ризик розвитку раку шкіри. Тип шкіри також відіграє важливу роль, адже у групі ризику знаходяться люди із більш блідою шкірою та світлими очима.

Вагомий вплив також має спадковий фактор, адже якщо у вашій родині вже були хворі на меланому, то й ви маєте шанс захворіти на рак шкіри. Те саме стосується й віку: люди, яким за 40, також перебувають у групі ризику. Не забувайте, що головними типами раку шкіри є меланома та карцинома.

  • Меланома є більш агресивним та небезпечним видом злоякісного захворювання.
  • Карцинома є більш розповсюдженою хворобою. Зазвичай її розвиток є повільнішим, а лікування карциноми є простішим та менш агресивним.

Ми сподіваємося, що після прочитання цієї статті ви зрозумієте, наскільки важливо користуватися сонцезахисними засобами, щоб мінімізувати шкідливий вплив сонячних променів. Погодьтеся, що завжди краще запобігти захворюванню, аніж потім його лікувати.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.